Папка Softwaredistribution: що це за розділ і як його очистити?

Папка Softwaredistribution: що це за розділ і як його очистити?

Windows – це операційна система, яка з випуском нових версій так і не досягла своєї досконалості. Кожен користувач цієї ОС може помітити, що навіть якщо на системному диску буде знаходитися тільки Windows з кількома програмами, то цей диск (в більшості випадків – диск C) поступово буде «засмічувати» і втрачати мегабайти вільної пам’яті. Найчастіше, втрата вільного простору пов’язана з оновленням Windows, які дуже тісно пов’язані з розділом під назвою Softwaredistribution. Про те, в яких конкретно цілях використовується цей розділ і як його очистити, далі ми будемо говорити.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Призначення розділу Softwaredistribution
  • 2 Процес очищення розділу Softwaredistribution

Призначення розділу Softwaredistribution

Вищезгадану папку можна знайти по цьому шляху: C:\WindowsSoftwaredistribution.
Вище вже було сказано про те, що даний розділ тісно пов’язаний з оновленням Windows. Справа в тому, що перед тим, як встановити оновлення, операційній системі необхідно їх куди-небудь скачати. Для цього використовується каталог Softwaredistribution, а саме – папка Download, яка знаходиться в цьому каталозі.

Як бачимо на скріншоті, в папці Download знаходиться багато файлів з незрозумілими назвами. Саме вони і є тими оновленнями, які раніше були встановлені операційною системою. Далі, необхідно розуміти, що після самої установки оновлень файли в папці Download більше не використовуються, а тому є «системним сміттям».

Папка Softwaredistribution: що це за розділ і як його очистити?

Схожі справи йдуть і з каталогом DataStore, який також розміщений у Softwaredistribution. Тільки от якщо Download зберігаються самі оновлення для інсталяції, то тут ведеться історія оновлень, яка якимось чином використовується операційною системою.

В якості невеликого підсумку можна зазначити, що при бажанні очистити Softwaredistribution слід мати справу тільки з каталогами Download і DataStore, бо як видалення інших папок може привести до різних наслідків.

Процес очищення розділу Softwaredistribution

Перед тим як видаляти вищезазначені підкаталоги, слід відключити автоматичне оновлення Windows, тому що у разі, якщо під час чищення папки Softwaredistribution ОС буде намагатися завантажити оновлення, то у вас, швидше за все, нічого не вийде.

Відключити автоматичне оновлення Windows можна наступним чином:

  • Відкрийте властивості комп’ютера, клацнувши по значку “Мій комп’ютер” правою кнопкою миші і вибравши Властивості.
  • Виберіть пункт Windows update.Папка Softwaredistribution: що це за розділ і як його очистити?
  • Далі – Налаштування параметрів.Папка Softwaredistribution: що це за розділ і як його очистити?
  • У пункті Важливі оновлення виберіть Не перевіряти наявність оновлень і збережіть зміни.Папка Softwaredistribution: що це за розділ і як його очистити?
  • Після цих дій можете приступати до чищення підрозділів DataStore і Download у папці Softdistribution. Можете сміливо видаляти ці дві папки, бо при необхідності Windows створить їх знову.