У соціальних мережах на сьогоднішній день одним з основних способів монетизації є продаж, якщо це можна назвати способом монетизації взагалі.

Схема проста: створюємо гарний та цікавий проект, набираємо купу користувачів і продаємо його компанії Google або іншим гігантам інтернету як Microsoft, Yahoo а для рунета це — Фінам.

Реклама

Реклама — сама використовувана модель монетизації в нинішніх інтернет-проектах і особливо в соціальних мережах.

У всіх соціальних мереж є повний доступ до 2 різноманітними джерелами інформації:

  • Профіль з інформацією, заповнена самим користувачем
  • Його поведінка по мережі, недобровільно дана інформація

Грунтуючись на профіль соціальні мережі здатні ефективно зорієнтувати свої рекламні компанії за багатьма критеріями: за статтю, віком, регіоном проживання та професії. Це означає, що можна показувати максимально точну рекламу, яка з величезною ймовірністю буде цікава користувачеві.

Політична реклама в соціальних мережах.

Існують цікаві приклади такої реклами: наприклад, коли політик з Австрії Кевін Радд у 2007 році користувався такими соціальними мережами як FaceBook, YouTube і інші для проведення своєї рекламної компанії і досяг великих успіхів! Вибори не виграв, проте був неймовірно близький. Це говорить нам що: соціальні мережі в сучасний час не просто модне розвага, а сильний рекламний інструмент.

Одним із найцікавіших способів може бути створення рекламної платформи, схожою за принципами з контекстною рекламою, з визначенням ціни за один клік на основі аукціону, текстовими оголошеннями (а в деяких випадках і графічними). Цей прийом дозволить значно збільшити ефективність реклами і при цьому збільшити вартість за клік по багатьом темам та довести його до допустимого максимуму, який готові платити компанії. Особливо такий спосіб буде ефективний для мереж з величезною аудиторією, наприклад, Вконтакте Павла Дурова.

Не можна не згадати і про такому потужному інструменті як спонсорство. У соціальних мережах існує багато спільнот, кожна з яких спонсоруються. Виражається це різними способами: від банальної оплати для розміщення логотипу або для організування професійних зустрічей за рахунок компанії-спонсора.

Крім цього, у таких проектів ніхто не відміняв стандартну рекламу, наприклад, банер або контекстну рекламу.

Платні сервіси

Платні сервіси — наступний за популярністю спосіб заробітку на соціальних мережах. Більшість великих мереж мають платні послуги, часто, це недорогі способи для виділення користувача або допомогу в досягненні якої-небудь мети.

Найперспективнішим методом можна назвати посередництво.

Основне в цьому аспекті створення зручного механізму для продавців і покупців чого-небудь + популярність соціальної мережі, в результаті виходить постійний грошовий потік кишені власників соціальних мереж, при цьому соціальна мережа практично нічого не робить, правильний механізм всі автоматизує.

Гарним прикладом такої концепції це все той же Facebook і його інструмент marketplace (facebook.com/marketplace) — популярна майданчик для продажу користувачами товарів: у кожного є своя сторінка і маленькі оголошення, які за гроші можна рекламувати іншим користувачам мережі, вартість від одного долара. Marketplace приносить соціальної мережі близько 1$ мільйони в місяць.

І звичайно, окремо потрібно виділити віртуально продавані товари. Найбільше поширені подарунки

Інші способи

Вище в статті були перераховані головні і найбільш популярні способи монетизації, але на них заробіток не вичерпує себе. Є деякі менш поширені, але не менш перспективні способи.

Одним з таких способів є підбір персоналу в соціальній мережі. Як писалося раніше, соціальні мережі — це величезний джерело інформації, даної добровільно і не добровільно різними людьми. Тому цілком логічно застосовувати соціальні мережі в цілях підбору персоналу на рівні соціальних мереж, а не окремих користувачів. За деякими чутками, даний метод монетизації активно використовує соціальна мережа “ВКонтакте”, проте офіційні заяви спростовують це і говорять, що не отримують за це гроші.

Трохи про знаннях. Що є найцінніше в світі в інформаційну епоху? Це, інформація! Тому ще одним дуже перспективним методом заробітку на соціальних мережах є продаж інформації. Особливо ефективно для великих проектів: вони можуть масово продавати статистичну інформацію, проводити власні дослідження, в тому числі кількісні маркетингові дослідження, торгувати доступом до платного контенту.