Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

Останнім часом все більше розповсюдження отримують такі проблеми, як: спливаюча реклама в браузері, зміну стартової сторінки, мимовільне відкриття вкладок браузера і т. д. Найчастіше ці явища викликані наявністю на вашому комп’ютері небажаних програм (malware), які встановлюються на ПК без відома користувача і які не так просто видалити. Розробники подібних програм заробляють показом реклами користувачам заражених ПК, часом вкрай дратуючи своєю нав’язливістю» і «доставучестью». У цій статті ми розглянемо найбільш ефективні інструменти з видалення небажаних програм.

В першу чергу рекомендую вам відключити в браузері всі доповнення (розширення), навіть ті, назви яких вам знайомі. Розробники стали хитрішими і часом маскують своє ПЗ під знайомі користувачеві доповнення. Якщо це не допомогло — пробуємо програми зі статті.

AdwCleaner

Дана програма не є самим потужним інструментом для видалення шкідливого ПО і реклами, але почати варто саме з неї. Чому? По-перше, програма повністю безкоштовна і регулярно оновлюється. По-друге, трохи важить і не вимагає установки. По-третє, в достатній мірі ефективна і досить швидко сканує.

Завантажити програму можна за посиланням

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

Використовувати AdwCleaner простіше простого. Запускаємо завантажений файл, тиснемо «сканувати», дивимося результати. Якщо впевнені в тому, що деякі елементи видаляти не варто — знімаємо з них галочки в результатах сканування. Натискаємо «очищення». В процесі видалення небажаного ПЗ може знадобитися перезавантаження. Після закінчення видалення ви отримаєте повний звіт про виконані дії.

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

Malwarebytes Anti-Malware Free

Anti-Malware — моє улюблене засіб для пошуку і видалення небажано З та реклами і одне з найпопулярніших в світі. Безкоштовну версію Free для домашнього використання можна завантажити з офіційного сайту: https://www.malwarebytes.org/free/

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

14-денну пробну Malwarebytes Anti-Malware Premium можна завантажити за наступним посиланням: https://www.malwarebytes.org/trial/

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

Premium версія програми володіє розширеними можливостями, зокрема: блокує доступ до небезпечних сайтів, має режим турбосканирования, дозволяє налаштувати розклад для сканування і оновлення бази програми, оберігає файли і служби Anti-Malware від змін шкідливим ПО.

Отже, завантажили Anti-Malware, встановили — натискаємо «Сканувати»

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

Після завершення сканування натискаємо «Видалити виділене», щоб видалити всі знайдені загрози, або знімаємо галочки з тих файлів, в яких ви абсолютно впевнені.

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

Malwarebytes Anti-Malware за результатами численних тестів показує відмінні результати, але сканує не особливо швидко. Але заради досягнення результату можна й почекати, правда?)

HitmanPro

HitmanPro — дуже швидка, ефективна утиліта, не вимагає установки. Чудово працює у зв’язці з Malwarebytes Anti-Malware. Програма платна, але на повну версію представляється 30-денний ознайомчий період, якого цілком достатньо для позбавлення від всього шкідливого, що накопичилося на вашому комп’ютері. HitmanPro чудово справляється з видаленням реклами в браузері і поверненням стартову сторінку браузера в первинний вигляд (втім, не тільки). Завантажити програму можна з офіційного сайту

http://www.surfright.nl/en/products/

Завантажуємо, запускаємо файл, вибираємо пункт «Ні, я збираюся сканувати систему тільки один раз»

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

 

Після закінчення сканування ми бачимо вікно з результатами. Якщо ви впевнені в якомусь файлі і знаєте, що він не небезпечний — можете виключити його з об’єктів, які розміщені в карантин.

 

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

Натискаємо «далі» і чекаємо видалення всіх шкідливих програм з ПК.

Отже, HitmanPro одна з кращих утиліт для видалення реклами і шкідливих програм з ПК. Суворо рекомендується до використання.

 

Microsoft Malicious Software Removal Tool

Офіційне засіб для видалення шкідливого ПЗ від Microsoft. Програма не вимагає установки, російською мовою, сумісна з усіма актуальними ОС від Mocrosoft (Windows 10 Tech Preview ; Windows 7; Windows 8, Windows 8.1; Windows Server 2003; Windows Vista; Windows XP). Скачати можна на офіційному сайті:

http://www.microsoft.com/ru-ru/download/malicious-software-removal-tool-details.aspx

Завантажуєте файл, запускаєте, тисніть «далі» — і чекаєте звіту про виконану роботу.

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

Відгуки про даному засобі для видалення шкідливих програм досить сумнівні. У будь-якому випадку, спробувати варто, особливо початківцю. Відьма програма максимально проста, російською мовою і не вимагає установки. Тим більше від Microsoft)))

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

 

Spybot Search & Destroy

Програма Spybot Search & Destroy дозволяє не тільки позбутися від небажаних програм, але і пропонує кілька додаткових можливостей, пов’язаних з безпекою комп’ютера. Щоправда деякі з них доступні тільки в платній версії програми.

Програма російськомовна, можете сміливо ставити з налаштуваннями за замовчуванням. Після установки обов’язково оновити базу сигнатур — в будь-якому випадку, без цього програма не почне сканування.

Завантажити останню версію програми можна за посиланням:

Spybot 2.4 : Mirror 1

 

 

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

 

 

Кращі утиліти для видалення шкідливих програм

 

 

Також програма вміє відстежувати зміна системних файлів і реєстру операційної системи, що дозволяє уникнути безлічі проблем. Будь-які зміни, які зробила Spybot Search & Destroy можна скасувати, якщо вони спричинили за собою проблеми в роботі комп’ютера. Перед початком сканування програма пропонує очистити папку Temp, в якій зберігаються тимчасові файли, що суттєво прискорює сканування.

Сам я програму Spybot Search & Destroy практично не використовував, але враження при першому знайомстві вона залишає позитивне.

Щиро сподіваюся, що представлені програми допомогли вам у видаленні реклами і небажаного/шкідливого ПЗ на вашому ПК. Якщо є доповнення і запитання — пишемо/задаємо в коментарях.

Також важливо мати хороший антивірус. Як вибрати хороший антивірус можна дізнатися в статті «Кращі антивіруси 2015»