У житті кожного з нас настає той самий момент, коли потрібно правильно скласти і написати певного роду документ. Нічим не зобов’язує форма «лист другові чи подрузі» тут не в рахунок. Нами будуть розглянуті тільки ті випадки, коли людині дійсно важливо не уславитися «нікчемним». А тому, розглянемо варіанти, як здійснюється перевірка орфографії та пунктуації онлайн, за допомогою спеціалізованих інтернет сервісів. Готові? Тоді давайте почнемо!

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Критичне введення: затребуваність знань з правопису, коли вони необхідні?
  • 2 Орфограммка
  • 3 Text.ru
  • 4 Languagetool
  • 5 Online.orfo.ru
  • 6 На завершення

Критичне введення: затребуваність знань з правопису, коли вони необхідні?

Дійсно вірно складений документ, скажімо ділового типу, ознака солідності намірів людини, який його написав. Не важко уявити наскільки комічно буде виглядати претендент на вакантне місце керівника, який подав до приймальної комісії резюме з немислимою кількістю допущених помилок. Швидше за все такого «працівника» просто не візьмуть до уваги.

Упустимо той випадок, коли людина знаходиться в ситуації «пиши прямо тут і зараз, то що потрібно писати…». Наша розповідь не про те. Ми говоримо про конкретних ситуаціях, коли людині необхідно перевірити себе на грамотність. Тобто піддати тотальній перевірці написаний ним документ на предмет допущених у ньому помилок.

Втім, розглянуті нижче інструменти жодним чином не можна віднести до програмним засобам «непогрішності». У процесі аналізу і виправлення, програма може запропонувати і варіант «абракадабра», особливо в тому випадку, коли справа стосується правильно розставлених знаків пунктуації. На жаль, на сьогоднішній день не існує такого софту, який би відповідав такому поняттю, як абсолютно вірний і коректний виправлень. Передостаннє можна з легкістю вирішити шляхом написання пропозицій з найменшою кількістю слів. Однак давайте перейдемо до практичної частини нашого матеріалу.

Орфограммка

Для початківців копірайтерів даний сервіс — необхідність (перейти на сайт). Досить простий в розумінні інтерфейс програми дозволяє в кілька кліків провести поглиблений аналіз написаного тексту, а також виправити графічно позначені помилки. До речі, неймовірно зручна задум розробників — підсвічування певним кольором типових помилок спрощує процес виявлення «письмових не состиковок» і сприяє їх швидкому виправленню.

Text.ru

Відома в Рунеті інтернет біржа копірайтингу, також надає користувачам безкоштовний варіант перевірки написаного. За допомогою функції «копіпаст» будь-хто, хто зацікавлений в правильності викладеного на листі може з легкістю реалізувати процес звірки складеного ним тексту щодо чинних правил пунктуації та орфографії. Більш того, прямо у вікні програми можна піддати текст процесу редагування, змінюючи порядок слів або видозмінюючи смислове навантаження складених речень. Досить функціональний сервіс припаде до вподоби усім тим, хто дійсно хоче бути впевнений, що його текст відповідає такому поняттю, як грамотно складений і написаний документ.

Languagetool

Програмний спосіб перевірити орфографію і пунктуацію допомогою представленого сервісу — це ще один з варіантів не вдарити обличчям в бруд. Своєрідна кросплатформеність програми дозволяє інтегрувати це ЗА засіб перевірки тексту на предмет наявності помилок в використовуваний вами текстовий редактор або ж вбудувати в інтернет браузер для подальшого його використання як інструменту звірки написаного на предмет відповідності правилам російської мови (спробуйте систему в дії — тисніть!).

До речі, в арсеналі Languagetool є можливість перевіряти тексти написані на інших мовах світу, наприклад, англійською чи французькою. Втім, ви самі з легкістю у всьому розберетеся після того як ви перейдете за цим посиланням.

Online.orfo.ru

Назва сервісу говорить сама за себе. Так, дійсно ваша орфографія і пунктуація буде значно покращено, в плані сприйняття звичайно відредагованого документа, після того як ви піддасте написаний вами текст перевірки програмним засобом ОРФО-онлайн (вам сюди).

Безкоштовний інструмент досить функціональний і практично миттєво виробляє весь перевірочний алгоритм дій спрямовуючи погляд користувача в проблемні зони тексту за допомогою їх графічного виділення. Також програма має і оффлайн версію. Однак останній варіант передбачає деякі фінансові витрати з боку користувача. Тим не менше, якщо вам вкрай необхідний хороший перевірочний інструмент правопису, скажімо, за службовим професійної діяльності, то без цього ЗА кошти обійтися досить складно.

На завершення

Безумовно, вище представлений список інструментів для перевірки орфографії і пунктуації можна продовжувати до нескінченності. Однак з найпопулярнішими, ви, шановний читачу, все ж ознайомилися. Яким саме з варіантів скористатися — вирішувати вам. Однак не варто забувати, що впевненість у правильності написаного НАМИ приходить тільки тоді, коли наші знання підтверджені власними висновками і коли ми покладаємося на прописні істини з зводу правил РОСІЙСЬКОЇ МОВИ, колись завчених в школі і систематично повторюваних протягом всього нашого життя. Пишіть правильно і будьте впевнені у власній грамотності!