Операція не може бути завершена оскільки цей файл відкритий в іншій програмі

При спробі виконати які-небудь дії з файлом або текою користувач може зіткнутися з повідомленням «Операція не може бути завершена оскільки цей файл відкритий в іншій програмі». Зазвичай це відбувається в ситуації, коли потрібний користувачеві файл (папку) активно використовується іншим додатком, тому які-небудь операції з видалення, переміщення або перейменування файлу стають неможливі. Нижче розберемо причини помилки «Операція не може бути завершена», а також перерахуємо варіанти її вирішення.

Операція не може бути завершена оскільки цей файл відкритий в іншій програміПовідомлення про відсутність доступу до файлу

Зміст статті:

 • Чому запущена операція не може бути завершена
 • Як виправити помилку «Файл відкритий в іншій програмі»
  • Перезавантажте комп’ютер у безпечному режимі
  • Використовуйте спеціальний софт
  • Поверніть монітор ресурсів
  • Скористайтеся можливостями архіваторів
  • Видаліть файли-мініатюри
  • Перевірте систему на вірусу
 • Висновок

Чому запущена операція не може бути завершена

Зазвичай помилка виникає в ситуації, коли який-небудь додаток (в тому числі і системне) використовує запитуваний користувачем файл або папку в ексклюзивному режимі, блокувальний які-небудь IO-операції з видалення, перейменування або переміщення файлу (папки).

Операції з потрібним файлом можуть бути заблоковані як яким-небудь системним процесом або інструментом (включаючи відомий «TrustedInstaller»), так і встановленої на ПК ззовні програмою, включаючи вірусний софт.

Часто з’явиться повідомлення про те, що файл відкритий в іншій програмі і операція не буде завершена зазначено, який саме програмою (процесом) зайнятий файл. Якщо ж посилання на таку програму відсутні, тоді цілком імовірно, що у блокуванні потрібного файлу задіяний який-небудь системний софт.

У деяких випадках видалення потрібної папки може бути заблоковано за наявності в ній файлів-мініатюр (thumbnail), які виглядають як Thumbs.db. Зазначені файли використовуються для зберігання мініатюр зображень, використовуваних при роботі Провідника Віндовс. При спробі видалити такий файл (або папку з файлами) користувач може отримати згадане вище повідомлення.

Як виправити помилку «Файл відкритий в іншій програмі»

Існує безліч способів, що дозволяють позбутися від помилки «Операція не може бути завершена оскільки цей файл відкритий в іншій програмі». При цьому реально діють з них лише декілька, які ми і опишемо нижче.

Перезавантажте комп’ютер у безпечному режимі

Найбільш простим способом виправити виниклу дисфункцію є перевантаження комп’ютера в безпечному режимі. Перезавантажте ваш ПК, при його включенні швидко клацайте на F8 для доступу до меню безпечного режиму. Завантажте комп’ютер у зазначеному режимі, і спробуйте здійснити необхідні вам операції з проблемним файлом.

Операція не може бути завершена оскільки цей файл відкритий в іншій програміЗавантажте ваш PC в безпечному режимі

Використовуйте спеціальний софт

Іншим способом вирішити виниклу помилку є задіяння спеціального софту, деблокирующего доступ до потрібного файлу. З таких програм можна відзначити популярні «Unlocker», «IOBit Unlocker», або «Any File Remover».

Зазвичай після їх інсталяції вони вбудовуються в функціонал Провідника Віндовс. Для їх активації необхідно навести курсор на заблокований файл, натиснути ПКМ, і серед відкрився меню вибрати зазначену програму (наприклад, Unlocker).

Операція не може бути завершена оскільки цей файл відкритий в іншій програміУ відкритому опционале виберіть «Unlocker»

Залишиться зазначити в даній програмі потрібну опцію (наприклад, «Розблокувати» або «Видалити»), після чого проблемний файл буде розблоковано.

При встановленні подібних програм пам’ятайте, що крім основної програми інсталятор може спробувати встановити додатковий софт (бандлинг). Тому рекомендую відмовитися від автоматичної установки, і особисто проконтролювати весь процес установки, знявши галочки з опцій установки небажаних програм.

Поверніть монітор ресурсів

Також ви можете припинити дію програми (процесу) блокує доступ до потрібного файлу. Це можна зробити як за допомогою виклику Диспетчера завдань (натисніть Win+R, і там введіть taskmgr. Перейдіть на вкладку «Процеси», щоб завершити роботу процесу даної програми), так і з допомогою монітора ресурсів.

В останньому випадку буде потрібно натиснути на кнопку «Пуск», в рядку пошуку написати «Монітор ресурсів», і натиснути зверху на знайдене збіг. Після запуску монітора ресурсів переходимо на вкладку «ЦП», і в полі пошуку праворуч вводимо назву заблокованого файлу. Система знайде вказаний файл, натискаємо на ньому ПКМ, і вибираємо «Завершити процес». Потім буде необхідно видалити вказаний файл.

Операція не може бути завершена оскільки цей файл відкритий в іншій програміВикористовуйте функціонал монітора ресурсів

Скористайтеся можливостями архіваторів

Досить дієвим рішенням є використання функціоналу архіваторів (рівня 7zip або WinRAR) для видалення або перейменування потрібних нам файлів. Досить запустити той же 7zip, увійти в його допомогою в папку з файлом, і прямо в архіваторі перейменувати або видалити потрібний файл. Зазвичай це допомагає ефективно вирішити проблему операція не може бути завершена.

Видаліть файли-мініатюри

Як було описано вище, наявність у видаляється папці файлів з розширенням .db може перешкоджати її видалення. У цьому випадку необхідно закрити проблемну папку, від адміна запустити командний рядок, у ній перейти на диск з проблемним файлом (наприклад, якщо це, то набрати в рядку :).

Потім у командному рядку наберіть:

del /ash /s thumbs.db

І натисніть enter. Після завершення процедури видалення файлів даних, спробуйте видалити потрібну директорію.

Операція не може бути завершена оскільки цей файл відкритий в іншій програміДочекайтеся видалення всіх зазначених файлів

 • Для відключення подальшого створення файлів-мініатюр в Віндовс необхідно натиснути Win+R, і там набрати gpedit.msc.
 • У вікні, що відкрилося, перейти по шляху «Конфігурація користувача», далі «Адміністративні шаблони».
 • Потім «Компоненти Віндовс».
 • Потім «Провідник» і знайдіть опцію «Відключити кешування ескізів в прихованих файлах…».
 • Двічі клацніть на ній, і після відкриття її вікна виберіть зліва «Включено» і натисніть «Ок».
 • Операція не може бути завершена оскільки цей файл відкритий в іншій програміВідключіть опцію зазначену

  Перевірте систему на вірусу

  Ну і, звичайно ж, не завадить перевірити PC на наявність вірусів, здатних блокувати доступ до потрібних їм файлів. У цьому допоможе онлайн перевірка комп’ютера на віруси: 7 кращих антивірусів.

  Висновок

  Виникнення повідомлення «Операція не може бути завершена» зазвичай означає, що якась програма (процес) блокує доступ користувача до потрібного файлу. Найбільш простим способом вирішення проблеми будете перезавантаження ПК і використання спеціалізованих допоміжних інструментів (рівня «Unlocker»), дозволяють легко відновити доступ до необхідних файлів.