З моменту виходу нової операційної системи пройшло не так вже й багато часу. Однак незважаючи на продуманий функціонал новоявленої 10-ой версії майкрософтовской ОС питань «по суті» не поменшало. Дійсно, оптимізація — справа тонка. Ну а коли згаданий процес безпосередньо стосується системного реєстру операційки, то тут новачка і зовсім чекає неймовірно гіллястий «дрімучий ліс». Ступінь коректності і, взагалі, доцільність проведення очищення реєстру в ОС Windows, у своїй сприятливою затребуваності, повинні бути обумовлені неймовірною кількістю спеціалізованих знань, а головне — всі подальші дії по оптимізації ПК завжди повинні бути виправдані досвідченістю самого оператора. Так як дізнатися, що час оптимізації реєстру ОС настав і які «безболісні» програмні механізми можна запустити для того щоб комп’ютер знову знайшов колишню продуктивність? Давайте розбиратися, шановні користувачі!

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Введення: обережно реєстру!
 • 2 CCLEANER — найкоректніший оптимізатор №1
 • 3 Класичний приклад використання програми CCLEANER
 • 4 Підводячи підсумки

Вступ: обережно реєстру!

Функціональна особливість системного реєстру вкладається у три «комп’ютерних іпостасі»: збереження історії змін до програмної конфігурації ПК, запис нових сценаріїв роботи всіх компонентів ПК, а також здійснення контролю над загальним алгоритмом взаємодії людини з комп’ютерною системою.

Загалом, системний журнал — це щось стандартно застосовується, наприклад, база даних у вигляді набору правил «що можна, а що не можна». Не важко уявити собі, що чекає невдалого користувача, якщо він привнесе «свій швидкісний виправлення», після того як починається рад горе-комп’ютерних гуру, яких в наш час, в Мережі, що називається, хоч ставок-гати…

Хочете примудритися в темі — вам сюди. Ми ж продовжимо нашу розповідь простою мовою і на прикладах доходчивых скріншотів.

CCLEANER — найкоректніший оптимізатор №1

Автор цієї статті, погодитися з вами в тому, що про вищезазначеній програмі і без «нашого» написано не мало. І все ж, серед ряду «мясницких» оптимізаторів, даний софт виглядає більш ніж компетентно і в плані сприятливості свого застосування відповідає такому людському поняття (лікарська етика), як — НЕ НАШКОДЬ!

Але, як кажуть, все добре, коли воно в міру. Тому заради справедливості зауважимо, що навіть невинна програма «кривих руках» може перетворити цілком ще працездатну ОС в таку собі черепаху з винятковою схильністю до повільності. Допомогти вам, дорогі друзі, уникнути непоправних помилок і є головною метою даної глави.

 • Отже, в тому випадку якщо ви стали очевидцем часто з’являються повідомлень про нездатність ОС управляти тим чи іншим процесом (програма, додаток, утиліта або плагін який), можна спробувати провести очищення системного журналу.
 • Перестаралися в спробах перевстановлення ресурсномісткого софта і тепер не можете встановити навіть примітивну версію «заапгрейженной програми» — чистіть реєстр.

Класичний приклад використання програми CCLEANER

 • Запустіть оптимізатор (більш детальна інформація про програму знаходиться тут).
 • Проведіть очищення дискового простору з допомогою опціонального програми «Очищення» — спочатку натисніть кнопку «Аналіз», потім — «Очищення».
 • Потім, активуйте розділ «Реєстр» — «Пошук проблем».

 • По завершенню ознайомитеся з кількісним параметром знайдених помилок, якщо таких більш ніж 100-200 одиниць, то можна сміливо натискати клавішу «Виправити».
 • В іншому випадку, незначність може бути проігнорована.

Про ручному методі виправлення та оптимізації службових записів у реєстрі можна ознайомитися в цій статті. Проте знайте, що спосіб «вручну» дуже небезпечний метод при тій умові, коли ви взагалі поняття не маєте яка гілка за що відповідає і що взагалі за параметри знаходяться в кожній з них.

Підводячи підсумки

Що ж, як би там не було, але чистка реєстру, руками новачка, заняття ризиковане. Тож перш ніж вдатися до тієї або іншої програми оптимізатору перш варто зберегти резервну копію реєстру, що практично в кожній програмі (оговариваемого типу) передбачено за замовчуванням.

Однак не варто сліпо довіряти стороннім розробникам, заради мудрості — створіть контрольну точку в розділі відновлення системи штатними засобами Windows, що в кінцевому підсумку допоможе вам заощадити час і нерви, якщо ви (або програма) раптом все-таки допустите помилку. Всього вам сприятливого і тільки успішно проведеної операції по очищенню реєстру ОС. Поки!