Лічильник відвідувань сайту просто необхідний при розкручуванні проекту. Без нього не обійтися!

Наприклад, я розкручую міський сайт і кожен вечір аналізую, які сторінки сайту найвідвідуваніші (фото міста, карта міста, розкладу автобусів, поїздів, електричок, новини, оголошення тощо). Більше того, я звертаю увагу на те, які конкретно новини цікавлять відвідувачів найбільше. Анонси таких новин я затримую на головній сторінці довше тих, що людей мало цікавлять.

Корисна інформація, з яких регіонів заходять відвідувачі до вас на сайт. Наприклад, якщо у вас сайт Макіївка, а більшість відвідувачів з Москви, то просування сайту ви робите не в тому напрямку. Тому що такі відвідувачі для вас є цільовими і замовляти вони у вас нічого не будуть. Краще нехай буде 10 цільових відвідувачів, ніж 100 цільових.

Не менш важливо знати, за якими пошуковими словами і фразами вас знаходять. З ним ви теж можете судити – цільові відвідувачі до вас заходили, або даремні, не цільові.

Таким чином, лічильник на сайт необхідний. Але буває й інша крайність. Нерідко можна побачити сайт, увешенный лічильниками різних рейтингів, як собака блохами.

Власники цих сайтів забувають, що при завантаженні сторінки кожен лічильник починає з’єднуватися зі своїм сервером, гальмуючи завантаження сторінки. І відвідувач може піти з сайту, а деякі лічильники так і не встигнуть з’єднатися.

В результаті – показання лічильників всі різні, а шукати найбільш правильний з них, справа безглузда. Тому ставити на сайт більш 1-2 лічильників немає необхідності.

Ось і треба вибрати з десятків рейтингів найбільш підходящий.

Розглянемо найбільш популярні рейтинги. А ви вже потім виберете собі сподобався.

1) Rambler TOP 100 ( http://top100.rambler.ru/top100/ ) Це самий відомий і популярний рейтинг. Якщо ви знаходитесь на першій сторінці рейтингу, то на ваш сайт будуть переходити десятки і навіть сотні людей на день. Тому популярні сайти борються за перші місця в цьому рейтингу.

Але починаючому вебмастеру розраховувати на це нереально. А як лічильник відвідувань, Rambler TOP 100 вже не відповідає духу часу – показників замало. Тому встановлювати лічильники цього рейтингу я бачу сенс тільки тоді, коли на сайт заходять тисячі унікальних відвідувачів в день.

2) Top.Mail.ru ( http://top.mail.ru/ ) Це теж популярний рейтинг. Іноді цікаво поспостерігати, як ваш сайт просувається до вершини підкатегорії, в якій зареєстрований. А клацнувши по значку рейтингу, встановленим на сторінці сайту, ви потрапляєте саме в підкатегорію. І опинитися на першій сторінці підкатегорії не дуже складно.

Але, щоб з рейтингу до вас пішли відвідувачі, потрібно бути на першій сторінці категорії, а не підкатегорії. А ось це значно складніше і починаючому користувачеві не під силу. Показників статистики цей рейтинг теж видає мало, тому реєструватися у Top.Mail.ru я бачу сенс тільки, якщо у вас тисячі відвідувачів у день.

3) Сервіс Liveinternet ( http://www.liveinternet.ru/ ) Розраховувати на великий прихід відвідувачів з цього сервісу не варто (як, втім з усіх рейтингів, крім перших двох). Зате за кількістю показників статистики йому немає рівних. Ви можете безкоштовно отримати стільки показників, скільки вам навіть не потрібно.

Особисто я щодня аналізую загальну відвідуваність сайтів, популярність сторінок сайту, щоб знати, яка інформація людей більше цікавить. Потім дивлюся, з яких сайтів прийшли до мене відвідувачі. Важливо знати, які пошукові системи, каталоги, сайти дають відвідувачів. За яким пошуковим фразам знаходять вас відвідувачі – це теж важливо. Загалом, щоб описати всі показники цього сервісу – треба окрему статтю писати.

4) Рейтинг сайтів BigmirNet ( http://www.bigmir.net/ ) Це український рейтинг (хоча зареєструвати в ньому сайт можна з будь-якого регіону).

Для тих, кого цікавить українська аудиторія, він не замінимо, тому що показує географію українських відвідувачів по регіонах. Ви будете знати, з яких областей України до вас приходить більше відвідувачів і робити відповідні висновки. І статистика у нього оформлена гарно. Статистичних показників багато. Для щоденного аналізу більш, ніж достатньо.

Таким чином, особисто я використовую для своїх сайтів, розрахованих на українську аудиторію сервіс BigmirNet, а для сайтів, призначених для всього Рунета – сервіс Liveinternet

Ви також можете почати з одного з цих лічильників.

Бажаю успіхів!