Не вдається увійти в обліковий запис Windows 10

Влітку 2015 року вийшла нова версія операційної системи від компанії Microsoft – Windows 10. У ній користувачі знайшли ряд приємних нововведень, наприклад, розробники знову повернули зручну кнопку «Пуск» у лівій нижній частині монітора, після того як в Windows 8 її прибирали, замінюючи її незручними і незвичними плитками. Поряд з новими можливостями, на жаль, старі помилки і збої нікуди не поділися. Користувачі продовжують стикатися з помилкою «Не вдається увійти в обліковий запис вже в новій версії ОС Windows 10. Як з нею впоратися, читайте далі у статті.

Не вдається увійти в обліковий запис Windows 10Повідомлення з помилкою при вході в Windows 10

Що являє собою профіль Windows 10?

Після оповіщення нас про неможливість увійти в обліковий запис, ви будете завантажені під тимчасовий профіль. Профіль користувача в системі має свій каталог, в якій знаходяться всі папки і файли, ця директорія – C:UsersName. Name – це ім’я, яке ви надасте своєї локальної запису. Пройшовши за цією адресою можна знайти Документи, Музику, Завантаження, AppData та інші папки користувача.

Не вдається увійти в обліковий запис Windows 10Папки користувача

Особливо нам цікава папка AppData. Вона містить основні налаштування користувача, його дані встановлених програм і т. д. Ця папка має в собі ще 3 папки, їх ми розглянемо детальніше.

Не вдається увійти в обліковий запис Windows 10Папки, які містяться в AppData

  • Local – ця папка містить в собі тимчасові файли, які відносяться тільки до даного комп’ютера, також містить кеш програм.
  • Папка LocalLow – містить дані користувача з низькою цілісністю. Рівні цілісності – це механізм, що забезпечує ще один рівень безпеки даних. Загалом про цьому механізмі можна сказати, що висока цілісність відноситься до системних процесів, середньої – користувацькі і низькою – небезпечні для системи. Якщо розкрити вміст папки, то можна побачити файли браузера та інше. У разі нестандартної ситуації в системі, процеси, які були запущені із папки з низькою цілісністю користувальницькі дані не будуть доступні.
  • Roaming – вміст цієї папки має «легку» частина профілю, яку в подальшому можна перемістити на інший комп’ютер. Тут містяться налаштування програм, робочої оболонки, збережені профілі браузерів. Далі ви зрозумієте як це перетинається з проблемою «Не вдається увійти в обліковий запис» в Віндовс 10.

Маючи доступ лише до цих папок і файлів нам не вдасться дістатися до проблеми з користувальницьким профілем. Профіль містить ще один файл, який необхідний для налаштування профілю, це файл NTUSER.DAT. Цей файл можна знайти, якщо включити відображення прихованих файлів і папок.

Не вдається увійти в обліковий запис Windows 10Приховані папки та файли

Цей файл містить гілку реєстрового розділу HKEY_CURRENT_USER для всіх користувачів, які мають обліковий запис на цьому комп’ютері. Саме із-за пошкодженої гілки реєстру ви не можете увійти в обліковий запис Windows 10.

У файлі ntuser.dat.LOG знаходиться збережений журнал реєстру з останньої успішного завантаження системи. Він дає можливість повернути систему в початковий стан без всяких проблем. Файли «blf» є журналом переміщень файлів і у випадку збою в роботі реєстру цей файл дозволяє відновити будь-розділ в робочий стан.

Читайте також: Батьківський контроль в Windows 10: активація і настройка.

Рішення проблеми з профілем у Windows 10

Якщо не вдається увійти в свій профіль в системі Windows 10 необхідно перевірити системний диск на помилки. Щоб це зробити, завантажитеся в середу відновлення системи або Windows PE і введіть команду: chkdsk c: /f. У більшості випадків цього буде достатньо, але є необхідність розглянути більш складні випадки. Тому після перевірки зайдемо знову в систему і відкриваємо редактор реєстру, а саме гілку: «HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionProfileList».

В таблиці можна побачити опис розділів з іменами, начебто S-1-5 та інші подібні, які будуть відповідати профілями. Щоб визначити якому користувачеві належить запис подивіться на ключ ProfileImagePath в правій частині.

Не вдається увійти в обліковий запис Windows 10Список облікових записів в реєстрі

Коли ви виявите свій профіль за назвою, знову зверніть увагу на дерево зліва, потрібно знайти дві гілки, одна з них буде мати закінчення .bak. Тут нашим завданням є перейменувати резервний профіль з розширенням .bak в основний, для цього необхідно основним привласнити будь-яке розширення (можна .ba), а у профілю .bak приберіть розширення. Тепер знайдіть в новому профілі два ключа «State» і «RefCount» і в їх значеннях потрібно встановити нуль.

Не вдається увійти в обліковий запис Windows 10Значення облікового запису файлу

Тепер перезавантажуємося і входимо в нову учетку.

Інші способи вирішення проблеми, якщо не вдається увійти в свій обліковий запис Windows 10

Дуже часто буває, що користувачі відразу починають шукати проблему глибоко в системі, хоча її рішення може бути зовсім на поверхні. Наприклад, ви могли встановити чи поміняти існуючий пароль від облікового запису і забути про це, що і стане причиною помилки «Не вдається увійти в обліковий запис».

В останній версії ОС є можливість відновлення неробочого профілю:

Не вдається увійти в обліковий запис Windows 10Відновлення робочого профілю

  • Натисніть «Пуск».
  • В лівій частині меню є пункт «Локальні користувачі», виберіть його.
  • Виберіть «Користувач», далі «Дія», потім «Новий користувач». У вікні натискаємо «Створити».
  • Потім закрийте всі вікна програми і перезавантажте систему.
  • Повторіть спробу увійти в обліковий запис.