Яндекс запустили новинний сервіс Zen, його вже можна відвідати в Альфа – тестування на офіційному сайті zen.yandex.ru. Дану інформацію надала співробітниця компанії Яндекс, Віра Лейзерович на своїй сторінці у фейсбуці.


Сервіс працює тільки через мобільний пристрій. Як і в Яндекс.Радіо в Zen вбудували алгоритм, який запам’ятовує які новини вас цікавлять. Тобто якщо ви заходите тільки на новини IT інновація, протягом 3-4 днів Zen відфільтрує так видачу, що інші теми будуть видаватися дуже рідко. Притому буде кнопка “не подобається”, натиснувши на неї дані новини ви не зустрінете вже ніколи.


Розрослася невелика дискусія між сайтами звідки Zen бере інформацію. Сервіс видає 1000 символів статті, після стоїть кнопка “далі”, яка переносить вас на сайт цієї новини. Але у багатьох новинних сайтах це кількість символів і становить всю статтю, і сервіс просто краде собі новину. Хтось каже що Яндекс йде по стопах Apple, вбиваючи слабкі проекти задавивши своїм сервісом.


Як стверджують працівники Яндекс які працюють над цим проектом, що це тимчасово, в майбутньому Zen буде брати тільки анонс статті.


На наше думки сервіс хороший, якщо він буде домовлятися з новинними сайтами і давати на них посилання, таким чином вони допоможуть один одному. Яндекс вже з 2014 року, активно займаються технологією рекомендацій. Вона вже впроваджується в такі сервіси як Яндекс Радіо, Яндекс Маркет, Яндекс Музика.