Мабуть криза торкнулася не тільки російськомовних країн, але і всього світу, адже це, напевно, одна з причин, чому деякі розробники воліють отримувати гроші шляхом обману користувачів. Мова йде не про вірусні програми, а про фейкових пошукових системах — iStartSurf, Delta Homes та ін., які в ряді випадків можуть непогано потріпати нерви користувачеві. І добре якщо б ці пошукові системи існували самі собі в інтернеті і нікого не чіпали, але вони впиваються в браузери як пошуковик за замовчуванням і як стартова сторінка. Одним з яскравих представників є пошукова система istartsurf.com, створила однойменний додаток iStartSurf uninstall.

Більшість антивірусів, так і антиspyware просто не розуміють, що програма iStartSurf uninstall не є корисною, а нам важко сприймати нормальним ПЗ, яке встановлюється без нашого відома і працює в прихованому режимі. Ясно, що ця програма iStartSurf потрапляє в систему зазвичай після встановлення якогось сумнівного софту. Шкодочинність додатка полягає не тільки в зміні домашньої і пошукової сторінки, а в тому, що програма постійно показує нав’язливу рекламу і теоретично здатна красти ваші паролі та інші дані (може бути навіть паролі від кредитних карт? хоча це лише побоювання користувачів).

Видаляємо iStartSurf

Якщо ця надбудова iStartSurf все-таки потрапила на ваш комп’ютер, то для початку її необхідно видалити стандартним способом: заходимо в меню «Пуск» > «Установка» > «Панель керування» > «Програми та компоненти», де вам необхідно відкрити стандартну утиліту видалення програм, вибрати iStartSurf і видалити її. На жаль, на цьому процес видалення не закінчується.

Тепер необхідно відкрити ваш постійно використовуваний браузер і видалити утиліту зі списку доповнень. Наприклад, в Google Chrome вам необхідно натиснути на значок конфігурації в правому верхньому куті вибрати пункт «Налаштування», перейти на вкладку «Розширення», знайти утиліту і видалити її. У Firefox досить натиснути клавішу ALT, перейти у «Доповнення» і видалити утиліту.

Але і на цьому муки не закінчуються. Справа в тому, що програма iStartSurf прописує свої значення у властивостях ярлика браузерів, тому, як не крутіть, але при запуску вас буде викидати на головну сторінку iStartSurf. Тому відкриваємо властивості ярлика браузера, і шукаємо значення, які вказані після назви браузера (наприклад, після chrome.exe або firefox.exe) і видаляємо їх.

Після виконання цих нехитрих маніпуляцій додаток залишить вас у спокої, але рекомендується ще і почистити реєстр. Для цього натискаємо комбінацію клавіш WIN+R і у віконці вбиваємо «istartsurf» (без лапок).

Зазвичай редактор реєстру нічого не знаходить, але якщо якісь рядки будуть знайдені, їх необхідно видаляти видаляти необхідно саме самі рядки, а не теки). Виконувати це необхідно поки за запитом «istartsurf» не буде нічого.

Ну і резюмуючи, можемо порадити прочистити систему за допомогою утиліт, наприклад, CCleaner або AusLogics BoostSpeed. До речі, дана інструкція також застосовується і по відношенню до інших доповнень і розширень з сумнівною корисністю.