Кращі месенджери з наскрізним шифруванням

Серед користувачів поступово зростає розуміння того, що персональну переписку потрібно намагатися тримати подалі від сторонніх очей. Деякі бояться хакерів, інші спостереження з боку державних органів; в будь-якому випадку, записи повинні бути доступні тільки вам і вашим співрозмовникам, тому потрібно вміти вибирати правильні месенджери.

Не надто приємно думати, що ваші повідомлення зберігаються на чиїхось серверах і аналізуються різними алгоритмами. Боротьба за конфіденційність породила ціле покоління обіцяють її додатків. Сервіси начебто Telegram і Signal познайомили багатьох користувачів з фразою «наскрізне шифрування». Тепер ми спробуємо зрозуміти, що це таке і якому месенджера віддати перевагу.

Шифрування і месенджери

Перш ніж приступити до розгляду конкретних додатків, дізнаємося про шифрування. Наскрізне шифрування означає, що повідомлення бачать тільки одержувач і відправник. Воно шифрується на пристрої відправника, пересилається і розшифровується на пристрої одержувача. Це не дає читати їх провайдерам, урядовим агентствам і навіть самим надає сервіс обміну повідомленнями компаніям. Навіть якщо до них прийдуть з ордером, вони не зможуть вручити владі вашу переписку. Якщо хакер зламає сервери месенджера, він теж не зможе прочитати ваші повідомлення.

Наскрізне шифрування потрібно не тільки тим, хто хоче сховатися від очей АНБ і ФСБ. В основі лежить просте бажання залишити приватне листування приватної. Потрібно розуміти, що якщо у програми є слово «шифрування», це не означає наявності саме наскрізного шифрування. Деякі сервіси шифрують повідомлення між кінцевими точками передачі; розмови зберігаються зашифрованими на серверах, але раз вони їх шифрують, вони можуть їх і розшифрувати.

Наведені нижче сервіси використовують наскрізне шифрування.

Telegram

Один з найбільш популярних месенджерів, від творця соціальної мережі Вконтакте. Попит на нього високий в останні пару років, що для світу додатків все одно, що 20 років в звичайному житті.

Кращі месенджери з наскрізним шифруванням

Головна незручність цього додатка — необхідність запрошувати контакти в новий секретний чат через меню навігації. Зробивши це, можна писати кожному окремо або створювати групові канали з необмеженим числом співрозмовників. Група може бути і публічною, надаючи мініатюрну соціальну мережу без тролів з Facebook і Twitter.

Інтерфейс програми досить аскетичний, але Telegram люблять за конфіденційність і підтримку систем iOS, Mac, Windows, Android і веба.

Signal

Signal відома за рахунок того, що цю програму воліє Едвард Сноуден. Вона серед найпростіших для налаштування, автоматично беручи номер телефону користувача. Вона може використовуватися як програма для роботи з СМС за замовчуванням.

Кращі месенджери з наскрізним шифруванням

Можна створювати групи для закритого спілкування з необмеженою кількістю користувачів. Signal дозволяє здійснювати телефонні дзвінки.

Signal не оптимізована для планшетів, але це планується на майбутнє. Дизайн без надмірностей, з різними кольорами для різних контактів, щоб швидше вибрати потрібний.

Wire

Ще один хороший варіант. Тут можна ділитися своїм місцем розташування, відправляти зображення, записувати відео. Є чат-бот на ім’я Anna, який дає відповіді на питання про використання програми.

Кращі месенджери з наскрізним шифруванням

Опціонально можна створити обліковий запис з номером телефону, потім акаунт так само легко можна видалити. Wire добре підходить для спілкування один на один, але не для групової листування.

WhatsApp

Не можна забувати про суперпопулярної програмі WhatsApp. Як і інші в цьому списку, вона обіцяє наскрізне шифрування для збереження конфіденційності листування. Головна перевага належить Facebook сервісу полягає більш ніж в мільярд користувачів. Тому велика ймовірність, що у потрібних вам співрозмовників додаток вже встановлено.

Кращі месенджери з наскрізним шифруванням

WhatsApp належить Facebook, що багатьох турбує. Нещодавно соціальна мережа оголосила, що буде використовувати в себе дані з акаунтів WhatsApp, у тому числі номер телефону. Звучить не дуже конфіденційно.

Dust

Тут повідомлення зникають буквально у вас на очах. Можна встановити видалення повідомлень на 24 години або на хвилину, залежно від побажань користувача.

Кращі месенджери з наскрізним шифруванням

Крім шифрування пропонуються чати, не показують імен користувачів, так що якщо зняти скріншот повідомлення, його не можна пов’язати саме з вами.

Яке з цих додатків краще, є справою смаку. Безпечні месенджери є зростаючим сегментом програмного ринку, вибір на якому буде рости і далі.