Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

Після установки Windows 7 робочий стіл виглядає так собі. І це ще м’яко кажучи. Дозвіл екрану маленьке (зазвичай 800 на 600 пікселів), замість красивого фону встановлена стандартна картинка з логотипом Windows, іконки занадто великі. Загалом, навряд чи комусь подобається стандартне оформлення робочого столу Windows 7.

Але це легко виправити. Досить пройтися по кожному пункту і налаштувати його під себе. Складного тут нічого немає, плюс нижче представлена покрокова інструкція. Слідуйте їй, і через 10 хвилин ваш робочий стіл у Windows 7 повністю перетвориться.

Зміст статті

 • 1 Встановлюємо рідне дозвіл
 • 2 Вибираємо класну тему або створюємо свою власну
 • 3 Вибираємо заставку
 • 4 Налаштовуємо розмір значків
 • 5 Додаємо потрібні гаджети

Встановлюємо рідне дозвіл

У першу чергу потрібно виставити рідне дозвіл екрану. На ноутбуках це зазвичай 1366х768 пікселів, а на комп’ютерах – в залежності від вашого монітора. Щоб змінити його, клацніть ПКМ на робочому столі і виберіть пункт «Дозвіл екрану».

Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

Потім розкрийте список, що випадає, навпроти рядка «Дозвіл» і виберіть те значення, біля якого написано «Рекомендується».

Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

Після цього натисніть кнопку «Застосувати» (щоб зберегти нові налаштування і закрийте вікно. Тепер зображення на екрані стане більш чітким і приємним на вигляд.

Перед тим як виставляти дозвіл екрана, вам потрібно встановити драйвер на відеокарту. Інакше рекомендованого дозволу у випадаючому списку не буде. Про те, як це зробити, читайте тут:

 • Установка драйвера на відеокарту Nvidia
 • Як правильно встановити драйвер AMD Radeon?
 • Вибираємо класну тему або створюємо свою власну

  За умовчанням в Windows 7 коштує базова тема «Спрощений стиль». Власне, вона так і виглядає. Щоб подивитися інші теми, клацніть ПКМ і виберіть пункт «Персоналізація».

  Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

  Вибір тут, звичайно, не великий (всього 7 тем), але ви можете натиснути на рядок «Інші теми в інтернеті» і вибрати класне оформлення на сайті Microsoft.

  Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

  Якщо не знайшли цікаву тему – нічого страшного. Адже можна створити свою власну! Для цього виконайте наступне:

 • Натисніть на «Фон робочого столу».Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція
 • Натисніть на кнопку «Огляд» і вкажіть шлях до ваших зображень, які хочете встановити в якості фону (можна вибрати відразу кілька картинок).
 • Виберіть положення зображення (наприклад, «Заповнення») і вкажіть час, через який вони повинні змінюватися. При бажанні можна поставити галочку в пункті «В випадковому порядку». Потім натисніть «Зберегти зміни».Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція
 • Натисніть на «Колір вікна».Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція
 • Виберіть, яким буде колір панелі завдань і вікон. Тут можна налаштувати відтінок, насиченість, яскравість та інтенсивність кольорів, а також включити ефект прозорості. Не забудьте зберегти зміни.
 • Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

  Вітаю – ви навчилися створювати свої власні теми. Це набагато простіше і зручніше, ніж шукати готовий варіант в інтернеті.

  Якщо у вас слабкий ноутбук, тоді рекомендую прочитати: Як вимкнути режим Aero в Windows 7?

  Вибираємо заставку

  При бажанні можна встановити заставку. Це не обов’язково, але все ж. Заставка активується через певний час простою ПК (коли ним ніхто не користувався) і вносить трохи різноманітності. Налаштувати її дуже просто:

 • Клацніть на пункт «Заставка».Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція
 • Виберіть у списку, що будь-який варіант – наприклад, мильні бульбашки.
 • Вкажіть інтервал (тобто час), через яке вона буде з’являтися, та натисніть кнопку «Застосувати».
 • Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

  Для перегляду заставки натисніть кнопку «Перегляд».

  Налаштовуємо розмір значків

  Можливо, вас не влаштовує стандартний розмір значків на робочому столі – занадто великі або маленькі. Налаштувати це дуже просто. Клацніть ПКМ на робочому столі, наведіть курсор миші на рядок «Вид» і вибирайте один з трьох прийнятних варіантів: великі, звичайні або дрібні.

  Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

  Також рекомендується поставити тут галочку в пункті «Вирівняти значки по сітці» – так вони будуть розташовуватися рівніше.

  Додаємо потрібні гаджети

  І останній пункт в оформленні робочого столу Windows 7 – додавання гаджетів. Щоб подивитися їх, клацніть ПКМ і відкрийте пункт «Гаджети».

  Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

  Вибір тут невеликий. І знайти інші гаджети в інтернеті не вийде – вони вже не підтримуються. Але при необхідності ви можете додати годинник, календар, головоломку.

  Оформляємо робочий стіл у Windows 7: покрокова інструкція

  Пам’ятайте, що гаджети навантажують комп’ютер. Особливо, якщо їх буде багато. Тому, якщо можете обійтися без них – краще нічого не додавати.

  Власне, ось і вся інструкція з оформлення робочого столу Windows 7. Як бачите, нічого складного тут немає. І виконується настроювання буквально за 10-15 хвилин (якщо не враховувати час на пошук тих чи фонових зображень). Зате тепер робочий стіл повинен виглядати більш привабливо.

  До речі, якщо набридне тема, тло або колір вікна – все це легко можна змінити ще раз. Ви можете змінювати оформлення робочого столу Windows 7 хоч кожен день – в залежності від пори року, свята або настрою.