Здрастуйте друзі! Важко уявити собі сучасної людини без комп’ютера, ноутбука, телефону та Інтернету. Більшість користувачів реєструються на сайтах, в соціальних мережах, чатах. Запам’ятати всі логіни і паролі практично неможливо. Записати їх на папір – може загубитися, зберегти у файлі на комп’ютері – випадково видаліть або до нього добереться вірус. Вибирати однакові логіни і паролі для різних сайтів – зовсім не правильно. Якщо зламають один аккаунт, то зловмисник буде мати доступ і до всіх інших.

Якщо ви читаєте цю статтю, значить, користуєтеся браузером Opera. А в ньому є відмінна функція, як збереження паролів. Тому давайте розберемося, як зробити, щоб паролі в Опері зберігалися автоматично, а також як зберегти і дізнатися паролі в браузері Опера.

За замовчуванням ця функція в браузері активна. Тому якщо ви встановили Оперу і не змінювали налаштування, то при реєстрації на будь-якому сайті, браузер запам’ятає логін і пароль і в наступний раз, вам не потрібно буде вводити їх знову.

Якщо ж у вас такого не відбувається, потрібно підкоригувати налаштування Опери.

Зміст:

  • 1 Як налаштувати автоматичне збереження паролів в Opera
  • 2 Як зберегти паролі в Opera
  • 3 Як дізнатися пароль Opera

Як налаштувати автоматичне збереження паролів в Opera

Запускаємо Opera на комп’ютері або ноутбуці. У лівому верхньому куті шукаємо кнопку «Меню», з логотипом браузера, і клікаєм по ній. Зі списку вибираємо «Налаштування».

Відкрити вкладку з налаштуваннями Опери можна і використовуючи комбінацію клавіш Alt+P.

У браузері відкриється нова вкладка з налаштуваннями. З лівого боку перейдіть в розділ «Безпека». Далі знайдіть категорію «Паролі» і поставте галочку в полі «Пропонувати збереження введених паролів».

Тепер, ввівши логін і пароль один раз, вам не потрібно буде вводити їх знову при наступному відвідуванні даного сайту.

Натисніть на кнопочку «Управління збереженими паролями».

У наступному вікні відзначте галочкою «Автоматичний вхід». Не забудьте натиснути «Готово».

У цьому випадку, набравши в пошуку або зайшовши з візуальних закладок, наприклад, вконтакте, ви відразу перейдете на свою сторінку. Вам не потрібно буде натискати кнопочку «Увійти», під вже заповненими браузером полями логін і пароль.

Як зберегти паролі в Opera

Після того, як ви зробите описані вище параметри, Опера автоматично буде зберігати логіни та паролі для тих сайтів, на яких ви будете авторизуватися.

Якщо вам не потрібно, щоб браузер запам’ятовував паролі для всіх сайтів, які ви відвідуєте, тоді не відзначайте галочкою «Автоматичний вхід».

У цьому випадку, ввівши логін і пароль для сайтів, які ще не були збережені в Опері, з’явиться спливаюча рядок. Кнопочка «Зберегти» – збереже пароль Opera, «Ніколи» – пароль не буде збережено і, при повторному заході на сайт, дана пропозиція не з’явиться, і ви щоразу будете заповнювати поля самостійно.

Якщо у вас є декілька облікових записів на одному сайті, тоді клікніть мишкою по полю «Логін» і виберіть потрібний із списку. Після цього, браузер автоматично заповнить поле «Пароль».

Як дізнатися пароль Opera

Якщо вам потрібно дізнатися паролі, збережені в Опері, щоб зайти на певний сайт з іншого пристрою або браузера, знову відкрийте Меню – Налаштування – Безпека – Паролі». Натисніть на кнопочку «Управління збереженими паролями».

В області «Збережені паролі» відображатимуться назви сайтів і для кожного логін та пароль у вигляді точок.

Щоб подивитися потрібний пароль, наведіть мишкою на сайті та натисніть кнопку «Показати».

В області «Не зберігати» показано сайти, паролі для яких не зберігаються. Це ті сайти, для яких ви натиснули «Ніколи» в описаному вище пункті.

Якщо ви захочете, щоб браузер запам’ятав пароль для сайту з даного списку, наведіть на нього курсор і видаліть зі списку, натиснувши на хрестик. При повторної авторизації на сайті, вам буде запропоновано зберегти пароль.

Детальніше про те, де зберігається файл паролів на комп’ютері, як можна подивитися і видалити збережені паролі, можна прочитати в статті: де зберігаються, як подивитися і видалити паролі в Opera.

На цьому все. Думаю, у вас вийшло зробити так, щоб браузер автоматично зберігав паролі для сайтів. А також ви змогли зберегти і дізнатися паролі в Опері.

А, може, і це буде Вам цікаво: