Оболонка Ubuntu Bash доступна в Windows 10

Компанія Microsoft випустила чергову попередню збірку системи Windows 10. Версія 14316 стала одним з найбільш цікавих релізів за довгий час, будучи частиною гілки оновлень Redstone, з недавніх пір відомої під ім’ям Anniversary Update.

У збірці представлено безліч нововведень і поліпшень, включаючи популярну на платформі Ubuntu Linux оболонку Bash, яку вперше на Windows можна використовувати без всяких додаткових хитрувань і установки програм сторонніх виробників. Microsoft анонсувала інтеграцію Bash Windows 10 тижнем раніше на конференції Build 2016. Тим самим компанія бажає дати можливість працювати у своїй системі тим, хто пише код під Linux і використовує команди цієї системи.

Для запуску Bash на Windows 10 потрібно спочатку активувати режим розробника. Це робиться в додатку Параметри > Оновлення та безпека > Для розробників.

Оболонка Ubuntu Bash доступна в Windows 10

Наступний крок — встановлення Bash, для цього потрібно з правами адміністратора запустити командний рядок, набравши в пошуку bash і правою кнопкою миші запустивши контекстне меню. Відтепер можна запускати скрипти Bash, інструменти командного рядка Linux — sed, awk, grep, можна буде прямо на Windows спробувати призначені виключно для Linux Ruby, Git, Python і т. д. Також з Bash можна мати до файлової системи Windows і бачити звичний набір файлів.

Bash на Windows поки що знаходиться на етапі бета-тестування, що потенційно означає наявність деяких багів. Microsoft говорить, що зробила можливість доступною на основі побажань користувачів і попереджає, що інструмент поки недопрацьований.

Також Microsoft говорить, що цей інструмент націлений на розробників, і що це не серверна платформа, що містить веб-сайти. Bash не може працювати з програмами та інструментами Windows, так що їм не можна замінити командний рядок Windows PowerShell.

Поки доступ до Bash є тільки у учасників програми тестування з варіантом установки оновлень «Швидкий доступ». Влітку після релізу Anniversary Update доступ отримають всі інші.