Не працюють деякі кнопки на клавіатурі ноутбука

Поширена практика, коли на клавіатурі вашого ноутбука не працюють деякі кнопки. За ноутбуком ми проводимо досить багато часу. Часто нам доводиться харчуватися прямо на робочому місці, не відводячи рук від клавіатури. Це в свою чергу призводить до того, що в проміжку між клавішами потрапляє різного роду бруд: крихти, пил, а також деякі дрібні предмети (наприклад, скріпки, болтики та інші речі). Якщо подібного роду предмет потрапляє в прошарок між кнопкою і мікросхемою – ми отримуємо неробочу клавішу.

Не працюють деякі кнопки на клавіатурі ноутбука

Зрозуміло це не єдиний варіант розвитку подій. Часто буває, що вміст наших склянкою також потрапляє на клавіатуру, тим самим або повністю виводячи її з ладу, або частково.

Отже, що ж робити? Ми постараємося описати всі необхідні дії, які варто вжити у разі виникнення проблем з клавіатурою.

  • Для початку переверніть ноутбук клавіатурою вгору і потрясіть. Якщо це допоможе і з вашої клавіатури посиплеться сміття, то вам дуже пощастило і ви можете далі продовжувати працювати. Як правило, цей спосіб допомагає в тому випадку, якщо між клавішами застрягли великі частинки чого-небудь, наприклад скріпка або шматок бутерброда.
  • Скористайтеся пилососом. Увага! Не варто включати пилосос на повну потужність (якщо він потужний), так як він з легкістю може засмоктати клавіші вашого ноутбука. І більше того, пилосос може зламати кріплення ваших клавіш, що призведе до того, що клавіша не буде триматися на клавіатурі ноутбука.

Не працюють деякі кнопки на клавіатурі ноутбука

  • Якщо два вищеописані способи не допомогли, то варто приготуватися до розбору. Насамперед, необхідно знайти засувки клавіатури (у різних виробників вони розташовані по-різному) і відбити їх. Увага! Обов’язково робіть це акуратно, не докладаючи великих зусиль, інакше можна зламати кріплення клавіш, які не так-то просто знайти під конкретну клавіатуру. Далі відключаємо шлейф, який з’єднує клавіатуру безпосередньо з ноутбуком. Після чого, скориставшись тонким предметом (наприклад, ножем), необхідно відколупнути всі клавіші і їх кріплення і гарненько почистити клавіатуру, спочатку скориставшись пензликом, ну а після спиртовим розчином. Врешті, необхідно зібрати клавіатуру і приєднати її назад до ноутбука.

Не працюють деякі кнопки на клавіатурі ноутбука

Таким чином, ми розглянули 4 варіанти розвитку подій, у тому випадку, якщо на вашому ноутбуці перестали працювати деякі клавіші. Зрозуміло, якщо жоден з вищеописаних способом вам не допоміг, то доведеться замінити клавіатуру нової, або віднести клавіатуру в ремонтну майстерню і сподіватися, що там вам допоможуть. Так чи інакше, тримайте вашу клавіатуру в чистоті, а якщо у вас з цим труднощі, то купіть силіконову накладку на вашу клавіатуру, щоб вона захищала її від зовнішніх подразників. Подібна силіконова накладка лягає поверх клавіатури, тим самим створюючи перешкоду для потрапляння харчових крихт, пилу, вологи тощо. Нова клавіатура, якщо вона оригінальна буде коштувати хороших грошей, тому краще направити свій бюджет на збереження в працездатному стані вже наявної клавіатури, ніж витрачати в кілька разів більше коштів на придбання нової.

Не працюють деякі кнопки на клавіатурі ноутбука