Кращі менеджери паролів

Менеджери паролів програми застосовують шифрування високого рівня, двофакторну аутентифікацію та інші можливості забезпечення безпеки облікових записів користувачів, від безкоштовних до доступних за ціною.

Використовуючи знайомі паролів і пін-коди до всіх облікових, ви підвищуєте свою зручність, але шкодите безпеки. 76% зломів даних призводять до крадіжок логінів і паролів, говориться в доповіді американського оператора стільникового зв’язку Verizon. Потрібно створювати унікальний складний пароль для кожного облікового запису, поєднуючи букви, цифри і символи, щоб не стати жертвою цифровий крадіжки.

Природно, запам’ятати всі ці паролі неможливо. Тоді як збалансувати зручність і безпеку? Установка простого менеджера паролів на смартфон допоможе зберігати всі логіни і паролі в одному місці. Кращі варіанти пропонують сучасні функції безпеки, вміючи генерувати паролі, автоматично входити в сервіси і фіксувати незаконне проникнення.

Багато сучасні менеджери паролів безкоштовні, інші встановлюють ціну в залежності від своєї функціональності. Нижче представлені шість варіантів.

LastPass

(Безкоштовний — $1/місяць)

Ключові особливості: перевірка відбитка пальців; гнучка генерація паролів; шифрування на рівні пристрою; аудит паролів; сумісність з YubiKey.

Хороший менеджер паролів не просто робить за користувача всю роботу, але ставить користувача на чолі управління паролями. LastPass є гарним вибором для тих, кому потрібен гнучкий підхід. Доступно генерування випадкових паролів, створення певних паролів, автоматичне створення паролів. Функціональність аудиту паролів знаходить старі і слабкі, пропонуючи поміняти їх для посилення безпеки акаунтів.

Кращі менеджери паролів

Доступна дворівнева аутентифікація, авторизація через пристрій YubiKey допомогою порту USB.

Паролі можна групувати за самостійно створюваним категоріям, таким як фінанси, соціальні мережі, спорт, ігри, пошта і т. д., дані можна синхронізувати на різних платформах. LastPass доступний безкоштовно, а за $1 в місяць можна придбати необмежену синхронізацію, сімейний доступ і ряд додаткових можливостей преміального облікового запису.

1Password

($3-$5/місяць)

Ключові особливості: складне шифрування паролів; мультиплатформенна підтримка.

1Password управляє не тільки паролями, але і даними банківських рахунків, номери кредитних карт, кодами домофонів і т. д. — будь секретною інформацією. Вся вона зашифрована алгоритмом AES-256 з одним майстер-паролем (чому і називається 1Password), який не можна розблокувати відбитком пальців за допомогою Touch ID, так що сторонні не зможуть зламати код доступу.

Кращі менеджери паролів

1Password працює на macOS, Windows, iOS і Android. З підпискою пропонується установка на необмежену кількість пристроїв і пропріетарний генератор Strong Password для посилення слабких паролів.

Dashlane

(Безкоштовний — $40/рік)

Ключові особливості: багатомовне управління паролями; збереження та імпорт функцій; моніторинг безпеки; мобільне і веб-автозаповнення.

Dashlane створює паролі стратегічно, а не з випадкових цифр і букв. Панель інструментів нагорі дозволяє вибрати довжину пароля, порядок цифр та символів.

Кращі менеджери паролів

Що стосується безпеки, Dashlane захищає користувачів не гірше кращих антивірусів. Постійно оновлюються дані про рівень безпеки паролів, можна встановити автоматичну зміну паролів на більш надійні.

Програма підтримує сім мов і вміє оновлювати паролі більш ніж на 500 сайтах. Обмін і синхронізація, автозаповнення форм, зручний інтерфейс роблять Dashlane одним з кращих менеджерів паролів, незважаючи на високу ціну. Преміальна версія пропонує синхронізацію між необмеженим числом пристроїв на всіх операційних системах.

Keeper

(Безкоштовний — $60/року)

Ключові особливості: управління паролями і безпечне зберігання файлів; Touch ID і двофакторне підтвердження пароля; хмарне сховище; режим самознищення.

Багатоплатформовий цифрове сховище Keeper має простий користувальницький інтерфейс для управління не тільки паролями, але і безліччю облікових записів, файлами, фотографіями та відео. Підтримується алгоритм шифрування AES-256 плюс PBKDF2, так що інформація повинна бути в безпеці.

Пропонується проприетарная система Keeper DNA для двофакторної аутентифікації. При вході в банківський аккаунт або соціальну мережу потрібно підтвердити свою особу, що не завжди є у конкуруючих додатків.

Режим самознищення (Self-Destruct) буде видаляти всі записи з пристрою, якщо майстер-пароль неправильно введений п’ять разів поспіль. Тоді вважається, що намагаються отримати доступ сторонні, але паролі не зникнуть, а будуть зберігатися в хмарі.

Базовий план Keeper безкоштовний, доступно два оновлення: $29,99 в рік для індивідуальних осіб і $59,99 для сімей до п’яти осіб.

LogMeOnce

(Безкоштовний — $3,25/місяць)

Ключові особливості: вільний вхід по фото; управління паролями на безлічі пристроїв; калькулятор паролів; створення карти пристроїв; фотографування при спробі злому; знищення даних.

LogMeOnce не можна назвати простим менеджером паролів; скоріше це комплексний пакет, робота з паролями є одним з його застосувань. На базовому рівні паролі користувачів захищаються на всіх платформах, від Mac і Windows до Android і iOS.

Кращі менеджери паролів

Користувачі можуть ввести головний пароль для входу в обліковий запис або замість літер та цифр задіяти фотографію. Панель програми настроюється і надає повну інформацію, свайпом можна генерувати нові паролі на калькуляторі.

Однією з головних особливостей LogMeOnce є можливість фотографувати. Якщо смартфон вкрадуть, додаток зафіксує злом, сфотографує злодія і буде вести спостереження за допомогою GPS, можна навіть записати голос злочинця. Можна дистанційно стерти дані, але потім користувач отримає доступ до них назад. Все це в підписці Ultimate коштує $39 у рік.

Password Boss

(Безкоштовний — $70/рік)

Ключові особливості: інтуїтивний генератор паролів; просунутий цифровий гаманець; безпечна система обміну і синхронізації; захист від крадіжки і транзакцій; вибір місця зберігання даних.

Password Boss говорить про захист даних на рівні банківської, локальному шифруванні і дешифруванні щоб уникнути перехоплення даних. Можна вибрати зберігання даних на території США, Європи, Азії чи Австралії.

Кращі менеджери паролів

Система аудиту Password Boss застосовує бали для оцінки надійності паролів і пропонує варіанти їх поліпшення на всіх пристроях, облікові записи і сайтах. Базовий варіант додатки безкоштовний, версія Premium дає необмежений обмін даними і автоматичне резервне копіювання. Некомерційні та благодійні організації можуть отримати Premium даром.