Steam – один з найбільш популярних ігрових сервісів, через який користувачі здійснюють купівлю комп’ютерних ігор, після чого придбання може бути завантажено на комп’ютер. Нижче ми поговоримо про основні рекомендації, які дозволять збільшити швидкість завантаження в Стім.

Багато ігри мають досить значну вагу, тому швидкість завантаження повинна бути на рівні, інакше закінчення завантаження можна чекати дуже і дуже довго. На низьку швидкість завантаження програмного забезпечення з Steam можуть вплинути різні чинники, і багато з них можуть здатися очевидними, але як мінімум один з них може виявитися головною причиною падіння у вашому випадку швидкості.

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Причина 1: завантаженість домашньої мережі
 • 2 Причина 2: завантаженість лінії провайдера
 • 3 Причина 3: регіон завантаження
 • 4 Причина 4: вставлене обмеження на завантаження
 • 5 Причина 5: відсутність обмежень швидкості
 • 6 Причина 6: низька швидкість інтернету за договором

Причина 1: завантаженість домашньої мережі

Насамперед, варто запідозрити, що елементарно ваша домашня мережа завантажена так, що Steam не може швидко завантажувати чергову гру. Перевірте, чи не хитається що-небудь на інших комп’ютерах, підключених до домашньої мережі – якщо, наприклад, завантаження виконується через torrent-клієнт, то саме з-за цього у вашому випадку швидкість впала.

Постарайтеся обмежити серйозне споживання трафіку на інших пристроях, поки завантаження в вашому випадку буде не завершена. Як компроміс – виконання скачування в нічний час доби.

Причина 2: завантаженість лінії провайдера

Друга за популярністю причина, яка проявляється, якщо раніше швидкість у вас була на рівні, але тепер вона знижена нікуди. У даному випадку варто запідозрити завантаженість лінії провайдера. Зрозуміти, чи є провайдер причиною ваших всіх ваших бід, можна з’ясувати, виконавши йому дзвінок по телефону.

Як правило, якщо провайдер проводить роботи на лінії, які можуть прищепити до погіршення якості інтернет-з’єднання, то вам має про це негайно повідомлено. Більш того, якщо в момент проведення робіт інтернетом практично неможливо користуватися, ви маєте право просити перерахунок, попросивши відняти з оплати ті дні, коли інтернет працював некоректно.

Крім цього, переконатися в подібній проблемі ви можете і самостійно. Для цього закрийте максимальна кількість пристроїв, підключених до мережі (або обмежте доступ в інтернет) і виконайте на своєму комп’ютері замір швидкості інтернету, наприклад, за допомогою онлайн-сервісу Speedtest. Оптимальна швидкість для завантаження ігор – від 20 Мбіт/с і вище, якщо за договором у вас нормальна швидкість, але за фактом вона практично на нулі, слід розбиратися з провайдером.

Причина 3: регіон завантаження

Steam автоматично визначає найбільш відповідний регіон завантаження з серверів якого і буде проводитися скачування ігор та програм на ваш комп’ютер. Збільшити швидкість завантаження в Steam можна, спробувавши змінити регіон на альтернативний.

 • Для цього в програмі клацніть у лівому верхньому кутку по вкладці «Steam», а потім перейдіть до розділу «Налаштування».
 • У лівій області вікна перейдіть до вкладки «Завантаження», а в правій у полі «Регіон для завантаження виберіть інше місце розташування, наприклад, можна вибрати один з англійських серверів або навіть американських – тут потрібно поекспериментувати і звернути увагу на цю веб-сторінку, де наочно видно статистика завантаження, завдяки якій ви зможете зробити висновок, на користь якого регіону варто віддати перевагу.
 • Причина 4: вставлене обмеження на завантаження

  Така причина може бути наслідком раніше виставлених параметрів в Steam, про які ви через деякий час могли забытью Мова про виставленому обмеження на завантаження, який дозволяє не споживати Стиму весь трафік, завдяки чому можна домогтися поліпшення швидкості мережі в інших програмах або пристроях.

 • Перевірити це можна, клікнувши на вкладці «Steam» і пройшовши до розділу «Налаштування».
 • Пройдіть до вкладці «Завантаження» і переконайтеся, що у полі «Обмежити швидкість завантаження до» виставлений параметр «Без обмеження». Якщо у вас виставлений інший пункт, внесіть зміни, а потім збережіть налаштування.
 • Причина 5: відсутність обмежень швидкості

  Рекомендація, яка йде врозріз з попереднім пунктом, але в деяких випадках користувачі домагаються істотного приросту в швидкості мережі.

 • Для початку вам буде потрібно заміряти поточну швидкість інтернет-з’єднання, наприклад, за допомогою онлайн-сервісу Speedtest. Звертаємо вашу увагу на те, що перед вимірюванням рекомендується закрити всі програми, які споживають трафік (в тому числі і Steam), а також обмежити доступ до мережі інших пристроїв.
 • Виявивши швидкість інтернету, і якщо вона немаленька, вирушаємо в налаштування Steam, де слід пройти до вкладці «Завантаження». Тут, у полі «Обмежити швидкість завантаження до» вам потрібно виставити параметр, рівний тієї швидкості, що була видана при вимірі в Speedtest, наприклад, якщо при замірюванні вхідна швидкість дорівнювала 15 Мбіт/с, то саме цей параметр вам і потрібно вибрати в налаштуваннях програми. Внісши зміни, збережіть налаштування і перевірити швидкість завантаження.
 • Причина 6: низька швидкість інтернету за договором

  І, нарешті, найбільш банальна причина, яка полягає в тому, що ви підключені на низькошвидкісні тариф, який не може забезпечити гідну швидкість завантаження через Steam. Наприклад, багато користувачів до цих пір користуються ADSL (який в силу своїх можливостей, не може забезпечити швидкість вище 11 Мбіт/с), хоча в їх будинку давним-давно була проведена оптика.

  Якщо ви користуєтеся телефонною лінією для використання домашнього інтернету, перевірте на сайті провайдера підключення вашого будинку або відразу зробите дзвінок провайдера. Якщо в будинку проведена оптика, вам будуть доступні значно більш вигідні тарифи інтернету, які відрізняються не тільки більшою швидкістю, але й, часом, значно меншою вартістю, порівняно з вашим старим тарифом.

  Це основні рекомендації, що дозволяють вирішити проблему з низькою швидкістю завантаження. Сподіваємося, що хоча б один з наведених у статті рад був для вас корисним, і ви змогли домогтися усунення проблеми зі скачуванням.