Комп’ютер самостійно вмикається – вирішуємо проблему

Компютер самостійно вмикається   вирішуємо проблему

Ми продовжуємо разом з вами розбиратися в несправності комп’ютера. Раніше ви мали можливість дізнатися прочитати такі статті як:

– Комп’ютер зависає або мимоволі перезавантажується.

– Не включається комп’ютер.

– Комп’ютер включається, але завантаження не починається.

Сьогодні ми розглянемо випадок, коли комп’ютер включається самостійно.

Багато є випадків, коли форуми просто забиті питаннями про те, чому комп’ютер самостійно включається. Відповідь знаходиться в ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) – це інтерфейс, який керує харчуванням. Інша назва цього інтерфейсу – доступ до енергозберігаючих функцій апаратного забезпечення, деякою частиною якої є функція включення по досягненню певної події електроживлення комп’ютера.

Скажімо так, що електроживлення комп’ютера може бути включено не тільки за допомогою кнопки «POWER», а і по досягненню певної події керування живленням (Power Management Events або PME), які задаються в налаштуваннях BIOS материнської плати. Ці події можуть бути встановлені у вигляді натискання певних клавіш на клавіатурі, спец кадри ETHERNET, включення на внутрішньосистемному таймеру, коли подасться первинне напруга 220В на блок живлення.

Вміст розділів і їх назву в управлінні електроживленням BIOS залежить від конкретного виробника, а також версії (“Power Management Setup“, “ACPI Configuration“, “Advanced Power Management Setup” тощо).

Скріншот, який ви бачите нижче показує налаштування розділу “Power – APM Configuration” AMI BIOS v2.61.

Компютер самостійно вмикається   вирішуємо проблему
Restore on AC Power Lost – вказує, як поводиться система при зникненні електроживлення. Там, де значення Power Off означає, що система буде залишатися у вимкненому стані; Power On означає, що як тільки буде подано напругу, система включиться. Тобто, від цього випливає, що якщо ця функція включена, то, відповідно, комп’ютер буде включаться тоді, коли ви вставите в розетку штепсель блоку живлення і натискання кнопки «POWER» не потрібно.
Power On By RTC Alarm – дана функція включає електроживлення по годинах, які знаходяться всередині комп’ютера (щось на подобі будильника або таймера).
Power On By External Modems – електроживлення включиться тоді, коли на зовнішній модем, підключений до послідовного порту, буде відбуватися вхідний дзвінок (ну це довга історія).
Power On By PCI (PCIE) Devices – дана функція дозволяє включати комп’ютер від пристроїв на шині PCI(PCI-E).
Power On By PS/2 Keyboard – а ця функція дозволяє включати електроживлення від клавіатури, що приєднана через роз’єм PS/2.