Якщо раніше у дитини учня в школі, потрібно було випрошувати інформацію про його оцінках за день, про те, що він отримав в той чи інший день у навчальному закладі, то тепер існує спеціальний моніторинг успішності дітей без їх відома та участі, за допомогою послуги «пгу.мос.ру електронний щоденник».

Ця послуга ніщо інше, як щоденник кожного учня з його оцінками за весь період навчання. Такий сервіс зробив щоденники паперового формату непотрібними. Хоч і не кожен може зрозуміти як користуватися сучасним видом щоденника.
Спеціально для тих, хто не в курсі, як взаємодіяти з електронним щоденником своєї дитини розроблена пояснювальна стаття.

1. Підключити ПГУ.МОС.РУ електронний щоденник

Спочатку поцікавтеся підключено ваш заклад і сам клас до такого щоденника. Якщо Ваша дитина навчається в Москві, то швидше за все це так.

Уряд вкладає багато зусиль на те, щоб нові технології замінили старі і спростили отримання інформації батьків про своїх дітей, в плані оцінок та інших нотаток.

В цілому, для цього і був розроблений подібний сайт пгу мос ру. Але на цьому ж ресурсі можна як оплатити послуги ЖКГ, так і записатися на прийом до чиновників для отримання будь-яких документів, для того, щоб довідатися графіки подачі води або інших ресурсів. Сайт виглядає як на зображенні нижче:

Умови використання електронного щоденника:
1. Доступ до щоденника надано тільки батькам учня, логін і пароль до даних видає сам класний керівник, або особа, що відповідає за цю функцію.
2. Послуга безкоштовна.
3. Ніяких додаткових документів для цього не знадобиться.
4. Електронний щоденник дійсний протягом усіх років навчання.
Але як використовувати електронний щоденник?

2. Авторизація в ньому

Вхід батьків, чиї діти проходять навчання у школі і підключені до послуг електронного щоденника, здійснюється через сайт pgu.mos.ru.

Тільки на сайті потрібно зареєструватись для того, щоб використовувати його в подальшому.

Реєстрація пройде в кілька етапів:
– На основній сторінці вибираємо пункт «Зареєструватися».

– Заповнюємо всі необхідні поля і підтверджуємо свою дію.

– Після закінчення реєстрації входимо на сайт. Вводимо дані у відповідні поля і тиснемо на «Увійти».
– На головній сторінці знову переходимо в розділ «Електронний щоденник». Система розпізнає і перенаправляє Вас в пункт авторизації щоденника.

У віконці, що з’явилося, у пункті «Назва облікового запису» можна ввести свій логін, наприклад.

Створюється цей профіль для відстеження кількох дітей, якщо раптом вони є в електронному щоденнику.

Якщо це так, потрібно буде назвати їх по-різному. Логін МРКО і Пароль заповнюються за даними виданих керівником класу або навчальним закладом індивідуально під учня.

Вводимо дані і натискаємо «Продовжити», щоб з’явилося перевірочне вікно. Після підтвердження користувач опиниться на сторінці щоденника своєї дитини.

3. Використання електронного щоденника

Якщо ви вже розібралися зі входом через офіційний сайт, то далі перед Вами буде сам щоденник МРКО.

Тут показані такі ж дні з предметами, домашнім завданням та оцінками. Кожна оцінка отримана дитиною і виставлена в паперовий журнал буде перенесена в його електронний щоденник. Але електронний щоденник – це маса преимществ.

Основні переваги:
1. Відстеження оцінок та домашніх завдань з певного предмета. Для того, щоб вибрати якийсь основний предмет вибираємо вкладку «Вибрати предмет».
2. Відстеження оцінок за вибраний період – місяць, чверть, день або загальний навчальний рік. Для цього перейдіть у розділ «Всі оцінки».
3. Відстеження підсумкових оцінок з усіх предметів. Для цього переходимо в пункт «Підсумкові оцінки».
4. Перегляд домашнього завдання, уроків, оцінок за весь рік, день, тиждень, які вже пройшли. Для вибору розкладу – визначте проміжок часу, для цього виділіть певний інтервал в календарі.
4. Інші сервіси електронних щоденників

МРКО – не єдиний сервіс електронних щоденників, до того ж він використовується для Москви і області. Але ті, хто проживає за межами Москви, зовсім поза неї також можуть користуватися технологіями електронного щоденника.

Існує ряд навіть більше переважаючих сервісів, які виконують рівно такі ж функції.
Щоденником.Ру – так би мовити, соціальна мережа для спілкування батьків і викладачів напряму. Це стандартна соціальна мережа з фотографією, стіною, повідомленнями та іншим. Спеціальна вкладка «Школа» – її відмінна риса. Там і знаходиться щоденник з оцінками.

Батьки можуть переглянути оцінки за день чи навіть рік, переглянути домашнє завдання тощо.

ЭлЖур
Можливість перегляду розкладу, як і на паперовому варіанті щоденника. Спеціально для батьків створювався ЛК, де можна переглянути оцінки школярів.

У щоденнику можна залишити навіть зауваження. А в кабінеті вчителя можна не тільки встановити оцінку або домашнє завдання, а переглянути які батьки переглянули оновлені матеріали по своїй дитині.

Є ще кілька сервісів електронного щоденника – «Балів.Немає». Вони виконують приблизно такі ж функції, що і всі інші.