На сьогоднішній день, малюнки намальовані в комп’ютерних програмах цінуються не менше створених від руки. Насправді зробити шедевр в комп’ютері не так просто, як може здатися з першого погляду, але існує ряд додатків полегшують це завдання. Пропоную вам розглянути зручні редактори растрової графіки для малювання на комп’ютері і оцінити переваги та недоліки кожного.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Популярні програми для малювання на комп’ютері
    • 1.1 ArtWeaver
    • 1.2 Gimp
    • 1.3 SmoothDraw
    • 1.4 LiveBrush

Популярні програми для малювання на комп’ютері

Я сьогодні не буду зупинятися на лідерах таких як Adobe (PhotoShop, Illustrator) Corel Draw. Розглянемо більш прості програми, які також достатньо функціональні і в теж час прості у використанні.

ArtWeaver

Відкривши перший раз програму, можна звернути увагу, що її інтерфейс дуже схожий на Adobe PhotoShop та інструментів в ньому не менше. Але головним виробники зробили кисть і наділили її безліччю різних функцій.

Ще в програмі є робота з шарами, перегляд історії і кадрування.

Зберігати свої творіння можна практично всіх популярних форматах.

Якщо врахувати той факт, що програма абсолютно безкоштовна, то вона цілком може скласти конкуренцію своєму платного аналогу.

Gimp

Цей растровий редактор поширюється абсолютно безкоштовно. Його можна сміливо назвати ще одним аналогом популярного Adobe PhotoShop. Для професійного використання він не підійде, але для роботи в домашніх умовах його цілком вистачить.

Головною його перевагою є не високі вимоги до системи. Для його коректної роботи потрібно всього 128 МБ оперативы і 32 МГ пам’яті відеокарти. Тому такий редактор буде добре функціонувати навіть на слабких машинах.

Відсутні в цьому інструменти ласо, видалення червоних очей і деякі інші моменти, але цей недолік можна виправити, скачавши в інтернеті відповідні доповнення. Пошук і встановлення особливих проблем не доставить.

При першому запуску Gimp, перше, що кидається у вічі – наявність обмеженої кількості інструментів. Не переживайте, як тільки картинка буде завантажена, відразу з’являться додаткові кошти.

SmoothDraw

Дуже проста і в теж час потужна програма для створення і редагування зображень. Стане ідеальним рішенням для дітей. До жаль не має російського інтерфейсу, але складнощів в роботі у користувачів з-за цього факту виникнути не повинно.

Завдяки портативності, його можна скинути на флешку і носити з собою. Ресурсів споживає зовсім мало, за рахунок цього може відкриватися практично на всіх машинах.

Не дивлячись на свою портативність включає в себе всі необхідні стандартні функції, а також має набір своїх власних.

LiveBrush

Ця програма дещо відрізняється від попередніх варіантів. Тут реалізована можливість малювати тільки пензлі. Вона має гнучкі налаштування або ж ви можете завантажити готове рішення в інтернеті.
Програма платна, вільно можна отримати тільки версію Lite, з обмеженою функціональністю.

Додаток навряд чи зможе конкурувати з іншими повноцінними редакторами, але любителі кисті оцінять її по достоїнству.

На прикладі цього огляду, можна зробити висновок, що крім Adobe PhotoShop існує багато зручних і багатофункціональних растрових редакторів, до того ж з безкоштовною ліцензією.