Напевно, у вас, як і у кожної сучасної людини є кілька розумних пристроїв, які ви використовуєте для пошуку інформації, прослуховування музики, перегляду фільмів і т. д. Безсумнівно, іноді виникає потреба передати файли з одного пристрою на інший. Наприклад, передати фільм з комп’ютера на планшет. Природно, достатньо підключити ваш планшет до комп’ютера (через кабель) і немає проблем. Але не завжди цей метод зручний. Тим більше ми живемо «в майбутньому» — так до чого нам дроти?

У даній статті ми розглянемо SuperBeam — простий і зручний засіб для передачі файлів за допомогою Wi-fi з комп’ютера на мобільний пристрій і назад, а також обмін файлами через Wi-fi між 2 мобільними пристроями.

SuperBeam має версії для Windows, MacOS, Linux, а також для iOS і Android. Якщо обидва ваших пристрої підтримують технологія Wi-Fi Direct, то можна передавати файли безпосередньо. В іншому випадку обидва пристрої повинні знаходитися в одній локальній мережі.

Передача файлів через Wi-Fi з комп’ютера на планшет.

Отже, розглянемо як передати файл з комп’ютера (Windows) на планшет під управлінням Android. Отже, наші пристрої повинні знаходитися в одній локальній мережі (наприклад, мати підключення до вашого домашнього роутеру.

1. Викачуємо встановлюємо потрібну нам версію SuperBeam (в даному випадку для Windows). Якщо не хочете встановлювати програму, то можете завантажити портативну версію (Download portable exe). Скачаний файлик досить просто запустити (потрібен встановлений Java)

Скачати SuperBeam для PC

 

2. Встановлюємо SuperBeam на наш планшет під управлінням Android. Для цього завантажуємо SuperBeam в PlayMarket.

Скачати SuperBeam для Android

3.Запускаємо SuperBeam на комп’ютері. Інтерфейс програми простий до неподобства. Головне вікно містить кнопку Send (Надіслати) і Receive (Прийняти), а також кнопку з шестерінками, яка відкриває віконце з нечисленними налаштуваннями. Отже, натискаємо кнопку Send. Якщо у вас кілька мережних адаптерів, вибираємо потрібний із списку.

 

Можливо, брандмауер Windows заблокує роботу Java (а відповідно і програми), якщо ви підключені до загальної мережі або для своєї домашньої мережі ви вказали подібний тип мережі. Тисніть «Дозволити доступ». Вас попередили, правда?)

 

4. Відкривається вікно з інструкціями.

 

  • Переконайтеся, що пристрій знаходиться в тій самій мережі, що і ваш комп’ютер.
  • Перетягніть папки і файли, якими ви хочете поділитися в це віконце
  • Відкрийте SuperBeam на приймаючому пристрої, сканувати QR-код, або введіть ключ. Використовуйте посилання, якщо на приймаючому пристрої не встановлено SuperBeam.

Загалом, все гранично зрозуміло. Перетягуємо файлик в віконце, натискаємо «Прийняти» і скануємо QR код.

 

На жаль, передача з PC на мобільний пристрій QR-код доступна тільки у версії PRO для Android ( 76 руб. в PlayMarket). Однак, якщо ввести запропоновану посилання в адресний рядок вашого браузера ви без проблем скачаєте передаваний файл (можна вводити адресу http://, просто введіть адресу виду 192.168.1.45:8080)

 

Якщо необхідно відправити файл по wi-fi з планшета на ПК, поступаємо аналогічно. Відкриваємо SuperBeam на планшеті, вибираємо Відправити

 

Вибираємо файли, які хочемо передати

 

 

Сканування QR код (якщо у вашого комп’ютера/ноутбука є камера) або вводимо числовий код. Якщо у вас не PRO-версія чи щось не виходить, то…

 

Переходимо на вкладку знайти в інтернеті і слідуємо інструкціям. Даний варіант (з введенням ip-адреси) у мене спрацював безвідмовно на будь-яких пристроях і в будь-яких послідовностях.

 

Передача файлів по Wi-Fi з мобільного пристрою на мобільний пристрій

Передача файлів з мобільного на мобільний пристрій (наприклад, зі смартфона з iOS на планшет з Android) практично аналогічна представленої вище інструкції по передачі файлів з комп’ютера на мобільний пристрій. Найбільш простим і зручним способом передачі буде передача за допомогою сканування QR-коду. Також передача файлів між 2-ма сучасними мобільними пристроями можлива з використанням технології Wi-Fi Direct, для якої неважливо чи пристрою в одній локальній мережі. Це значно спрощує процес передачі файлів. Вибираєте відправлення файлу на одному пристрої, отримуєте QR-код

 

Скануєте його на іншому пристрої — і на цьому все!)

Якщо у вас залишилися питання перечитайте статтю. Якщо питання все ще залишилися — пишіть в коментарях, розберемося. Сподіваюся, моя стаття допомогла вам передати файли за допомогою Wi-Fi.