Останнім часом все більше розповсюдження отримують такі проблеми, як: спливаюча реклама в браузері, зміну стартової сторінки, мимовільне відкриття вкладок браузера і т. д. Найчастіше ці явища викликані наявністю на вашому комп’ютері небажаних програм (malware), які встановлюються на ПК без відома користувача і які не так просто видалити. Розробники подібних програм заробляють показом реклами користувачам заражених ПК, часом вкрай дратуючи своєю нав’язливістю» і «доставучестью». У цій статті ми розглянемо найбільш ефективні інструменти з видалення небажаних програм.

В першу чергу рекомендую вам відключити в браузері всі доповнення (розширення), навіть ті, назви яких вам знайомі. Розробники стали хитрішими і часом маскують своє ПЗ під знайомі користувачеві доповнення. Якщо це не допомогло — пробуємо програми зі статті.

AdwCleaner

Дана програма не є самим потужним інструментом для видалення шкідливого ПО і реклами, але почати варто саме з неї. Чому? По-перше, програма повністю безкоштовна і регулярно оновлюється. По-друге, трохи важить і не вимагає установки. По-третє, в достатній мірі ефективна і досить швидко сканує.

Завантажити програму можна за посиланням

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Використовувати AdwCleaner простіше простого. Запускаємо завантажений файл, тиснемо «сканувати», дивимося результати. Якщо впевнені в тому, що деякі елементи видаляти не варто — знімаємо з них галочки в результатах сканування. Натискаємо «очищення». В процесі видалення небажаного ПЗ може знадобитися перезавантаження. Після закінчення видалення ви отримаєте повний звіт про виконані дії.

 

Malwarebytes Anti-Malware Free

Anti-Malware — моє улюблене засіб для пошуку і видалення небажано З та реклами і одне з найпопулярніших в світі. Безкоштовну версію Free для домашнього використання можна завантажити з офіційного сайту: https://www.malwarebytes.org/free/

 

14-денну пробну Malwarebytes Anti-Malware Premium можна завантажити за наступним посиланням: https://www.malwarebytes.org/trial/

 

Premium версія програми володіє розширеними можливостями, зокрема: блокує доступ до небезпечних сайтів, має режим турбосканирования, дозволяє налаштувати розклад для сканування і оновлення бази програми, оберігає файли і служби Anti-Malware від змін шкідливим ПО.

Отже, завантажили Anti-Malware, встановили — натискаємо «Сканувати»

Після завершення сканування натискаємо «Видалити виділене», щоб видалити всі знайдені загрози, або знімаємо галочки з тих файлів, в яких ви абсолютно впевнені.

Malwarebytes Anti-Malware за результатами численних тестів показує відмінні результати, але сканує не особливо швидко. Але заради досягнення результату можна й почекати, правда?)

HitmanPro

HitmanPro — дуже швидка, ефективна утиліта, не вимагає установки. Чудово працює у зв’язці з Malwarebytes Anti-Malware. Програма платна, але на повну версію представляється 30-денний ознайомчий період, якого цілком достатньо для позбавлення від всього шкідливого, що накопичилося на вашому комп’ютері. HitmanPro чудово справляється з видаленням реклами в браузері і поверненням стартову сторінку браузера в первинний вигляд (втім, не тільки). Завантажити програму можна з офіційного сайту

http://www.surfright.nl/en/products/

Завантажуємо, запускаємо файл, вибираємо пункт «Ні, я збираюся сканувати систему тільки один раз»

 

 

Після закінчення сканування ми бачимо вікно з результатами. Якщо ви впевнені в якомусь файлі і знаєте, що він не небезпечний — можете виключити його з об’єктів, які розміщені в карантин.

 

 

Натискаємо «далі» і чекаємо видалення всіх шкідливих програм з ПК.

Отже, HitmanPro одна з кращих утиліт для видалення реклами і шкідливих програм з ПК. Суворо рекомендується до використання.

 

Microsoft Malicious Software Removal Tool

Офіційне засіб для видалення шкідливого ПЗ від Microsoft. Програма не вимагає установки, російською мовою, сумісна з усіма актуальними ОС від Mocrosoft (Windows 10 Tech Preview ; Windows 7; Windows 8, Windows 8.1; Windows Server 2003; Windows Vista; Windows XP). Скачати можна на офіційному сайті:

http://www.microsoft.com/ru-ru/download/malicious-software-removal-tool-details.aspx

Завантажуєте файл, запускаєте, тисніть «далі» — і чекаєте звіту про виконану роботу.

 

Відгуки про даному засобі для видалення шкідливих програм досить сумнівні. У будь-якому випадку, спробувати варто, особливо початківцю. Відьма програма максимально проста, російською мовою і не вимагає установки. Тим більше від Microsoft)))

 

 

Spybot Search & Destroy

Програма Spybot Search & Destroy дозволяє не тільки позбутися від небажаних програм, але і пропонує кілька додаткових можливостей, пов’язаних з безпекою комп’ютера. Щоправда деякі з них доступні тільки в платній версії програми.

Програма російськомовна, можете сміливо ставити з налаштуваннями за замовчуванням. Після установки обов’язково оновити базу сигнатур — в будь-якому випадку, без цього програма не почне сканування.

Завантажити останню версію програми можна за посиланням:

http://www.safer-networking.org/spybot2-own-mirror-1/

 

 

 

 

 

 

 

Також програма вміє відстежувати зміна системних файлів і реєстру операційної системи, що дозволяє уникнути безлічі проблем. Будь-які зміни, які зробила Spybot Search & Destroy можна скасувати, якщо вони спричинили за собою проблеми в роботі комп’ютера. Перед початком сканування програма пропонує очистити папку Temp, в якій зберігаються тимчасові файли, що суттєво прискорює сканування.

Сам я програму Spybot Search & Destroy практично не використовував, але враження при першому знайомстві вона залишає позитивне.

Щиро сподіваюся, що представлені програми допомогли вам у видаленні реклами і небажаного/шкідливого ПЗ на вашому ПК. Якщо є доповнення і запитання — пишемо/задаємо в коментарях.

Також важливо мати хороший антивірус. Як вибрати хороший антивірус можна дізнатися в статті «Кращі антивіруси 2015»