CrossBrowser — це умовно безпечне програмне забезпечення, збирає та аналізуюче пошукові запити і відвідувані сторінки. В результаті вбудована в браузер програма Crossbrowser може видавати контекстну рекламу, відповідну під запити користувача.

Чим небезпечний CrossBrowser?

Що це Crossbrowser. У зв’язку з неперевіреними походженням Crossbrowser може стати причиною зараження комп’ютера вірусами. Крім того, вбудовуючись у всі браузери, встановлені на комп’ютері, софт Crossbrowser встановлює свою стартову сторінку, яку більше не вдасться змінити. І хоча вірусом програма Crossbrowser не є, вона збирає персональні дані — це паролі, логіни і вводяться номери телефонів і карток.

Як визначити, що комп’ютер став жертвою цієї програми?

Відомо, що в «Панелі управління» комп’ютера завжди з’являється нове встановлене додаток — Crossbrowser. Також зникають ярлики браузерів на робочому столі. Залишається тільки ярлик з програмою, зовні дуже схожий на ярлик Google Chrome.

Постійно спливаючі вікна з рекламою, повільна робота інтернету, перенаправлення на підозрілі або явно шкідливі сайти, про які попереджає антивірус — це явні ознаки «зараження». Якщо раніше ви думали: “Що це за програма Crossbrowser?”, то тепер ви все про неї знаєте.

Як видалити CrossBrowser?

Існує величезна кількість програм, призначених для видалення шкідливого Crossbrowser. Наприклад, CCleaner допоможе не тільки позбутися він непотрібних програм, але і очистити реєстр і жорсткий диск від артефактів видалених програм

Крім того, Crossbrowser і Tencent qqpcmgr можна видалити вручну. В першу чергу, програму потрібно видалити через «Панель управління» в розділі «Програми та компоненти». Якщо ж система повідомляє про запущених процесах, не дозволяють видалити Crossbrowser, через «Диспетчер завдань» потрібно зупинити процес Crossbrowser.exe.

Після цього необхідно перезавантажити комп’ютер, увійшовши в безпечному режимі. Видаляються всі папки і файли, що містять CrossBrowser. Обов’язково перевірити приховані папки:

  • %APPDATA%
  • %LOCAL_APPDATA
  • %PROFILE%

Після видалення папок потрібно запустити редактор реєстру. Для цього в рядку пошуку «Пуск» (або після комбінації клавіш Win+R) вписується команда regedit. Комбінацією клавіш Ctrl+F викликається пошук по реєстру, і віддаляються всі знайдені ключі з назвою, що містить crossbrowser або XBrowser.

Також важливо скинути налаштування всіх браузерів, встановлених на комп’ютері. Важливо не запускати браузер до скидання налаштувань.

  • Для Internet Explorer натиснувши комбінацію Win+R і вписавши inetcpl.cpl потрібно перейти в налаштуваннях на вкладку «Додатково» і натиснути кнопку «Скидання». Обов’язково встановити прапорець «Видалити особисті налаштування» перед скиданням.
  • Для Chrome в папці C:Users»ім’я комп’ютера»AppDataLocalGoogleChromeApplicationuser Data файл Default потрібно перейменувати в DefaultBackup.
  • Для Firefox в меню «Допомога» /«Вирішення проблем» потрібно натиснути кнопку «Відновити Firefox». Після цього може знадобитися повторна очищення реєстру, як описано вище.

Після перезавантаження комп’ютера і входу в звичайному режимі Crossbrowser буде повністю видалений.