Комп’ютер зависає або мимоволі перезавантажується

Коли комп’ютер перезавантажується для користувача це шок. Особливо коли перезавантаження повторюється багато разів. Давайте спробуємо розібратися в двох найголовніших питаннях, які хвилюють користувачів найчастіше: “Чому мій комп’ютер зависає?” і “Чому мій комп’ютер мимоволі перезавантажується?”.

Компютер зависає або мимоволі перезавантажується
Звичайно, перше, що я можу сказати, перезавантаження може відбуватися після того, як ви встановите деякі програми, для повної роботи і оптимізації яких необхідне перезавантаження. Але ця перезавантаження буває один раз, а не два і більше.
Часто буває, що зависання і перезавантаження комп’ютера бувають із-за помилок в розпакування архівів, повідомленнями про помилки в окремих програмах або в системі, яка не може з якихось причин відкрити програму або файл. Але зараз не про це. Мова піде не про програмне забезпечення, яке може створити дану проблему, а про несправному обладнанні.

Перше, що розглянемо – це варіант із самостійним вимиканням комп’ютера. Несправність блоку живлення або елементів, які дають вихідну напругу. До речі, якщо ви любитель пограти в серйозні іграшки на слабенькому комп’ютері і використовуєте для цього «розгоном» заліза, то це теж одна з основних причин зависання і перезавантаження комп’ютера. Та й взагалі, займатися розгоном» собі дорожче. Раджу вам не жлобиться і придбати нові види устаткування, щоб мати можливість вільно грати в улюблені ігри.

Тепер проводимо діагностику даної проблеми:

– спершу відкрийте журнал системи. Як варіант, там можуть бути записи, які допоможуть розібратися в чому причина.

– далі, можете скасувати режим автоматичної перезавантаження, при виявленні критичної помилки Windows. Для цього робимо наступне:
Заходимо в «Пуск» ? «Налаштування» ? «Панель управління» ? «Система» ? «Додатково» ? «Завантаження і відновлення» ? «Параметри». Прибираємо галочку там, де «Виконати автоматичну перезавантаження».

Так само корисним буде включення режиму запису дампа пам’яті, якщо він відключений. За допомогою утиліти BlueScreenView дана функція може допомогти знайти причину.

Компютер зависає або мимоволі перезавантажується
Ну і останнє, що можна зробити – це запустити Windows в безпечному режимі. Цей режим запускає необхідні для роботи комп’ютера драйвера, по мінімуму. Список цих драйверів знаходиться в розділі реєстру:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSafeBoot

У ньому є підрозділи:

Minimal – це список тих драйверів і служб, які будуть запускатися в безпечному режимі.

Network – те ж саме, що і перша, але, в даному випадку застосовується підтримка мережі.

Коли з’являється синій екран смерті (BSOD), це говорить про те, що неполадки в обладнанні. Зазвичай це:

– оперативна пам’ять;
– материнська плата;
– несумісність материнської плати і пам’яті;
– перегрів мікросхем чіпсета материнської плати;
– роздуті електролітичні конденсатори на материнській платі;
– вихід з ладу блоку живлення.