Microsoft змінить політику оновлення до Windows 10

Більшу частину останнього року компанія Microsoft відмовлялася міняти суперечливу політику щодо операційної системи Windows 10, не звертаючи уваги на гучне невдоволення користувачів. Відстеження телеметрії, обов’язкові оновлення безпеки і функціональності, настирливі повідомлення про те, що задано розклад установки оновлення до Windows 10 – дії Microsoft велися без огляду на бажання споживачів, хоча компанія скасувала план по усуненню підтримки процесорів Skylake в Windows 7 через 18 місяців після релізу, а також почала випускати опису оновлень.

Microsoft змінить політику оновлення до Windows 10

Не так давно повідомлялося, як остання зміна політики update 10 перетворило операційні системи аналог шкідливого програмного забезпечення: тисячі користувачів обурювалися з приводу обману, коли їх Windows 7 і 8.1 оновлювалися без їх згоди. Це обурення могло показати Microsoft, що є межі терпіння користувачів, і що в довгостроковій перспективі сумнівна тактика оновлення може мати негативні наслідки.

За повідомленням BBC, Microsoft змінить свою політику таким чином:

«Ми додали ще одне повідомлення, яке підтверджує встановлення часу відновлення і дає користувачам додаткову можливість скасувати або перенести оновлення. Якщо користувач бажає провести оновлення у встановлений час, він натискає на кнопку ОК або закриває повідомлення, ніяких додаткових дій не потрібно».

Редактор порталу PC World Бред Чакося, перший розповів про ці зміни, не був вражений останніми нововведеннями. «Не думаю, що додавання ще одного докучливого повідомлення поліпшить ситуацію. Розробники як мінімум повинні були намалювати велику кидається в очі кнопку «Ні, я не хочу встановлювати оновлення».

Microsoft змінить політику оновлення до Windows 10

Ось так вікно оновлення виглядає зараз. Криве і без варіанту відмовитися від переходу на Windows 10.

Microsoft пора зрозуміти одну просту річ: не всі хочуть оновлюватися до Windows 10 прямо зараз. Деякі з підозрою ставляться до практики збору телеметрії Microsoft і нав’язуваним оновлень Windows 10. Деякі працюють з ліцензійним програмним і апаратним забезпеченням, несумісним з останньої операційною системою. Деякі входять до складу підприємств і організацій, в даний час не зацікавлених в оновленні, і є багато користувачів, які не бажають оновлюватися по безлічі інших причин.

Microsoft може просити людей оновити свою операційну систему. Може пропонувати безкоштовне оновлення або в майбутньому проводити акції і продавати систему за зниженою ціною. Є багато варіантів, як вести себе в ситуації, що склалася, і багато варіантів, які не будуть викликати у споживачів відторгнення.

Однак зараз настав час припинити використовувати методи, які створять негативне сприйняття Windows 10, і перестати змушувати користувачів оновитися. Яке б майбутнє компанія вибрала для Windows, нав’язувані оновлення в стилі вірусів є неправильним вибором.