Що ж, нарешті microsoft випустила нову операційну систему. До речі, вони таки здогадалися, що Windows 8.1 потрібно було назвати Windows 9 і обізвали її Windows 10. Вони допрацювали інтерфейс, який використовувався 8.1 і зробили його ще більше схожим на Win7. Меню пуск тепер може задовольнити майже будь-консерватора, так як там використовується класичне уявлення «Останніх програм»/»програми», але праворуч від програм є окреме місце з плитками, тепер «Пуск» використовувати під персональні віджети, на кшталт «новини» або «погоди», ще зручніше.

Але я думаю, що їх можна буде зовсім відкріпити. І найцікавіше, що я для себе побачив на презентації: це кілька робочих столів з коробки. Ось цього мені реально не вистачало, хоча є різні програми для додавання віртуальних робочих столів на попередні ОС, але отримати таку функцію з коробки дуже приємно. Але я ще не користувався новинкою, тому щоб більше не висловлювати свої здогади, перейдемо до оновлення нашої встановленої системи, буду показувати на прикладі Windows 7 (на віртуальній машині), але все точно так само і для Windows 8.1/8. Відразу попереджаю, що це все-таки незавершений продукт і ваш комп’ютер може працювати не так стабільно. Тому при роботі з документами, зберігайте їх частіше. А перед установкою Technical Preview рекомендую зробити резервну копію поточної ОС.

Покрокова установка

 • Перше, нам необхідний образ Windows Technical Preview для установки. Звичайно ж, вони вже доступні на торент, я ж скачав з самого офіційного місця, а саме insider.windows.com заходимо під своїм обліковим записом Windows (якщо її немає, створюємо), гортаємо вниз і вибираємо Get started — PC.
 • Відкриється сторінка зі статтею «чи Варто мені використовувати цю версію», в якій розповідається про недоліки попередньої версії. Гортаємо в самий низ і тиснемо кнопку «Отримати попередню версію».
 • Я віддаю перевагу оновлювати через образ, тому тиснемо по ссылке: завантажити iso-файли.
 • На це сторінці вибираємо спочатку мову системи. На момент написання статті доступні 21 мови серед яких вже є російська. Відповідно вибираємо той, який краще знаємо. Потім вибираємо яку версію (32 або 64 біт) ви хочете завантажити і качаємо. На цій же сторінці доступний офіційний ключ продукту Windows Technical Preview (NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR). Він вам знадобиться, якщо ви захочете встановити систему форматування системного розділу.
 • Після цього відкриваємо образ у системі, для цього можна використовувати цю інструкцію через Daemon Tools або скористатися стандартним засобом монтування образів на Windows 8/8.1, так як образ .iso. Запускаємо Setup.exe.
 • Запуститься майстер установки, після перевірки параметрів з’явиться вікно з ліцензійною угодою. Важливим моментом є те, що на цій тестовій системі Microsoft залишила за собою право перегляду системних файлів, у випадку виникнення проблем з роботою ОС. Думаю скоро з’являться утиліти, які будуть блокувати цю можливість. Що робити, погоджуємося:)
 • Піде процес підготовки для оновлення системи. Після чого з’явиться вікно з вибором того, що зберігати при оновленні. Так як у мене в принципі чиста система, був вибір тільки між «Зберегти особисті файли» або «Нічого не зберігати». Якщо хочете повністю очистити системний диск, то вибирайте Nothing, я ж пішов по першому шляху.
 • Якщо ви користувалися російськомовної ОС, установник вас попередить про те, що мовний пакет буде втрачено. Тиснемо ОК.
 • Останнє вікно перед початком установки, де показані параметри, які ви вибрали. Тиснемо кнопку Install.
 • Піде процес установки, в процесі якого моя машина перезапускалась два рази.
 • Після установки з’явиться майстер початкової настройки ОС, точно таке ж як в ОС Windows 8.1/8 і перше його вікно введення даних облікового запису microsoft. Можна відмовитися натиснувши посилання що у вас немає облікового запису і відмовити від реєстрації. Я ж використовую її з виходу Windows 8 і вважаю одним з найбільш зручних нововведень, якщо хочете потім відключіть пароль при включенні.
 • До речі, я ще не писав про це, але в оновлених установники Windows 8.1 можна відключити синхронізацію OneDrive ще на етапі установки ОС. Така ж можливість є і тут. Просто тиснемо Turn Off.
 • Піде останній процес підготовки, після якого завантажиться вже встановлена операційна система.
 • До моменту написання статті я її вже встиг трохи вивчити. І мені все сподобалося, звичайно мені вже буде не вистачати меню пуск як було на Windows 8 і я напевно знайду і опишу спосіб, як його повернути. Так як ще один додатковий робочий стіл мені не завадить. Ну а в загальному, ця система може виявитися такою ж популярною, як і Windows 7. Але це на даному етапі це ще не зовсім не завершений продукт, так що чекаємо офіційного виходу.

  На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

  Спасибі за увагу!

  Матеріал сайту Skesov.ru