Про перегрів процесора все рідше і рідше чується від користувачів комп’ютерів. Все тому, що виробники почали випускати більш ефективні процесори, які при роботі виділяють значно менше тепла. Адже прогрес не стоїть на місці.


Але все ця проблема залишається актуальною і в цій статті ми спробуємо розібрати основні причини перегріву процесорів і способи їх ух усунення. У випадки якщо процесор перегрівається, його продуктивність падає, а іноді можуть відбуватися спонтанні перезавантаження комп’ютера або відключення.

Варто, мабуть, почати з самого простого. Кожен процесор обладнаний охолоджувальними пристроями – вентиляторами. Виходячи з цього, основними причинами перегрівання процесора є:

• Зниження продуктивності вентилятора з-за великої кількості пилу на його лопатях;
• Відмова роботи мотора вентилятора;
• Підшипник в вентиляторі розбалакався.

Докладно про пилу і боротьбою з нею ви можете прочитати в статті «Як часто потрібно чистити ноутбук?». Не переживайте, інформація, яка в ній викладається ставитися і до процесорів.

Очистити вентилятор від пилу ви можете за допомогою струменя повітря, але його тиск не повинен бути дуже високим, оскільки тоді ви можете нанести механічне пошкодження лопатей.

Що стосується відмови роботи мотора вентилятора, то тут вам знадобиться допомога фахівців. Теж саме і з разболтавшимся підшипником. Усунення цих двох проблем обійдеться вам не дуже дорого, тому сміливо несіть ваш системний блок в сервісний центр.

Виявляємо несправності

Проблему краще викорінити на ранній її стадії прояви. У нашому випадку вам знадобитися зовсім трохи уважності і слух. Навіть при найменшій несправності вентилятора, коли ви включаєте комп’ютер, він буде видавати неприємний шум. Також може виникати легке тремтіння корпусу.

Інші причини перегріву процесора

До іншим, але не менш поширеним, причин перегріву процесора варто віднести:

• Неякісна термопаста або повна її відсутність;
• Висока температура в приміщенні, в якому знаходиться комп’ютер;
• Конструкція корпуса, в якій не передбачено потрапляння достатньої кількості повітря для провітрювання.

Софт


Для контролю за температурою процесора існує ряд програм, про деякі з них ми вже писали на нашому сайті. Це програма Core Temp, яка призначена для моніторингу температури ядер процесора.