Picasa (рос. — пикаса) — це безкоштовний програмний онлайн пакет (платформа фоторедактор), використання інструментів якої дозволяє легко і швидко редагувати, обробляти і повністю змінювати цифрові фотографії, а також розміщувати їх в Online мережі. У 2004 році програма Picasa куплена компанією Google, яка продовжує розвиватися і з часом розширює свої можливості (це: кращий браузер Google Chrome, пошта Gmail, соціальна мережа Гугл Плюс, програма-редактор зображень і безліч інших онлайн сервісів дозволяють бути Гугл одним з лідерів на ринку Інтернет).

За допомогою програми Picasa онлайн можна без зусиль створити відмінні презентації, колажі і слайд-шоу з арсеналу ваших фотографій, а також обмінятися ними через соціальну мережу Google Plus або електронну пошту. При першому запуску додатка ваші зображення на комп’ютері автоматично сортуються і створюються альбоми, картинки в яких упорядковані по імені і дату створення файлів.

Як використовувати Picasa

Як користуватися Picasa — докладно і з ілюстраціями описано в статті нижче. Основним призначенням програми Пикаса є редагування фотографій, картин з допомогою базового набору функцій, ефектів і фільтрів. Програму з російським інтерфейсом можна скачати онлайн безкоштовно за посиланням:

http://picasa.google.com/

Після online завантаження драйвера установка Пикаса ні чим не відрізняється від установки звичайної програмки на персональний комп’ютер. При першому запуску після проходження процедури встановлення редактор фотознімків за замовчуванням просканує ваш ПК на наявність графічних зображень. Якщо на вашому комп’ютері велику кількість знімків процес може зайняти більше 3 хвилин, однак після декількох хвилин очікування ви отримаєте повну інформацію про ваших картинках.

Завантаження зображень в програму

Завантаження зображення з цифрового фотоапарата досить проста. Picasa сама визначає коли фотоапарат онлайн підключають до комп’ютера і сама починає завантажувати з нього всі фото, попередньо показуючи вам. Користувач може вибрати фотографії необхідні для завантаження і вибрати книжковий або альбомний вид відображення.

Зміна фотографій

У програмі Picasa є великий вибір інструментів і фільтрів, використовуючи які ви помітно поліпшити свої фотографії і зможете створити красиві і унікальні зображення. Двічі клацнувши мишею по фотографії, перед вами відкриються такі розділи:

Використання основних операцій

У цій опції вносяться прості зміни — вирівнювання знімка, кадрування, ретуш, виправлення поширеного ефекту червоних очей або додавання напису у будь-якій частині знімка. Якщо ви не знаєте, як правильно скористатися цими функціями, всю роботу по зміні освітлення і регулювання контрастності можна довірити додатком Picasa, натиснувши на кнопку — Мені пощастить!

Онлайн редагування

Опція представляє кілька регуляторів:

1. Вирівнювання освітлення. Часто на фото з сильно яскравим фоном основні деталі виходять затемненими або нечіткими, відрегулюйте освітлення — це допоможе збалансувати світло. Також можна спробувати поліпшити якість фотографії.
2. Освітлення. Ця функція дозволяє збільшити рівень освітлення, для того щоб виділити яскраві місця у вашій композиції. Притискаючи повзунок в праву або ліву сторони можна наочно онлайн стежити за змінами в малюнку.
3. Освітлення. Застосовується, коли потрібно затемнити тіні, для збільшення глибини або контрастності.
4.Температура кольору. Додавши до зображення “теплі” відтінки, перетягнувши регулятор вправо, ви отримаєте більш жваву композицію і кольори стануть яскравішими.
5. Вказівка нейтрального кольору. Можна також вказати сервісу Google, Picasa, які з частин в зображенні треба вважати білими і сірими. Ця допомога програмі дасть Photo Lab основу для балансування фотознімків.

  • Ефекти і фільтри

    Програма надає 12 ефектів (фільтрів) для користування, щоб зробити зображення набагато цікавіше і більш привабливим. Фільтри допоможуть збільшити різкість, сепія, чорно-біле фото, тони тепліше, зернистість фотоплівки, відтінок, зміни насиченості, використання фокусу і сяйво.

    Ефекти Picnik

    У новому додатку Picasa додані 2 корисні вкладки Picnik це: “Ефект Ортона”, “Віньєтка”, “Перехресне обробка” і стилізація у вигляді коміксів. Ці інструменти для редагування запозичені компанією Google з веб-сайту Picnik.

    Приємної роботи з фото-додатком!