Mp3DirectCut — простий, але потужний інструмент для редагування аудіозаписів. Він дозволяє вирізати окремі фрагменти музичної композиції і об’єднувати їх в один файл, а також регулювати рівень гучності без попередніх процесів кодування і декодування, завдяки чому не тільки економити час при обробці аудіофайлів, але і зберігається початкове якість відтворення.

Ця програма підійде і музикантам-початківцям, які хочуть перетворити свій комп’ютер у справжню звукозаписну станцію. У ній реалізований інтегрований рекодер, який дозволяє записувати музичні композиції за допомогою стандартних апаратних засобів комп’ютера і зберігати їх у форматі mp3.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Редагування аудіозаписи
  • 2 Редагування декількох аудіофайлів
  • 3 Функції експорту і розбивки
  • 4 Параметри конфігурації
  • 5 Гідності програми
  • 6 Недоліки
  • 7 Висновок

Редагування аудіозаписи

Аудіоредактор mp3DirectCut дозволяє вирізати і копіювати окремі фрагменти аудіодоріжки, об’єднувати їх у єдиний файл, розбивати аудіофайл на кілька частин за допомогою ключових точок, вручну керувати якістю відтворення і розміром кінцевого файлу, скасовувати виконані дії, керувати швидкістю відтворення та багато іншого. Зробити це можна декількома способами: скориставшись розділом головного меню «Правка» і за допомогою графічних кнопок управління, розташованих під звуковою доріжкою.

Перед тим як приступити до обробки музичної композиції необхідно виділити звукову доріжку цілком або певну її область. Для виділення можна просто встановити лінію початкової точки відліку в потрібне місце, після чого просто розтягнувши область виділення за допомогою затиснутою лівою кнопкою миші або натиснути правою кнопкою миші в місці кінцевої точки. Для виділення доріжки цілком достатньо всього-лише скористатися комбінацією клавіш Ctrl + A.

У програмі mp3DirectCut реалізований дуже простий і в той же час продуманий інтерфейс. Для зручності редагування, кожна оброблювана область розбивається на незалежні фрагменти, які можуть бути різного бітрейта, обсягу і містити різну інформацію. Для розділення композиції на кілька частин або створення контрольної точки призначена кнопка «Обрізати», яка знаходиться в блоці «Правка», розташованому в нижній частині вікна.
При роботі з декількома фрагментами доступна можливість керування розміром кожного з них за допомогою спеціальних сірих повзунків, які розташовані в панелі візуалізації.

У процесі редагування користувач може подивитися детальну інформацію про загальний розмір треку і окремих його частинах, бітрейт, розмір оброблюваного кадру, а також вказати назву виконавця, альбому і пісні, рік випуску і стиль музичного напрямку. Для цього необхідно розкрити пункт меню «Правка» і в списку, що з’явився, вибрати «Теги ID3 та інформація про файл».

Також для зручності роботи з великими файлами, доступна можливість автоматичного проставлення ключових міток через заданий часовий інтервал або за допомогою автоматичного пошуку пауз. При необхідності всі паузи і моменти тиші можна повністю видалити. Для цього відкриваємо вкладку головного меню «Спеціальне» і вибираємо пункт «Пошук пауз».

У вікні необхідно встановити галочку напроти пункту «Вирізати паузу» і задати потрібні параметри тривалості паузи або рівня гучності. Після натискання на кнопку «Старт» аудіоредактор видалить всі паузи, які потрапляють під критерії заданого відбору.

Редагування декількох аудіофайлів

Програма для редагування музичних композицій mp3DirectCut реалізована функція пакетної обробки, що дозволяє одночасно працювати з кількома файлами. Для цього необхідно розкрити меню «Файл» і вибрати пункт «Пакетна обробка».

У вікні необхідно вказати папку з аудіофайлами, які будуть брати участь в обробці, або вибрати тільки частина файлів. Тут же можна задати основні параметри, а також вибрати тип збереження — з перезаписыванием оригіналів, або з збереженням в окрему директорію. Також доступна можливість запуску автоматичної обрізки.

Функції експорту і розбивки

У процесі роботи з утилітою користувач може створювати проекти, які будуть містити всю необхідну інформацію про створюваної нарізці. Проте варто відзначити, що сам аудіофайл поміщати в такий проект неможливо. Крім цього, реалізована можливість експортування файлів з розширенням cue, які містять метадані про трек, і наступного їх збереження у форматі mp3.
Також доступна можливість поділу нарізки на окремі аудіофайли за заданим ключовим точкам. Для цього необхідно відзначити їх прапорцями, створити потрібні теги та вказати папку на жорсткому диску для збереження.

Параметри конфігурації

Аудіоредактор mp3DirectCut має налаштованим інтерфейсом, що дозволяє користувачеві підігнати системний інтерфейс під себе. У розділі головного меню «Параметри» можна виносити на панель необхідні інструменти і прибирати непотрібні.

Для налаштування роботи утиліти необхідно в тому ж розділі вибрати пункт «Конфігурація». У вікні користувач може задати бажані пристрою відтворення запису звуку, керувати параметрами кодера, вибрати варіант елементів управління — графічний або текстовий, а також їх місця розташування, налаштовувати колірне оформлення інтерфейсу, вибрати бажану мову, налаштувати параметри редагування аудіофайлів, активувати інтелектуальну систему підказок і багато іншого.

Переваги програми

Серед основних переваг програми, порівняно з аналогічними утилітами, які можна знайти на просторах інтернету, можна виділити велику функціональність, простий і зрозумілий інтерфейс, повна підтримка російської локалізації, а також безкоштовна ліцензія. Крім цього, програма дозволяє виконувати дуже точну обрізку, без втрати якості звучання треку.
Якщо порівнювати mp3DirectCut з більш потужними аудиоредакторами, наприклад, Audacity, то по набору функцій mp3DirectCut значно програє, однак, по швидкості роботи йому просто немає рівних. Якщо вам необхідно терміново створити нарізку під час радіотрансляції, то кращого варіанту, ніж mp3DirectCut, просто не знайти.

Недоліки

Незважаючи на велику кількість переваг програми, без недоліків, на жаль, не обійшлося. Основним мінусом редактора, з-за якого утиліта суттєво програє багатьом іншим програмам, є відсутність можливості видалення шумів, що істотно обмежує можливості використання mp3DirectCut. Крім цього, розробник не передбачив жодних фільтрів та можливості накладення різних ефектів звучання, які були б дуже корисним доповненням до базового функціоналу.
До недоліків можна віднести і простий інтерфейс, оскільки, з одного боку, він інтуїтивно зрозумілий, але з іншого — здогадатися про призначення кнопки можна тільки після того, як сплила текстова підказка. Їх оформлення явно не вистачає більш якісного дизайну.

Висновок

Враховуючи всі можливості аудиоредактора mp3DirectCut, а також зіставивши воєдино його достоїнства і недоліки, можна з упевненістю сказати, що програма на сьогоднішній день є трохи неповноцінній і потребує певних доопрацювань, особливо в області поліпшення звучання. Якщо вам потрібна утиліта для професійної обробки музики, то mp3DirectCut навряд чи виправдає ваші очікування. Однак простий обрізання музики і виконання базових функцій, знайти щось краще буде дуже складно.

Скачати mp3DirectCut безкоштовно