Продовжуючи тему несправностей комп’ютера, сьогодні ми розповімо вам, з якої причини комп’ютер при включенні може не завантажуватися. У попередній статті про несправності комп’ютера ви могли ознайомитися з причинами, з яких комп’ютер не включається. Зараз же він включається, але завантаження не починається. Розбираємося.

В той момент, коли ви включаєте комп’ютер, повинні звичайно ж завращаться вентилятори та видати звуковий сигнал, повинен загорітися індикатор активності дисків. Якщо такого не сталося, то робимо наступне: вимикаємо комп’ютер, спрощуємо до мінімуму конфігурацію шляхом відключення від слотів розширення всіх периферійних пристроїв і адаптерів. Якщо у вас встановлені пара або більше модулів пам’яті, то можете один залишити або ж видалити їх все.

Коли після цих дій ви включите комп’ютер, то можете почути своєрідні писк. Це означає, що материнська плата запустилася. Харчування включено і внутрішньосистемні підпрограми почнуть діагностувати BIOS (з’явиться повідомлення Power On Self Test або POST), звукові ж сигнали сигналізують про те, що виявлені помилки. Ці помилки виправдані, так як ви вилучіть з комп’ютера відеоадаптери, оперативну пам’ять.

Як же розібрати звукові сигнали?

Ну, розшифровка залежить від двох факторів – від виробника і від версії BIOS.

Якщо навести приклад, то один довгий і два коротких звукових сигнали сигналізують про те, що при самотестировании AWARD BIOS не був виявлений відеоадаптер. Коли помилок не виявлено, сигналізує про це один довгий сигнал, який використовується стандартне для всіх версій BIOS.

Якщо ви хочете дізнатися більше про звукові сигнали комп’ютера, то в цьому допоможуть Вам сайти виробника або прочитати цю статтю.

У разі, коли ви створили мінімальну конфігурацію комп’ютера, а звукових сигналів не надходить, то причина може бути в блоці живлення материнської плати або процесорі.

В такому випадку, рекомендуємо спробувати скинути налаштування BIOS. Для цього на материнській платі є відповідна перемичка (Clear CMOS). Іноді причиною несправності можуть бути роздуті конденсатори на материнській платі в ланцюзі живлення процесора.