Практично у будь-якого користувача соціальної мережі ВКонтакте сформований свій список груп та публічних сторінок, які він регулярно відвідує, переглядаючи свіжі записи. Але коли справа стосується створення власного публічного інструменту, виникає цілком логічне запитання: а у чому ж відмінність між цими двома поняттями?

Раніше у ВКонтакте присутня можливість створення виключно груп, а багато пізніше з’явилися і публічні сторінки. Багато користувачів, не розібравшись, що до чого, часто віддають перевагу публічним сторінок (найчастіше тому що щось нове). Хоча насправді відмінності між ними досить серйозні.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Відмінність перша: записи на стіні
  • 2 Відмінність друге: управління передплатниками
  • 3 Відмінність третя: призначення
  • 4 Відмінність четверте: відображення контактних даних
  • 5 Розходження п’яте: доступність інформації
  • 6 Відмінність шосте: дизайн
  • 7 Відмінність шосте: внутрішні розділи

Відмінність перша: записи на стіні

Найголовніша відмінність публічної сторінки і групи полягає в тому, що в першому випадку записи може залишати виключно адміністратор користувач може лише запропонувати новину), а в другому – всі передплатники (а у випадку відкритої групи і непідписані особи можуть залишати свої повідомлення).

Відмінність друга: управління передплатниками

Якщо ви є власником групи, то ви в будь-який момент можете виключити зі списку передплатників небажаних користувачів. У випадку з публічної сторінкою перед адміністратором така можливість відсутня.

Відмінність третя: призначення

Як правило, публічна сторінка створюється певною організацією для своєчасного доведення до користувачів новин, акцій, конкурсів і так далі. Наприклад, часто публічні сторінки створюють кафе, кінотеатри, музеї, клініки та інші компанії. Група ж – це об’єднання користувачів за інтересами, наприклад, група університету, група любителів екстриму, кулінарне співтовариство та інше.

Відмінність четверта: відображення контактних даних

Як було зазначено вище, публічна сторінка зазвичай створюється компаніями, тому на її сторінці ви легко зможете знайти контактні дані керівництва або інших представників. У групі ж відображаються тільки адміністрація, без будь-якої додаткової інформації.

Відмінність п’яте: доступність інформації

Публічна сторінка буде завжди доступна до перегляду, зареєстрований користувач в Вконтакті чи ні. У випадку з групою, перш ніж користувач зможе побачити її одержимі, йому потрібно авторизуватися під своїм обліковим записом.

Відмінність шосте: дизайн

Ще одна не менш важлива відмінність групи від публічного спільноти – це кількість можливостей для налаштування дизайну зовнішнього вигляду, причому тут пальму першості можна сміливо віддати саме групі. Великий набір вбудованих інструментів дозволить створити унікальний дизайн групи, в той час як з публічної сторінкою в цьому плані особливо не розгуляєшся.

Відмінність шосте: внутрішні розділи

Інформація, розміщена на публічній сторінці, завжди перебуває на виду і виключно на стіні. У випадку з групою тут можуть бути створені внутрішні розділи, які дозволяють відокремити інформацію і не заважати її в одній купі, що значно спрощує учасникам пошук потрібної інформації.

Власне, існують й інші менш важливі відмінності груп і публічних спільноти, але тих відмінностей, що перераховані в статті, на наш погляд, більш ніж достатньо, щоб дати вам розібратися, на чому варто зупинитися. Якщо у вас залишились запитання або зауваження по даній статті, не забувайте залишати їх у коментарях.