Tencent — це телекомунікаційна компанія з Китаю є одним з найбільших інтернет-провайдерів. Компанія стала дуже популярна на батьківщині після створення мережі для обміну короткими повідомленнями QQ і системи голосових і текстових повідомлень WeChat. Останніми розробками компанії стали безкоштовна пошта Foxmail і хмарне сховище.

У Рунеті знають про Tencent, що це безкоштовна шкідлива китайська програма антивірус, самостійно розповсюджується на жорсткому диску ПК, телефону або планшета. Зовнішній вигляд інсталяційного файлу цієї програми, замаскований під архіви, або пакет установки іншого додатка. Після установки стає ясно, що ця програма Tencent не антивірус, а зовсім навпаки.

Файли антивірусної програми Tencent вимагають тільки установки з угодою користувача. Подальше своє поширення, не залежить від дій здійснюються пристроєм або вами.

Загрози, які несе шкідливе програмне забезпечення — Tencent:

  • Це завантаженість оперативної пам’яті і робота безлічі процесів: QQPCRtp.exe, qqpcmgr і QQPCtray.exe (інструкції по їх видаленню по посиланнях);
  • Багато хто знає, що це саме програма Tencent перенаправляє на спливаючі вікна з китайськими ієрогліфами;
  • Встановлення стороннього програмного забезпечення без згоди користувача;
  • Поширення вірусних файлів в папках зберігання браузерів і тд.

Сліди Tencent QQ виявляються скрізь: в реєстрі, в диспетчері завдань, temp-файлах, у середовищі файлової системи system32, в браузерах.

Як видалити китайська Tencent

Як видалити Tencent? Повна інструкція тут, в стислому вигляді далі.

Звичайний спосіб видалення через Панель Управління — не підійде, програма повністю на китайській, з безліччю кнопок і функцій, які заплутують користувача. Найчастіше, програма видає вікно помилки, що забороняє видалення. Сподіваюся, ви вже зрозуміли, що Tencent це вірус, всіляко котрі чинить опір видалення.

Обійти дану блокування допомагають програми: Unlocker, Ccleaner, Total Commeander та ін Так само існує безліч утиліт, знешкоджуючі заражені файли, але не вирішують проблему повністю.

Процес видалення «вручну» — трудомісткий, але найефективніший.

Для цього потрібно:

1) Завершити всі процеси, китайської програми Tencent.

Запустити диспетчер завдань (кнопки Ctrl+Alt+Delete), всі процеси містять китайські ієрогліфи в назві або описі, а так само, процеси, що мають в назві символи — QQ — завершити.

У вкладці «Автозавантаження» — заборонити всім невідомим автозапуск програм.

2) Очищення браузера від доповнень.

Запустити браузер. В розділі «Налаштування/Settings» або «Доповнення», видалити всі зайві розширення, toolbars, пошукові системи/search. Перевірити діючу стартову сторінку браузера, змінити її переваги.

Даній перевірці піддати всі встановлені браузери.

3) Очищення видалення папок і файлів.

Відкрити «Мій комп’ютер», в рядку пошуку прописати ключову фразу — Tencent. При завершенні пошуку видалити всі результати. Зайти в папку «Кошик» — очистити вміст. При виникненні ускладнень із видаленням, скористатися програмою Unlocker.

Зайти C:UsersВаше ИмяAppDataLocalTemp — видалити весь вміст (це не вплине на справність системи).

Видалити файли

C:WINDOWSSystem32DriversTAOKernel64.sys

C:WINDOWSsystem32DriversTFsFltX64.sys

4) Очищення реєстру.

Зайти в «Пуск». Знайти функцію «Виконати». У рядку прописати фразу — regedit. У вікні реєстру у вкладці «Правка», функція «Знайти». У рядку пошуку ввести почергово ключові слова:

  • tencent;
  • qqpc.

Натискаючи кнопку F3, видалити всі інфіковані файли з вказаною назвою.

5) Остаточна очищення.

На даному етапі, коли зупинені всі процеси і очищений реєстру, програма не зможе повністю блокувати видалення.

Для цілковитого видалення, бажано скористатися допоміжними програмами. Заздалегідь встановити програму Unlocker.

Зайти C:Program Files.

Знайти папку з назвою Tencent. Натиснувши на папку правою кнопкою миші, вибрати Unlocker, у вікні, яке відкриється, в полі «Дії» вибрати «Видалити».

6) Перевірка антивірусом.

Після попередніх кроків, для перевірки на предмет присутності інших шкідливих файлів програм, здійснити «Глибоку перевірку антивірусом Dr. Web Cureit.