macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

Осіннє оновлення нинішньої версії OS X 10.11 El Capitan до версії 10.12 буде означати перехід на систему під назвою macOS Sierra. Це все та ж безкоштовна операційна система для Маков: її архітектура і зовнішній вигляд залишаться майже без змін, але назва зміниться та буде відповідати лінійці інших систем — iOS (планшети, смартфони), tvOS (Apple TV) і watchOS (Apple Watch).

macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

Зміною назви справа не обмежиться. Нижче ми опишемо нововведення операційної системи, яку Apple випустить восени 2016 року.

macOS — правильно пишеться саме так, з маленької літери. За аналогією з назвами мобільного, телевізійної, і «часовий» операційних систем.

Вже в липні 2016 року можна буде завантажити публічно доступну бета-версію macOS Sierra (для цього потрібно зареєструватися в програмі бета-тестування на apple.com). До тих пір зареєстровані розробники мають доступ до ранній бета-версії, на основі якої написана ця стаття. Деякі функції системи ще не готові, але повинні бути завершені до релізу фінальної версії. Ми будемо доповнювати цей матеріал у міру виявлення нових можливостей системи.

З моменту виходу OS X Mavericks в кінці 2013 року, настільна ОС Apple стала безкоштовною. macOS Sierra також буде безкоштовним оновленням для будь-якого комп’ютера Mac відповідного списку нижче:

 • MacBook випуску кінця 2009 року і пізніше;
 • MacBook Air 2010 року і пізніше;
 • MacBook Pro 2010 року і пізніше;
 • Mac mini випуску 2010 року і пізніше;
 • iMac кінця 2009 року і пізніше;
 • Mac Pro випуску 2010 року і пізніше.

Більш старі моделі будуть продовжувати працювати на OS X 10.11 El Capitan і теоретично оновитися не зможуть. Але, як завжди, є варіант: покрокова інструкція про оновлення непідтримуваних Маків знаходиться на сайті iPhones.ru тут.

Отже, далі ми поговоримо ось про що:

 • Siri на Mac;
 • Опис нових можливостей macOS Sierra;
 • Нова файлова система Apple File System (APFS).
 • Голосовий асистент Siri на Mac

  Голосовий асистент Siri вперше з’явиться на Mac. Microsoft вбудувала асистент Cortana в Windows 10, так і Apple вбудувала Siri з iOS в macOS. Тут Siri не буде реагувати на команду «Hey, Siri», оскільки комп’ютери Mac не слухають користувачів постійно, як мобільні пристрої, але вискакує при натисканні клавіш (за замовчуванням Fn-пробіл) або миші.

  macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

  Нова панель налаштувань дасть можливість вирішити, чи буде Siri давати відповіді вголос або письмово. Також можна вибрати стать і національність асистента.

  Асистент допомагає знайти поблизу ресторани або фотографії, які ви знімали минулого тижня, розповість про погоду, спортивних подіях і виконає для вас інші прохання. Можна скопіювати відповіді Siri з спливаючого діалогового вікна в панелі сповіщень або перетягнути зображення в документи.

  Нові можливості

  Sierra, в поєднанні з новою системою iOS 10, представляє універсальний буфер обміну, що дозволяє на одному пристрої копіювати текст, а на іншому вставляти.

  Здійснювати покупки на Маці через Інтернет стало ще зручніше. Тепер, коли ви хочете купити що-небудь на сайті інтернет-магазину, ви побачите кнопку Apple Pay. Натиснувши на неї, ви можете використовувати Apple Pay на Mac, щоб заплатити за товар.

  macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

  Вам ще знадобиться iPhone під рукою, так як Apple Pay на Mac використовує смартфон з сенсорним ID для перевірки покупки. Також, для підтвердження покупки можна двічі натиснути кнопку Apple Watch. Уніфікація у справі.

  Інші кроки по інтеграції двох систем включають в себе автоматичне розблокування Mac смарт-годинами Apple Watch, коли вони знаходяться поблизу. Іншими словами, вам потрібно лише підійти до свого Маку з годинником на руці, і він розблокується. Зручно!

  З’явиться підтримка функції «картинка в картинці». Як і на планшеті iPad, можна завантажувати відео з веб-сторінки і програвати на робочому столі macOS окремо.

  macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

  Відео залишиться на своєму місці навіть при перемиканні між віртуальними робочими столами.

  Оновлення торкнулися і Finder: з’явилася опція, автоматично видаляє об’єкти з кошика після закінчення 30 днів. Інша опція відображає папки першими, коли Finder видає список папок і файлів за назвами.

  З’явилася і автоматичне закачування файлів в хмарне сховище iCloud з папок «Робочий стіл» і «Документи». Якщо не вимикати цю функцію, то кожен файл і папка в цих двох папках автоматично копіюються в хмару, що може вимагати додаткове місця в хмарному сховищі крім безкоштовних 5 Гб. На момент публікації цієї статті, тарифи за використання iCloud в Росії такі:

 • 50 ГБ: 59 рублів;
 • 200 ГБ: 149 рублів;
 • 1 ТБ: 599 рублів
 • Це зробить часто використовувані файли доступні на будь-якому пристрої, будь то Apple або Windows (якщо встановлений iCloud). Sierra дасть пораду, які файли можна повністю видалити з комп’ютера і зберігати тільки в хмарі, завантажуючи звідти по необхідності.

  macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

  Нова функція Memories у програмі «фотографії» використовує лицьове розпізнавання та інші розумні технології для об’єднання пов’язаних фотографій в слайд-шоу з додаванням звуку.

  macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

  Ця можливість викликає змішані відчуття, адже далеко не всім захочеться, щоб комп’ютер щось робив з вашими фотографіями самостійно. З іншого боку, це може бути відмінною можливістю поглянути на свою колекцію фотографій.

  Додатки відкриваються у вкладках: «Карти», «Пошта» та інші додатки від Apple або сторонніх розробників, які зазвичай відкривалися в різних вікнах, тепер відкриваються в одному вікні в різних вкладках. Це спрощує навігацію і дозволяє впорядкувати свою роботу.

  macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

  Поки немає можливості перевірити, але напевно Apple дасть можливість відключити цю функцію і відкривати програми як раніше в нових вікнах.

  Ну і нарешті, браузер Safari повністю відмовиться від Flash, віддавши перевагу HTML5. Flash, як і Silverlight, Java, та інші застарілі плагіни будуть відключені за умовчанням. У разі, якщо без них ніяк, браузер запитає варто включити потрібний плагін для конкретного сайту.

  macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

  Нова файлова система Apple File System (APFS)

  З’явилася нова файлова система Apple File System (APFS) з новими можливостями в плані безпеки, швидкості і надійності роботи. Вона вже доступна розробникам, які використовують бета-версію macOS Sierra, але поки вона знаходиться в розробці і Apple не рекомендує використовувати її для якихось серйозних завдань.

  macOS Sierra: нові можливості наступниці OS X

  Звичайні користувачі не побачать APFS до 2017 року. macOS Sierra вийде без неї, але пізніше може отримати підтримку нової файлової системи.

  Apple планує витратити час на тестування APFS, яка стане найбільшим зміною файлової системи за останні 30 років. Про це ми поговоримо в окремій статті, присвяченій тільки їй: «Нова файлова система APFS в macOS Sierra«.