Кращі програми для малювання на графічному планшеті

Далеко не кожен знає, як важко створювати картини художників. Розведення фарб, підготовка полотна, ціла купа інших інструментів. У деяких така підготовка відбиває все бажання серйозно займатися художнім малюванням. Сьогодні це вже не проблема. З нинішнім розвитком технологій малювати стало на порядок простіше і зручніше. Для цього підійде будь-який комп’ютер або ноутбук, а краще використовувати спеціальний графічний планшет для цих цілей. Сьогодні в статті, я розповім вам про найкращих програмах, якими можна скористатися для малювання на графічному планшеті.

Кращі програми для малювання на графічному планшетіДівчина малює на графічному планшеті

Зміст статті:

  • Gimp — програма здатна замінити Фотошоп
  • Clip Paint Studio Pro — графічний редактор коміксів
  • Corel Painter X3 — растровий графічний редактор для роботи з цифровим живописом
  • Livebrush — рісовалка для графічних планшетів
  • Art Flow — з програмою живопис або креслення стає доступнішим
  • Graffiti Studio — безкоштовний додаток для малювання графіті
  • Inkscape — простий векторний графічний редактор
  • MAXON Bodypaint 3D — програма для тривимірної графіки
  • Paint — багатофункціональний редактор від Microsoft

Gimp — програма здатна замінити Фотошоп

Програма Гімпу є безкоштовним аналогом Adobe Photoshop. У ньому є практично всі інструменти, які має платний аналог. Графічний редактор Gimp – це один з найбільш потужних багатофункціональних програм для графічного планшета. Він відмінно підійде для досвідчених користувачів, які вже мали справу з іншими графічними редакторами. Завантажити софт з російськомовною версією ви можете на сайті http://gimp.ru/download/gimp/ версії програми є і для Mac OS і Linux. Тут же є документація по роботі з редактором, яку ви можете встановити на свій ПК після встановлення основної програми.

Кращі програми для малювання на графічному планшетіМалюємо на графічному планшеті в редакторі Gimp

Працювати в редакторі для малювання досить зручно, відзнакою Gimp від інших графічних редакторів є роздільні вікна. При запуску на робочому столі відкриваються 3 вікна – робоче вікно посередині, блок з інструментами зліва і допоміжна панель праворуч, в якій знаходяться режими, фільтри, шари і т. д. Розмір кожного блоку можна зменшити або збільшити.

Обов’язково перегляньте: Безкоштовні програми для малювання на комп’ютері і планшеті.

Clip Paint Studio Pro — графічний редактор коміксів

Цей софт для графіки спочатку був спеціальної розробкою для малювання японських коміксів (манги). Але з часом Clip Paint Studio здобула велику популярність і програму стали застосовувати в багатьох інших областях образотворчого мистецтва. Однією з фішок цього редактора є наявність спеціальних людських фігур, які зображені в певній позі.

Кращі програми для малювання на графічному планшетіClip paint studio pro — програма для створення барвистих малюнків

Для того, щоб спробувати свої сили у малюванні коміксів на графічному планшеті, скачайте програму за посиланням https://www.clipstudio.net/en/dl натисніть жовту кнопку «Download».

Corel Painter X3 — растровий графічний редактор для роботи з цифровим живописом

Програма Corel Painter X3 була ніби створена для того, щоб малювати пензлем. Вона вміє детально імітувати сухі і мокрі кисті, текстури та інші елементи. Все це робить процес створення картини подібно малювання художника справжніми фарбами. Для творця є більше сотні інструментів, які легко налаштувати і використовувати. Є пошук по назві кисті. Якщо ви відмінно справляєтеся з полотном в реальному житті, то цю програму ви просто зобов’язані спробувати.

Кращі програми для малювання на графічному планшетіCorel Painter X3 — графічний редактор

Робота у редакторі схожа з іншими професійними програмами. Ліворуч у панелі розташовані основні інструменти, праворуч шари, параметри, функції. Corel Painter X3 можна тільки купити, безкоштовної версії немає. Офіційна сторінка розробника знаходиться за адресою http://www.corel.com/ru/.

Livebrush — рісовалка для графічних планшетів

Графічний редактор Livebrush був розроблений для малювання китицями. Деяких користувачів може збентежити той факт, що він працює на відомому своєю нестабільністю движку Adobe Air. Але ця програма є винятком з правила. Працює відмінно, оперативну пам’ять споживає у малих розмірах. У наборі редактора величезна кількість різних форм і видів кистей. Малювання графіки на планшеті порадує функціями сила натискання і нахили. Кожен візерунок можна легко змінити, вибравши олівець.

Кращі програми для малювання на графічному планшетіГрафічний редактор Livebrush

Livebrush підійде більше для початківців та середнього рівня. Хоча програма і має безліч інструментів і функцій, але здатна далеко не на всі.

Art Flow — з програмою живопис або креслення стає доступнішим

Art Flow – це редактор, якими ви можете скористатися для малювання на пристроях під управлінням ОС Android. В арсеналі цієї програми є більше 80 різних кистей. Під вашим управління всі основні інструменти – заливка, плями, ластик, текст і т. д. Редактор увібрав з інших найнеобхідніші інструменти і функції. Додаток розуміє силу натиснення, ви можете відміняти до 6 останніх дій. Це дуже зручно. Тим більше, що все це може бути доступно у вашому графічному планшеті або навіть у мобільному телефоні!

Кращі програми для малювання на графічному планшетіРедактор для Android Art Flow

Додаток поширюється безкоштовно, але є і платна версія, в якій відкриваються більш просунуті функції. Завантажити це додаток ви можете в магазині Play Market за запитом з назвою редактора.

Graffiti Studio — безкоштовний додаток для малювання графіті

Програма Graffiti Studio є вузьконаправленим програмним забезпеченням, яке було створене для любителів молодіжного арт-напрямку – графіті. При малюванні на графічному планшеті ви можете вибрати різні фони, на яких і потрібно створювати свої стильні творіння. Фони ви можете обирати самостійно, їх в програмі багато. Автобус, стіна будівлі, залізничний вагон і багато інші об’єкти ви можете прикрасити своєю фантазією. Хоча обсяг інсталяційного пакету невеликий, але редактор має безліч налаштувань, створюйте патьоки, використовуйте всілякі маркери, змінюйте відстань до об’єкта, робіть все, що робить райтер в реальному житті.

Кращі програми для малювання на графічному планшетіМалюємо на графічному планшеті в Graffiti Studio

Inkscape — простий векторний графічний редактор

Проста і інтуїтивно зрозуміла програма Inkscape відрізняється від інших програм для малювання тим, що в ній зможе розібратися навіть дитина. Ще одним достоїнством її можна вважати російськомовний інтерфейс. Незважаючи на простоту вона має багато інструментів – олівці, пензлики, ручки. У ній навіть можна створювати свою анімацію. Верхня панель містить параметри для всіх інструментів, у нижній частині розташована палітра. Цей редактор векторної графіки доступні для безкоштовного скачування за посиланням https://inkscape.org/ru/release/0.92.2/, необхідно вибрати лише вашу платформу.

MAXON Bodypaint 3D — програма для тривимірної графіки

Інструмент нового рівня – MAXON Bodypaint 3D. Цей редактор здатний створювати тривимірну графіку, Matte Painting, розкладку UV, анімації, цифрові скульптури, рендеринг і ще багато чого.

Кращі програми для малювання на графічному планшетіЗафарбовуємо об’єкти в MAXON Bodypaint 3D

Покликанням цієї програми є створення яскравих текстур і спеціальних скульптур, які в подальшому використовують для анімаційних мультфільмів і комп’ютерних ігор. Тут ви знайдете масу інструментів для проектування просторових зображень. До MAXON є можливість підключити більшість плагінів Adobe Photoshop та інших професійних растрових редакторів.

Програма платна. Доступна російською мовою. Для завантаження демо-версії, перейдіть по посиланню https://www.maxon.net/en/try/demo-download/. Перед завантаженням вам доведеться заповнити анкету користувача, щоб система визначила підходить для вашого пристрою.

Paint — багатофункціональний редактор від Microsoft

Найпоширеніший редактор, на яких ви можете малювати в графічному планшеті що завгодно. Це одна з усього списку програм для малювання, яка в уявленні особливо не потребує.

Кращі програми для малювання на графічному планшетіНамальований смайлик в Paint

Редактор Paint поставляється в комплекті з найпопулярнішою операційною системою Windows і по сьогоднішній день. Він має всі стандартні інструменти – кисть, піпетка, олівець, гумка, заливку і ін. В ньому ви можете вирізати, копіювати, вставляти, обрізати і багато іншого. Якщо ви використовуєте ОС Widows, вам навіть не доведеться його скачувати, відкрийте меню «Пуск», виберіть зі списку «Стандартні» і запустіть редактор Paint.