Майнеры що це таке

У цьому матеріалі я розповім, що таке майнеры, і як і з допомогою чого здійснюється майнінг, і чи реально заробити на майнинге в 2017 році. Напевно багато хто з читачів стикалися з згадкою кріптовалюти (цифровий рахункової одиниці) під назвою «біткойн». Видобуток даної валюти вже давно переросла рівень звичайних ентузіастів, встала на професійну основу, і нині здобиччю біткойнів займаються безліч спеціалізованих структур по всьому світу. При цьому процес видобутку кріптовалюти тісно пов’язаний з термінами «майнеры» і «вугілля-майнінг».

Майнеры що це такеВивчаємо, що таке майнеры

Зміст статті

  • 1 Що це таке майнінг і хто такі майнеры
  • 2 Для чого цифрового биткойну потрібні майнеры
  • 3 Особливості майнінгу
  • 4 Наскільки вигідно займаються майнингом
  • 5 Якщо майнер це вірус
  • 6 Висновок

Що це таке майнінг і хто такі майнеры

Що таке Майнер? У перекладі з англійської мови слово «mining» означає «видобуток корисних копалин», і, по суті, це саме те, чим фігурально є цей процес. Процес майнінгу полягає в зароблянні біткойнів (цифровий валюти), яка з’являється тоді, коли якому-небудь учаснику процесу майнінгу вдається правильно розрахувати унікальну контрольну суму (хеш-суму) блоку проведених транзакцій, відповідну заздалегідь визначеним у майнинге умов.

Такий хеш являє собою комбінацію хеша попереднього отгаданного блоку транзакцій (зазвичай виконаних за останні 10 хвилин), суми контрольних чисел транзакцій, а також якого-небудь випадкового числа. Як тільки потрібний хеш визначено, блок транзакцій на цьому закривається, і користувач отримує свою винагороду в 25 біткойнів.

Обчисленням майнінгу займаються «майнеры» — люди, які займаються майнингом (також під терміном «майнеры» часто розуміються самі пристрої для майнінг). Якщо раніше цим можна було займатися на звичайних комп’ютерах, що задіюють при майнинговых розрахунках ресурси центрального процесора, то подальший розвиток технологій зумовило перехід на використання топових відеокарт, виробляють майнінг більш ефективно.

Наступних пунктом еволюції стало використання спеціальних ASIC-пристроїв, призначених виключно для майнінг, а тому і найбільш ефективних з усіх наявних аналогів.

Майнеры що це таке«Ферма майнінг» — сукупність спеціальних пристроїв, що працюють тільки на рішення завдань майнинговых

Для чого цифрового биткойну потрібні майнеры

Завдяки здійсненню процесу майнінгу і постійним розрахунками вони є тими вузлами системи, завдяки яким і існує біткойн. Завдяки майнер підтверджуються угоди. Ясно, що це майнеры своєю присутністю забезпечують захист мережі від підроблених транзакцій та інших видів цифрових небезпек, підтримують децентралізацію мережі і так далі.

Особливості майнінгу

Після того, як я описав що це таке майнінг, і хто такі майнеры, розберемо також ряд особливостей цього терміна. Однією з таких особливостей є децентралізація майнінгу, так як даний процес не має над собою якогось державного наглядової ради чи іншого централізованого органу, що регулює його діяльність. Це дозволяє вважати біткойн повністю вільної світовою валютою, без прив’язки до сваволі регулюючих органів.

Майнеры що це таке«Біткойн» — одна з найбільш вільних світових валют

Як я писав вище, призова сума биткойна за правильно отгаданную суму хеша становить 25 біткойнів (один біткойн на поточний момент коштує 2 578 доларів США). При цьому планується поступове зниження суми винагород вдвічі (зокрема, чи є плани знизити суму винагороди до 12,5 біткойнів в нинішньому, 2017 році).

Оскільки чим менше потужність твого обладнання, тим менша ймовірність отримання біткойнів, то безліч учасників об’єднується в так звані «пули» (об’єднання майнер), надаючи такого пулу свої обчислювальні потужності. Пули виграють в ефективності майнінгу, так як дозволяють розпаралелювати ведуться розрахунки між своїми членами. При цьому в разі вдалого виграшу біткойнів нагорода зазвичай розподіляється між учасниками такого пулу пропорційно потужності задіяного обладнання (хоча є й альтернативні варіанти нагороджень).

Майнеры що це такеПул майнер дозволяє більш ефективно видобувати біткойни

Нині більшість потужних майнер розміщено в Китаї, де процес майнінгу поставлено на професійну основу з відповідним обладнанням та фахівцями (зокрема, більше половини потужності мережі Биткойна контролюються трьома великими китайськими пулами).

Наскільки вигідно займаються майнингом

Якщо ще 6-8 років тому покупка топової відеокарти і подальше задіяння її в майнинге окупає себе за кілька тижнів.

Сьогодні ж зростання кількості учасників майнінгу і стрімке подорожчання відповідного обладнання диктує необхідність вкладення суми близько 70-100 тисяч рублів (а то і більш), з подальшою її окупністю за рік-півтора.

Майнеры що це такеПершопрохідці майнінгу досить швидко окупали витрати

При цьому потрібно врахувати безліч непрямих чинників, починаючи від вартості електрики, систем охолодження, можливий вихід системи з ладу з різних причин і інші фактори, які можуть перешкодити рентабельності такого вкладення.

Якщо вас приваблює сума винагороди, то можна спробувати розрахувати свою потенційну прибуток з допомогою спеціального інструменту під назвою «Bitcoin Mining Calculator». Для того, щоб подивитися характеристики комп’ютера в Windows вам потрібно перейти за посиланням і прочитати інструкцію.

Майнеры що це такеРобочий вигляд «Bitcoin Mining Calculator»

Якщо майнер це вірус

Також бувають ситуації, коли на комп’ютер випадкового користувача проникає вірусна програма-майнер, яка перетворює такий комп’ютер в станцію з видобутку біткойнів. Зазвичай в цьому випадку задіюються повна потужність комп’ютера (за що часто відповідальний процес miner.exe в Диспетчері завдань). Комп’ютер при цьому починає істотно гальмувати, глючити, а ресурсомісткі програми, що запускаються користувачем, або працюють погано або не працюють взагалі.

В даному випадку рекомендую скористатися онлайн перевіркою комп’ютера на віруси або допоміжними програмами як Dr.Web CureIt!, Malwarebytes Anti-Malware, а також іншими відповідними інструментами, що дозволяє позбавити ваш ПК від майнера-паразита. Вам буде корисно прочитати статтю — кращі безкоштовні антивіруси для Windows.

Майнеры що це такеПроцес майнера в Диспетчері завдань

Висновок

В даному матеріалі мною було розглянуто питання про те, що таке майнеры і майнінг, і які особливості цього процесу через призму сьогоднішнього дня. На поточний момент (червень 2017 року) процес заняття майнингом окремими ентузіастами не виправдовує себе, так як потребує значних матеріальних вкладень, і при цьому маючи доволі невизначеними перспективами щодо витрат до прибутковості. Тим не менше, якщо ви готові ризикнути і вкласти в це підприємство (термін потенційної окупності рік-півтора), то, цілком можливо, що заняття майнингом з часом принесе вам значну матеріальну прибуток. Адже той, хто не ризикує – не п’є шампанського.