Virtual Local Area Network – VLAN – віртуальна локальна мережа, передбачена у багатьох роутерах і комутаторах компанії Raisecom. Вона дозволяє створити певну кількість віртуальних мереж на одному інтерфейсі, це може бути Ethernet, Wi-Fi.

Комутатори з підтримкою VLAN забезпечують мережа http://switchesl2.ru/catalog/kommutatory-dostupa/, засновану на логічній топології, яка відірвана від фізичної аналога.

Один із наочних прикладів застосування VLAN – це з’єднання декількох -персональних комп’ютерів або інших пристроїв в єдину працюючу мережу, підключену до різних комутаторів. Для створення такої системи досить 2 світчів і кілька комп’ютерів: перший варіант – умовно називатиметься локальною мережею VLAN1, другий – VLAN2. Маючи функцію віртуальної локальної мережі, обидві системи починають свою роботу, не розділяючи на окремі складові діючі комутатори, при цьому передана інформація не втрачається в «шляху».

Створюється ефект невидимості.

Використовуючи комутатори з підтримкою VLAN на малих і великих підприємствах, для контролю і управління інформаційними ресурсами цілком достатньо відтворити 2 віртуальні локальні мережі. Використання одного світча і роутера. Поділ йде на підмережі персональних пристроїв, підключених за принципом – VLAN1 і VLAN2.

На малюнку ви можете розглянути, як це виглядає в реальності. Все підпорядковане обладнання підключено фізично до одного VLAN перемикач і одночасно віртуально розділені на VLAN1, VLAN2. WI-FI – доступ один, але він розділений за принципом Гостьовий (HotSpor) і Основний ( Office-підприємства). Ця система забезпечує безпечний цикл роботи підключених комп’ютерів і обмеження (контроль) доступу до документації підприємства. Гостьові ноутбуки або пристрої підключаються до віртуальної локальної мережі 1, а головний обладнання до мережі 2.

Переваги VLAN:

  • Ізольованість. Один VLAN дорівнює одній підмережі, тобто комп’ютерів відсутній контакт, якщо вони знаходяться в різних VLAN.
  • Об’єднання. Створення єдиної віртуальної мережі, коли використовується комутатори з підтримкою VLAN.
  • Зменшення широкомовного трафіку між підмережами.
  • Безпека. Умовний поділ VLAN дозволяє їх контролювати і грамотно управляти ними.

Скорочення фінансових витрат. Створення ще однієї віртуальної мережі не вимагає покупки оптоволокна або чергового комутатори, достатньо придбати комутатори з підтримкою VLAN.