Налаштування About:config в Mozilla Firefox

Як відомо, конфігурування браузера проводиться шляхом переходу в його налаштування, де розташовано ряд стандартних браузерних параметрів. При цьому далеко не всі знають, що їх браузери передбачають більш тонку і гнучку настройку, здійснити яку можна з допомогою спеціального опціоналу About:config, за замовчуванням прихованого від очей користувача. У браузері Мозілла перехід в докладні настройки браузера здійснюється за допомогою сторінки налаштування about:config. І в даному матеріалі я розповім, що це за сторінку, і в ній здійснюється настроювання в Mozilla Firefox (загальна налаштування веб-браузера описана за посиланням).

Налаштування About:config в Mozilla FirefoxВивчаємо функцію «about:config» в Mozilla Firefox

Зміст статті

 • 1 Що це таке about:config?
 • 2 Як відкрити about:config
 • 3 Редагуємо і додаємо параметри в about:config
 • 4 Кілька важливих налаштувань в about:config
  • 4.1 Знижуємо навантаження на оперативну пам’ять
  • 4.2 Підвищуємо швидкодію браузера
  • 4.3 Знижуємо навантаження на жорсткий диск
 • 5 Висновок

Що це таке about:config?

Команда «about:config» — це функція браузера Мозила Фаєрфокс, яка дозволяє вивести докладний список налаштувань даного браузера (відомих як «preferences») на екран вашого ПК. Зазначені параметри зчитуються браузером з профільних файлів «prefs.js» і «user.js», а також з шаблонів налаштувань за замовчуванням.

Список налаштувань Mozilla Firefox, виведений за допомогою команди «About:config», включає декілька сотень значень, і за замовчуванням прихований від звичайного користувача. Це обумовлено тим, що некомпетентне зміна ряду параметрів з даного списку може призвести до непередбачуваних наслідків, аж до виходу браузера з ладу.
Налаштування About:config в Mozilla FirefoxСписок налаштувань в about:config

Як відкрити about:config

 • Для отримання доступу до вищезазначеного переліку параметрів запустіть ваш браузер Firefox, і в адресному рядку навігатора введіть about:config і натисніть enter.
 • Після цього з’явиться попередження (звичайно про можливе припинення гарантії, при цьому ніякої гарантії тут немає, а повідомлення з’являється з метою вас трохи полякати).
 • Далі, як ви натиснете на кнопку прийняття на себе можливих ризиків, ви отримаєте доступ до детального списку налаштувань вашої Мозілли.
 • Налаштування About:config в Mozilla FirefoxКласичне попередження для користувача

  Показники розташованих тут налаштувань діляться на 4 стовпця:

  • Ім’я налаштування (Preference Name);
  • Статус налаштування (Status);
  • Тип установки (Type);
  • Значення налаштування (Value).

  Для полегшення пошуку потрібного вам параметра ви можете скористатися рядком пошуку (в залежності від версії браузера і його мови це «Фільтр», «Пошук», або «Search»).

  При цьому вже змінені параметри, значення яких відмінні від наявних за замовчуванням, зазвичай позначені в списку потовщеним шрифтом.

  Налаштування About:config в Mozilla FirefoxЗмінені параметри виділені потовщеним шрифтом

  Читайте також: Як видалити cookie Mozilla Firefox?

  Редагуємо і додаємо параметри в about:config

  Для зміни значення параметра about:config необхідно навести на нього курсор і двічі клацнути лівою клавішею миші. Якщо параметр має логічним значенням («True» — включено, або «False» — вимкнено), то він змінить своє значення на протилежне.

  Якщо ж параметр вимагає зміни значення (Value) або інша, то після подвійного кліка на ньому перед вами з’явиться табличка, в якій вам буде необхідно ввести потрібне значення.

  Налаштування About:config в Mozilla FirefoxДля даного параметра потрібне введення числового значення

  Також змінити значення потрібного параметра ви можете, навівши на нього курсор, клікнувши правою клавішею миші та виберіть «Змінити» (Modify).

  Для скидання зміненого параметру (з потовщеним шрифтом) значення за замовчуванням, потрібно навести на нього курсор, натиснути праву клавішу миші і вибрати «Скинути» (Reset).

  Для додавання потрібного вам параметра, наведіть курсор на порожнє місце в цьому списку, натисніть на праву клавішу миші і в меню виберіть «Створити» (New). Потім, перейшовши по стрілці, виберіть специфіку створюваного параметра («Рядок-Ціле-Логічне» — «String-Integer-Boolean»). У що з’явилася рядку введіть відповідне значення, і клацніть на «Ok»

  Налаштування About:config в Mozilla FirefoxДля створення логічного параметра виберіть «Створити» — «Логічне»

  Рекомендую: Як зробити Firefox браузером за замовчуванням?

  Кілька важливих налаштувань в about:config

  Для перерахування всіх налаштувань в about config необхідний, як мінімум, невеликий буклет, але кілька важливих для користувача налаштувань я перерахую.

  Знижуємо навантаження на оперативну пам’ять

  Щоб зменшити споживання нашим браузером оперативної пам’яті, перейдіть за допомогою команди about:config у перелік параметрів. Потім виконайте наступне:

  • Наведіть курсор на порожнє місце, клацніть правою клавішею миші, виберіть «Створити – логічне». У вікні «Введіть ім’я налаштування» введіть параметр config.trim_on_minimize у значенні параметрів виберіть «true» і збережіть зміни;
  • Знайдіть параметр «browser.sessionhistory.max_entries» (він відповідає за кількість переходів вперед-назад, які пам’ятає ваш браузер), і поставте тут значення «20»;

  Налаштування About:config в Mozilla FirefoxЗмініть значення параметра «browser.sessionhistory.max_entries» з «50» на «20»

  • Знайдіть параметр «browser.sessionhistory.max_total_viewers», і змініть його значення на «-2»;

  Підвищуємо швидкодію браузера

  Для прискорення роботи браузера виконайте наступне:

  • Знайдіть параметр «geo.enabled» і встановіть йому значення «false» (відключає геолокацію);

   Налаштування About:config в Mozilla FirefoxПараметр «geo.enabled» змінити на «false»

  • Знайдіть параметр «accessibility.typeaheadfind» і встановіть йому значення «false» (відключає відображення пошукових результат по мірі введення пошукового запиту);
  • Знайдіть параметр «network.prefetch-next» і встановіть йому значення «false» (вимикає попередню завантаження посилань);
  • Знайдіть параметри «browser.chrome.site_icons» і «browser.chrome.favicons» і змініть їх значення «false» (відключають завантаження іконок до закладок).

  Читайте також: Як видалити історію в Мозілі?

  Знижуємо навантаження на жорсткий диск

  Також знайдіть (з допомогою рядка пошуку) параметр «browser.sessionstore.interval», і встановіть його значення в «50000» (це кількість мілісекунд, по закінченню яких веб-навігатор автоматично зберігає сесію на жорсткий диск).

  Налаштування About:config в Mozilla FirefoxВстановіть значення даного параметра на «50000»

  Висновок

  В даному матеріалі мною була описана специфіка команди «About:config», а також особливості настроювання браузера, доступ до яких користувач отримує шляхом введення цієї команди в адресному рядку. Для більш детального екскурсу рекомендую детальні матеріали по налаштуванню параметрів на форумі Firefox, де описана специфіка кожного з наявних параметрів. При цьому врахуйте, що некваліфіковане зміна параметрів в about:config можуть спричинити непередбачувані наслідки в роботі вашого браузера.