Пам’ять Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища повернулися з війни

Ресурс “Пам’ять народу” був створений для того, щоб кожен користувач міг дізнатися, де воювали і які нагороди отримали його діди чи прадіди, які брали участь у Великій Вітчизняній війні. В рамках проекту переведена в цифрову форму така архівна документація, як нагородні листи, накази, оперативні опису обстановки на полі бою та інші оригінальні письмові свідоцтва подій тих років. Сайт дає можливість кожному користувачу знайти відомості про своїх родичів та створити особистий архів з документів, представлених на сайті. І, якщо ви хочете дізнатися, як виконувати за допомогою ресурсу “Пам’ять Народу” пошук учасників ВВВ з прізвища, які повернулися з війни, то читайте далі.

Память Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища повернулися з війниПроект «Пам’ять народу»

Зміст статті:

 • Як шукати учасників ВВВ у Пам’ять Народу
 • Перегляд і збереження документів
 • Докладна інформація про героїв війни на сайті Пам’яті Народу
  • Відомості про нагородження
  • Бойовий шлях героя/ частини

Як шукати учасників ВВВ у Пам’ять Народу

Щоб почати пошук відкрийте https://pamyat-naroda.ru/, увійдемо в розділ “Герої війни” або скористаємося формою на головній сторінці (при цьому нас все одно автоматично перекине в “Герої війни”). Вводимо в рядок пошуку сервісу Пам’ять Народу запитувані дані (прізвище, ім’я, по батькові та рік народження) і натискаємо клавішу Enter на клавіатурі або ЛФМ на слові “Знайти”.

Память Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища повернулися з війниПошук бійця з головної сторінки сайту

Якщо даних мало і знайти учасника бойових дій не вийшло, натискаємо “Уточнити” і вводимо ту інформацію, яка нам відома:

 • Місце, де боєць народився.
 • Присвоєне звання.
 • Місце проходження служби.
 • Дата, коли учасник вибув з частини або загинув.
 • ID запису в базі даних.
 • У разі, коли цих відомостей недостатньо, розгортаємо додаткові поля під формою введення даних і заповнюємо кожну рядок відомої нам інформацією.

  Память Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища повернулися з війниВводимо додаткову інформацію

  У нашому випадку знайдено всього 4 документи. Але буває так, що збігаються особисті дані учасників ВВВ, і пошук може. Або знаходиться дуже багато документів, серед яких складно відшукати те, що потрібно. Для спрощення пошуку передбачена панель, розташована над результатами.

  Память Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища повернулися з війниПанель з уточненнями спрощує пошук

  Якщо нам потрібні відомості про те, якою частиною командував учасник ВВВ, якого ми шукаємо, або які нагороди він мав, то клікаєм по потрібного розділу на вищевказаній панелі і скорочуємо коло пошуків. При перемиканні між даними розділами праворуч у блоці “Джерела інформації” відображаються місця, звідки беруться відомості про нагороди або бойової діяльності учасника ВВВ. Під результатами пошуку розташований перелік всіх нагород, до яких представлений боєць.

  Читайте також: Подвиг Народу пошук по прізвищах — сайт Міністерства оборони.

  Перегляд і збереження документів

  Отже, пошук виконаний, і перед нами кілька потрібних нам результатів сервісу Пам’ять Народу. Як їх зберегти, щоб не втратити цінну інформацію і постійно мати до неї доступ? Навпроти кожного з документів знаходяться значки, за допомогою яких можна:

 • Переглянути оригінал.
 • Завантажити файл на комп’ютер (відсканована копія акта, наказу чи іншого документа у форматі jpg).
 • Додати інформацію про учасника бойових дій в свій особистий архів на сайті “Пам’ять народу”.
 • Память Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища повернулися з війниЩо можна зробити з документами

  Якщо навантаження на ресурс буде занадто висока, доступ до особистого архіву та збереженим у ньому документів може обмежиться. Тому, якщо відомості про учасника ВВВ необхідні для навчання або роботи, краще зберегти в папку на своєму комп’ютері.

  Рекомендую: www.obd-memorial.ru списки безвісти зниклих.

  Докладна інформація про героїв війни на сайті Пам’яті Народу

  Тепер подивимося, де на ресурсі “Пам’ять народу” знаходиться більш детальна інформація про героя війни, знайденому за прізвища. Клікаємо по особистих даних учасника ВВВ. Відкривається сторінка, де вказані прізвище, ім’я, по батькові та звання бійця.

  Відомості про нагородження

  Також тут розташована інформація про нагороду, яку ми обрали в результатах пошуку: хто нагородив, коли був здійснений подвиг, відомості про місце народження та призову героя та інші дані, у тому числі назва архіву, звідки ці дані взяті. Перегорнувши сторінку трохи нижче, ми бачимо відсканований документ. Це рядок у нагородному списку.

  Перемикаючись між розділами, ми читаємо:

 • “Подвиг” – докладний опис подвигу, за вчинення якого боєць був представлений до нагороди, що міститься в бойовому журналі або в інших документах, в яких відбивався хід військових дій.
 • “Перша сторінка наказу або указу” – відомості про фронті і бойовому підрозділі, в якому служив учасник ВВВ, а також від імені кого і за що він був нагороджений.
 • “Нагородний лист” – документ, що свідчить про вручення нагороди, з особистими даними бійця і коротким викладом подвигу.
 • Память Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища повернулися з війниРядок у нагородному списку

  Документи з цієї сторінки можна зберігати на комп’ютер, масштабувати по висоті і/ або ширині і збільшувати/ зменшувати. Також є можливість переглянути оригінали поданих документів.

  Бойовий шлях героя/ частини

  Ресурс “Пам’ять народу” дозволяє нам відстежити бойовий шлях, пройдений героєм і частиною, в якій він служив. Для цього з розділу “Документи про нагородження” переходимо в “Бойовий шлях героя/ частини”.

  Память Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища повернулися з війниБойовий шлях героя/ частини

  На цій сторінці вказані всі частини, в яких служив боєць. Перемикаючись між ними, ми бачимо його шлях і всі бойові дії, в яких він брав участь у роки ВВВ. Кожна з координат військового шляху означає конкретний бій. Зліва в таблиці вказані дати операцій, прив’язані до координат на карті.

  Військовий шлях показаний з самого початку (з місця призову в районному військкоматі) і до переможного кінця. Масштаб карти можна збільшити так, що будуть видні обриси сіл, де йшли бої або біля яких слідувала наша армія. Такий ефект дозволяє детально розглянути хід війни. Під картою є умовні позначення. Орієнтуючись по них, ми розуміємо, в який час боєць, якого ми шукаємо, лежав у госпіталі, отримував нагороди, де народився, звідки призивався і багато іншого. Також в панелі над картою можна додати вищу частину, в яку входило з’єднання, де служив герой війни, і нижчу. Всі ці нюанси дозволяють відтворити більш повну картину подій ВВВ.

  При натисканні на конкретну координату шляху в правому верхньому кутку карти ми бачимо табличку, де міститься наступна інформація:

 • Назва частини, де служив боєць.
 • Дата битви, зазначеного на карті.
 • Кількість документів, що свідчить про цю подію.
 • Память Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища повернулися з війниОпис битви в обраній координаті

  Після кліка на кількість знайдених документів частин, завантажується наступна сторінка з письмовими свідченнями конкретних битв. При розшуку потрібного наказу/ рапорту/ звіту можна скористатися загальним списком або звузити коло пошуку шляхом перемикання між назвами розділів. Тобто, якщо нам потрібні тільки журнали бойових дій або карти/ схеми, то ми натискаємо на обрану категорію і шукаємо той документ, який необхідний, або переглядаємо всі по черзі в Пам’яті Народу. Також можна скористатися зручним фільтром, що знаходяться праворуч від списку документів. Знімаючи або встановлюючи прапорці в потрібних нам розділах, ми звужуємо коло пошуку і швидше шукаємо інформацію.

  Клікнувши на назву рапорту або схеми, журналу або наказу, ми вивчаємо оригінальні свідчення тих подій, написані або написані самими учасниками війни. За наявними відомостями дізнаємося, в якому архіві зараз перебуває кожен із документів, і хто їх складав. З цієї сторінки можна зберегти свій особистий архів на сайті знайдене письмовий доказ бойового шляху учасника ВВВ з прізвища повернулися з війни.

  Таким чином, виконуючи на сайті “Пам’ять народу” пошук учасників ВВВ з прізвища, які повернулися з війни, можна не просто отримати відомості про нагороди героя, але і максимально повно (наскільки дозволяють наявні документи) відстежити хід битв від самого місця призову бійця.

  Напишіть в коментарях під статтею, якщо вам потрібна додаткова інформація. Безліч людей переглядає їх і можуть надати допомогу в розшуку необхідних відомостей.