Підключити та налаштувати 2 монітора до одного комп’ютера

Варіантів для підключення другого монітора не так багато – їх три. Скористатися ними може кожен, і для цього навіть не потрібні якісь особливі навички і знання комп’ютерної техніки. Звичайно ж, найбільш ефективні варіанти потребують додаткових витрат, і після вже зробити настройки системи під два екрани.

1. Два монітора, навіщо вони?

Варіантів одночасного використання одного і більше монітора на одному комп’ютері маса. По-перше, така система зробить можливим тримати відкритим масу вікон, що робить процес значно зручніше, ніж на одному моніторі.

Спеціально для дизайнерів, конструкторів або фото-художників такий привілей буде дійсно корисна, адже всім їм потрібна велика робоча зона для роботи з об’єктами.

Значно підвищується і ефективність роботи інших користувачів, які використовують як схеми, так і графіки. З допомогою двох моніторів потреби в постійному перемиканні між одним і іншим документом немає, два різних документа можуть бути розміщені на різних екрану, що призведе до спрощення роботи.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
Не менш часто застосовуються два екрани саме для ігрових додатків. З допомогою двох екранів можна значно розширити огляд по всім сторонам. Та й у цілому, в якості додаткового екрану, може бути використаний навіть плазмовий телевізор, що принесе більше задоволення від ігор, ніж за звичайним 15-тидюймовым монітором ноутбка.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
Два екрани часто стають в нагоді і програмістам, їм це дає можливість розглядати результати своїх робіт з різних браузерів не перемикаючись між ними. У процесі освіти, в офісі, на виробництві і в багатьох інших сферах може знадобитися трансляція зображення або інформації на кількох моніторах. Це значно економить час, а також кошти (адже купувати ще один пк не потрібно).

2. Етапи підключення другого екрану

Фізичний етап є першим і досить простим. Для цього потрібно переконатися, що на комп’ютері є потрібна кількість входів потрібного типу, кабелів і перехідників, якщо потрібні.

Після чого система самостійно визначить наявність відразу двох пристроїв для виводу інформації і, можливо, навіть сама налаштує зображення, якщо цього не сталося, то з допомогою звичайних (стандартних) утиліт і засобів Windows це можна зробити.

Фізичні способи підключення 2 моніторів:
– За допомогою відеокарти, в тому випадку, якщо вона володіє більш ніж одним виходом. Якщо Пк був придбаний саме для роботи з графікою, а відеокарта досить потужна і сучасна, є шанс того, що на ній встановлено більше роз’ємів – наприклад, 1 VGA і 1 HDM, або 2 HDMI. Якщо вхід виявився всього один, то швидше за все потрібно буде придбати іншу видекарту.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
– Додаткова відеокарта у другий слот материнської плати. Теж непоганий варіант, але підходить він, знову ж таки, тільки в тому випадку, якщо на материнській платі може бути встановлено відразу дві відеокарти.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
– Використання сплітера або розгалужувача. Цей спосіб досить бюджетний і підходить для будь-якого Пк, але швидше за все, це призведе до зниження частоти в обох моніторів. Якість зображення значно зменшиться, що буде помітно навіть неозброєним оком при перегляді відео в FullHD якості. Але спліттер широко використовується всупереч втрат в якості.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
Порада: не кожен ноутбук здатний підключити до себе другий монітор для цього у нього в бічній частині повинен бути спеціальний роз’єм. Але найчастіше ноутбуки виробляються з цим входом.

3. Сумісність входів і шнурів. Необхідні порти.

Щоб підключити монітор до комп’ютерів потрібно обов’язково скористатися кабелем для поєднання роз’ємів. Два дисплея – два кабелі відповідного типу.

Роз’єми бувають наступних типів:
VGA роз’єм. Пару років тому він був «стандартним роз’ємом» для більшої частини комп’ютерів і моніторів. Зараз же для того, щоб поєднати старий пк і новий дисплей, або навпаки, може знадобитися «перехідник»;
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
DVI роз’єм. Вже сучасний роз’єм, який підтримує як цифровий, так і аналоговий тип сигналу.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
HDMI роз’єм. Він підійде для підключення Пк до пристроїв з високим цифровим сигналом – наприклад, до плазмовим панелям або телевізорів. Часто зустрічається на ноутбуках, пк і навіть телеприймачах. Зараз стали випускати навіть miniHDMI на планшети.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
DisplayPort (mini DisplayPort). Інтерфейс, який значно краще HDMI, зустрічаються такі типи рідко, але дають можливість підключати екрани з досить високою роздільною здатністю до 4К;
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
USB-порт. Звичайний порт, який зустрічається на ПК вже довгі роки. Звичайно ж, для якісної передачі зображення він не особливо придатний, так і не часто такий вхід можна зустріти біля моніторів. Але це може вирішити проблему сумісності нетбука і ноутбука, в тому випадку, якщо у них відсутні роз’єми іншого виду.

Підключення кабелю неправильно практично неможливо. Єдина можлива проблема – це брак потрібних перехідників. Нам потрібно підібрати потрібні деталі. Якщо ноутбук має роз’єм під монітор – завдання стає значно простіше.
Якщо ж ПК потрібно підключити до монітора або телевізора, який розташований на невеликій відстані, то в такому випадку потрібно скористатися WiFi-подовжувачем.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера

4. Налаштування підключених моніторів

Після підключення двох моніторів одним із способом, ОС виявить і самостійно налаштує підключені монітори.
На екрані буде показано одне і те ж зображення, що досить зручно в тому випадку, коли однакову інформацію потрібно надати користувачам в кабінеті, залі, кімнаті.

Порада: якщо дозвіл екранів різне – вони автоматично підлаштовуються. Тому краще всього користуватися екранами з співвідношенням сторін 4:3 або 16:9.

Але бувають випадки, коли авто-настройка просто не відбувається – один активний монітор, а на другому відсутній сигнал.
Швидше за все, проблема виникла з-за поганого сигналу. Рідше – це відсутність налаштувань від ОС.

Виправлення неполадок:
– Відкриваємо «Екран» через «Пуск»;
– Переходимо в пункт «Налаштування дозволу екрану».
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
У тому випадку, якщо обидва екран налаштовані і працюють нормально, Вам буде показано зображення з 2-ма номерами. В цьому ж місці» можлива настройка 1 або 2 дисплея.
Якщо один з екранів затемнений, натисніть на кнопку Find. Якщо він правильно підключити, то ОС через деякий час знову візьметься його настроювати, і видасть можливість виведення інформації.
Натиснувши на гарячі клавіші Win+P, можна відкрити панель налаштувань дисплея.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
«Дублювати» – означає додати на обидва екрани одне і те ж зображення. «Розширити» – розширює картинку на два і більше монітора.
Ноутбуки же, наділені спеціальною кнопкою для підключення та налаштування дисплея.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
За допомогою цієї кнопки у користувачів з’являється можливість перенести зображення з ноутбука на інший дисплей. При цьому ноутбук продовжити транслювати зображення, якщо потрібно. Якщо ні, то лише частина картинки, або зовсім не буде працювати.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера

5. Два робочих столу на моніторах

Буває так, що на моніторах потрібно не розширене зображення, а дві різні картинки.
Така функція практично неможлива. Для цього потрібно придбати професійну відеокарту і організувати в ній кілька потоків інформації незалежних один від одного. Приміром, Matrox DualHead2Go пристрій дозволяє працювати з двома дисплеями, при цьому маючи досить малопотужний графічний процесор і аналоговий вихід інформації.
Звичайно ж, одним підключенням адаптера не обійдеться, треба встановити потрібний для нього пак дайнеров.
Підключити та налаштувати 2 монітора до одного компютера
З допомогою цього апарату, Matrox DualHead2Go, можна приєднати до одного ноутбука два монітора. Таки чином ноутбук отримує одразу три дисплея, два з яких будуть відображати одну і ту ж інформацію, а третій іншу.

6. Використовуємо планшет

Не треба далеко йти, адже при бажанні в якості додаткового екрану може бути звичайний планшет.
Для початку слід завантажити два додатки:
ScreenSlider – на платформу андрид;
iDisplay – на платформу IOS і Android.
Обидві програма передбачені під комп’ютер і планшет. При тому на ПК може стояти як Windows, так і MAC OS. Перша програма способу додати в систему додатковий віртуальний монітор, а друга почне свою роботу після введеного IP-адреси комп’ютера.

7. Підсумок

Після підключення двох моніторів можна значно розширити картинки, підвищити рівень зручності для роботи або для ігор. Якщо в процесі виникли якісь проблеми з відображенням даних, які передаються у вигляді чорних смуг або недостатньої чіткості – зверніться до налаштувань відеокарти або оновіть її драйвера.