Якщо ви досить довго користуєтеся операційною системою Windows, то напевно ви вже не перший раз стикаєтеся з проблемою, коли програвач Windows Media не відтворює музичні або відео файли. Найчастіше виникає повідомлення «Програвач Windows Media не вдається відтворити файл» при перевстановлення системи або заміни її на іншу версію. Як зробити, щоб плеєр знову працював – про це я розповім далі у цій статті.

Помилка в Віндовс Медіа

Зміст статті:

 • Причини проблеми з Windows Media
 • Формати файлів, які підтримує Віндовс Медіа
 • Виправляємо помилку програвача при відтворенні відео
 • Що таке кодек?

Причини проблеми з Windows Media

Помилка у Windows Media може мати різні причини:

 • Файл, який ви намагаєтеся відтворити пошкоджений.
 • Файл не підтримується програвачем Windows Media. Наприклад, файли VIV не можна відкривати плеєром, він не розуміє їх. Тому буде виникати подібна помилка.
 • У вашій операційній системі немає потрібного кодека, який необхідний для відтворення відео даного формату.
 • Файл відсутній на диску. Таке іноді трапляється, наприклад, коли ярлик файлу на робочому столі, але сам файл був вилучений раніше.
 • Програвач не підтримує даний кодек, який потрібен для відтворення музичного або відео файлу.

Серед всіх перерахованих причин найчастіше помилка «Програвача Віндовс Медіа не вдається відтворити файл» виникає через відсутність того чи іншого кодека. Щоб не встановлювати різні пакети кодеків і інше наосліп, необхідно знати, які саме формати підтримує програвач. Можливо ви просто намагаєтеся відтворити не підтримуваний формат файлу.

Формати файлів, які підтримує Віндовс Медіа

Плеєр підтримує такі формати:

 • MPE, MPG, M3U, MPEG (Moving Picture Experts Group), MPV2, MPA, MP3, M1V.
 • Наступні формати: WAV, WAX, WM, ASF, ASX, WMV, WMA.
 • MIDI формати (цифровий інтерфейс музичних інструментів) RMI, MIDI, MID.
 • Формати UNIX – SND і AU.

Програвач не підтримує AVI файли, які були створені за допомогою MPEG4v3. Ці файли підтримуються лише в потоковому форматі ASF. Є тільки один спосіб відтворити файл – це перекодувати його в один з підтримуючих форматів. Це можна зробити за допомогою кодувальника Windows Media.

Виправляємо помилку програвача при відтворенні відео

Щоб переконатися в тому, що файл не пошкоджений, спробуйте відтворити інший файл з таким розширенням. Якщо інші файли відтворюються – значить файл, який викликає помилку пошкоджений. Якщо інші файли теж викликають помилку «Програвач Windows Media не вдається відтворити файл», спробуйте перевстановити програвач.

Якщо переустановка не дала результату, вам знадобитися встановити пакет спеціальних кодеків. Для цього перейдіть на сайт https://www.codecguide.com/download_kl.htm виберіть потрібний пакет зі списку. Найкраще скачайте найбільш повний пакет кодеків (Full), він важить близько 56 Мб. Для цього перейдіть на головну сторінку в самий низ і виберіть посилання «Full Download».

У наступному вікні виберіть одне з посилань «Mirror 1» або «Mirror 2» і скачайте пакет, а після чого встановіть на свій ПК.

Виберіть одне з посилань для скачування пакету кодеків

Якщо ж ви не хочете цього робити вручну, можна встановити в налаштуваннях плеєра, щоб він самостійно завантажував всі необхідні кодеки з Інтернету. Для цього запустіть програвач, зазвичай він знаходиться в меню «Пуск», в списку «Всі програми».

Плеєр Windows Media у списку програм меню «Пуск»

 • Натисніть на плеєрі «Програється» і виберіть пункт «Додаткові параметри».

  Виберіть «Додаткові параметри»

 • Потім виберіть вкладку «Програвач».
 • Поставте галочку на пункті «Автоматично завантажувати кодеки і натисніть «Застосувати», потім «Ок».

  Поставте галочку в пункті «Автоматично завантажувати кодеки»

Рекомендую: При відтворенні відео немає звуку.

Що таке кодек?

Кодек – це спеціальна програма, яка вміє перетворювати сигнали і дані. Для того, щоб передати або зашифрувати будь потік або кількість даних, які його кодують за допомогою кодека, а для відтворення чи перетворення – декодують. Найчастіше кодеки задіяні в області цифрового відео та звуку.

При перетворенні даних в кодеку можуть бути використані 2 види стиснення без втрат даних і з втратами. Практично всі аудіо і відео кодеки використовують спосіб з втратами даних при стисненні. Це дає можливість зменшити обсяг кінцевого файлу, що є позитивним моментом для зберігання цих даних. Але все ж такий спосіб веде до втрати якості при відтворенні. У аудіо кодеків є хороше властивість – їх можна налаштувати таким чином, що втрата якості практично не розпізнається людським слухом. Це потрібно знати для виправлення «Програвач Windows Media не вдається відтворити файл».

Якщо неприйнятна втрата якості, використовують інший спосіб стиснення без втрат. Це може застосовуватися у випадках, коли планується подальше редагування файлу, інакше з втратами якість первинного файлу буде значно погіршуватися при кожному збереженні.

Якщо говорити про кодеки простою мовою – то це програми-посередники між нами і комп’ютером. Якщо ви зіткнулися з проблемою, коли програвач Windows Media не відтворює файли, то в першу чергу спробуйте встановити пакет кодеків.