Проблеми з комп’ютер бувають різного характеру. Самою неприємною є не включення комп’ютера – коли натискаючи на системному блоці кнопку Вкл. (Power) нічого не відбувається.


Давайте розглянемо всі можливі випадки і причини, з яких не включається ваш комп’ютер, і спробуємо усунути можливі неполадки.

Перше, що необхідно зробити, це перевірити, приходить напруга на вхід блоку живлення. Ясна річ, якщо воно має приходити на нього, то на вході блоку живлення буде напруга 220В. Якщо цього немає, то причин може бути декілька: несправна розетка; не справна вилка блоку живлення; обрив проводу блоку живлення. До того ж, якщо ви подивитеся на задню стінку системного блоку, то там є вимикач первинного напруги, він теж може бути несправний, або ж, у кращому разі вимкнений.


Коли подається первинне харчування на вхід +5Vsb (зазвичай це фіолетовий провід блоку живлення, на ньому має бути напруга +5В. Цей показник повинен бути навіть тоді, коли комп’ютер вимкнений.

Перевірити це досить просто, якщо у вас є тестер. Щупи тестера встановіть на контакти роз’єму блоку живлення. При цьому один щуп повинен бути на роз’ємі №9, другий – на фіолетовому проводі +5Vsb.

Ще один спосіб перевірити – розкрити системний блок. Зазвичай, за ним, на материнській платі є світлова індикація первинного харчування. Якщо лампочка горить, значить напруга є, а причину, за якою комп’ютер не включається потрібно шукати іншу.

Якщо говорити про інших причинах, то ось вони:

1. Обрив ланцюга кнопки включення/вимикання.

Як правило, якщо вищевказані способи не підтвердилися і все гаразд, можливо випендрюється кнопка. Але відразу скажу, що це буває дуууже, дуже рідко. Але все ж, варто перевірити. Для перевірки кнопки можна:

– замкнути контакти включення живлення на материнській платі;

– замкнути контакти в роз’ємі блоку живлення з проводами зеленого кольору (ON, буває, що позначається як PS_ON, контакт 16), або чорного кольору (GND, бувають випадки позначення як COM).

2. На вході блоку живлення КЗ (коротке замикання).

Відключіть від живлення всі периферійні пристрої (принтери, сканери, звукову апаратуру), витягніть всі адаптери зі слотів, а також витягніть всі пристрої з USB-роз’ємів.

3. Несправність самого блоку живлення або материнської плати.

Якщо ви бачите, що до блоку харчування підключена лише материнська плата і більше нічого, а комп’ютер все одно не включається, то, найімовірніше – це поломка самого блоку живлення.


Зазначу відразу, що така несправність материнської плати, яка не дозволяє включити електроживлення комп’ютера, можлива, але це буває рідко. Я навіть не знаю таких випадків (авт.). Але, знову ж таки, можна перевірити. Для цього необхідно відключити материнську плату від блоку живлення, залишити навантаження (CD-ROM), і включити блок живлення. Замикаємо контакти ON і GND. Якщо блок живлення працює, значить проблема в материнській платі, якщо не заробив – самі розумієте…

Намагайтеся уважно стежити за роботою вашого комп’ютера, адже майбутню поломку можна з’ясувати ще до її появи. Періодично чистіть ваш комп’ютер від пилу, проводите його діагностику або просто прислухайтеся до нього, коли вмикаєте. Проробивши ці прості операції ви зможете уникнути проблеми, коли комп’ютер не включається.