Всупереч існуючій думці, що більш коректного способу розмітки дискового простору ніж застосування низькорівневої DOS програми, все ж існує досить багато різних додатків Windows, які не гірше (а в деяких випадках — в рази краще!) справляються з поставленими задачами в процесі обслуговування жорстких дисків. Однак нас, як людей практичних, цікавить кращий програмний інструмент (непогано б було, щоб він, до всього іншого був ще й безкоштовним!). Тому, поспішаємо вас познайомити з провідним продуктом такого роду — Партишен меджік для віндовс 7 64 біт від компанії «Symantec».

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Накопичувальна область вінчестера: рубаємо, ділимо, розширюємо (загалом, організуємо на свій лад!)
  • 1.1 Заплановане відступ
 • 2 Резюме

Накопичувальна область вінчестера: рубаємо, ділимо, розширюємо (загалом, організуємо на свій лад!)

З придбанням нового HDD виникає потреба у проведенні так званої розмітки дискового простору. Втім, освітлена в даній статті-огляді програма стане в нагоді і в ряді інших випадків: підготовка жорсткого диска до перепродажу або, наприклад, «відсікання проблемної зони» старого вінчестера.

В нашому випадку буде розглядатися вінчестер з номінальним об’ємом 500 ГБ. Ну а описаний сценарій дій — це покрокова інструкція по створенню нового розділу на моєму системою HDD безпосередньо в самому середовищі Windows. Здивовані? Так, процес розмітки може бути проведений в самих, що не наїсти комфортних умовах.

Однак, варто все ж бути обережним. Не будемо забувати про те, що розділ (C:) — це місце в якому розташовується сама ОС. Як ви розумієте, розбиття жорсткого диска в операційній середовищі — відповідальний момент, так як допущення помилки в процесі розмітки можуть дорого коштувати. Почнемо, мабуть.

 • Перш за все вам потрібно завантажити на свій ПК «диво-софт» (перейдіть за посиланням на офіційний сайт розробника і скачайте програму).

Заплановане відступ

Нехай вас не лякає, шановний читачу, «деякий символьне» невідповідність знайденої програми. Не хвилюйтеся, все в порядку. Справа в тому, що компанія «Simantec», перестала підтримувати старі продукти «Norton». У зв’язку з чим, користувачі, які перейшли на 64-х розрядні ОС, тепер можуть використовувати більш функціональне ПЗ — «EASEUS Partition Master».

 • Далі, переходимо до установки (тут все досить просто: погоджуємося з ліцензійними умовами — тиснемо «Accept», після чого потрібно буде кілька разів натиснути кнопку «Next».

 

 • Щоб запустити програму активуйте кнопку «Launch Applicatioin».
 • Не варто засмучуватися з приводу англомовного інтерфейсу. Запевняємо вас, дане незручність можна вважати символічним, так як всі моменти взаємодії з встановленим софтом елементарні при реалізації задуманого.

 

Увага: щоб уникнути будь-яких непорозумінь не експериментуйте з системним розділом. Так як велика ймовірність того, що ваша ОС при наступному запуску перестане завантажуватися (ви можете пошкодити завантажувальний boot-сектор!).

 • Отже, наш вибір — це розділ (E:), на якому є зайві 35 ГБ дискового простору.
 • Клік правою кнопкою мишки по «графічної смузі обсягу» і з контекстного меню вибираємо — «Resize/Move Partition» (що означає «Змінити розмір»).

 • Далі переводимо повзунок до бажаних меж гігабайтів і натискаємо клавішу «ОК».
 • Через кілька секунд процес досягне свого завершення: в головному вікні менеджера розділів з’явитися нова не розмічена область «Unallocated».
 • Тепер, клікаєм все тієї ж правою кнопкою мишки по новому розділу «Нерозподілений область дискового простору» і вибираємо пункт «Create partition/Створити розділ».

 

 • Через кілька секунд буде створено новий дисковий розділ.
 • Заключним дією, так би мовити, підтвердженням внесених змін є натискання клавіші «Apply», що значить — застосувати.

 • Тільки після проведення попередньої операції, програму можна закрити.

Резюме

Що ж, немає сенсу перераховувати всі достоїнства «EASEUS Partition Master». Автор представленої статті залишає вам право зробити власний висновок з приводу: «Наскільки компетентний даний софт в роботі». Тим не менше, повірте (не заради реклами, а виключно у вигляді, дружньої поради), для домашніх потреб даний софт просто не замінимо. Отже, зробіть правильний вибір, пані та панове!