Для зручності і збільшення швидкості роботи в графічному редакторі Photoshop можна змінювати налаштування кисті. Ці налаштування підійдуть вам при використанні графічного планшета, так і при роботі з мишкою. Найпримітивніші і швидко доступні налаштування кисті викликаються за допомогою клацання правої кнопки миші або додатковою кнопкою на стилус планшета. В цьому меню можна відрегулювати розмір повзунком 1 і жорсткість країв кисті повзунком 2 (наскільки вони будуть розмитими).


У полі 3 вам надано набір кистей, які вже є в базі знань Photoshop. Ці кисті максимально налаштовані під реальні аналоги. Крім стандартних пензлів, також, ви можете використовувати вже створені кимось або створити свої. На просторах інтернету є величезна банк пензликів, які можна використовувати як готові заготовки чого-небудь: блискавок, дерев, силуетів людей і інших дрібниць які прискорюють роботу. Створення пензлика описується в цьому уроці (уроку по створенню пензликів).


При натисненні лівої кнопки миші на значок 4 вам запропонують зберегти поточні налаштування миші, до них відносяться розмір, жорсткість і сама кисть. Значок шестерінки вам запропонує вибрати відображення пензликів в меню, а також сортувати по групах. І якщо затиснути іконку 6, лівою кнопкою миші або натискання пера, і потягнути в сторони, то можна змінити розмір меню налаштування кисті. Інші уроки дивіться тут (урок по налаштуванню кистей).


Для більш детального налаштування кисті, вам знадобиться доступ до меню «Кисть». Щоб додати меню на панель швидкого доступу, вам потрібно у верхній панелі вибрати розділ «Вікно ->Кисть» після чого у вас відкриється меню з налаштуваннями кисті. Дане меню дуже корисно при роботі з графічним планшетом, який реагує як мінімум на натискання пера (стилуса), для тих любителів працювати мишею це меню буде практично марним.


«Форма кінчика пензля» відповідає за форму, кут нахилу, жорсткість і те, як часто буде дублюватися кисть при малюванні. Смикаючи повзунки на шкалах можна побачити, як змінюють ці параметри накладення кисті. Дана настройка корисна і для всіх.


«Динаміка форми» впливає на товщину проведеної вами лінії, при роботі з графічним планшетом, товщина лінії буде залежати від натискання, нахилу пера або ж можна виставити режим «Перехід» лінія буде збільшуватися або зменшуватися залежно від виставленого вами параметру.


«Текстура» завдає обрану вами текстуру у верхній частині діалогового вікна на полотно. Повзунок шкала впливає на розмір вашої текстури, як вона буде розтягнута при натискуванні. Яскравість відповідає за те, як сильно буде видно ваша текстура на тлі основного кольору. Контрастність впливає на контраст вашої текстури. У вкладці «Режим» ви вибирає режим накладання на кисть кожного відбитка. Інші параметри впливають на накладення кожного відбитка.


«Подвійна кисть» допомагає дублювати кисть. Режим відповідає за накладення кистей. Далі в панелі кистей вибираєте необхідну вам кисть. Повзунок Кегель впливає на розкид дубльованих кистей, Інтервали на відстань між відбитками кисті, Розсіювання відповідає за відстань між дублями кисті, Лічильник кількість додаткових пензлів.


«Динаміка кольору» впливає на розкид кольорів переднього і заднього плану (первинним і вторинним квітами), регулюється натисканням або кутом нахилу пера. Коливання відповідає за те, як сильно буде змінений тон вибраного кольору. Коливання насиченості впливає на насиченість обраного кольору, Коливання яскравості по аналогії з насиченістю і чистота калібрує насиченість кольорів, роблячи їх більш тьмяним або яскравими.