Напевно, справжні геймери будуть солідарні в істинності твердження: «Сенс будь-якої гри — це реальний контроль над тим, що відбувається з розрахунку власних сил і досягнутих можливостей». Між тим, існує ціла індустрія, що полегшує ігрову життя «охочим до легкої перемоги». Втім ситуація з онлайн-іграми виглядає дещо інакше і тому у початківця «чітера» виникає проблема обумовлена обмежуючим питанням: «Pnkbstra.exe — що це таке?».

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Важко бути нечесним…
  • 2 Проблеми чесної гри
  • 3 Мораль цього оповідання така…

Важко бути нечесним…

Безумовно, захищати права ігрового співтовариства — це священний обов’язок кожного розробника взяв на себе роль «прабатька» конкретного віртуального світу. Погодьтеся, дещо несправедливо бачити, як очевидний обманщик лідирує, застосовуючи «цифровий допінг» — чит-код.

Між тим заради справедливості і доброти для бізнесу, програмісти компанії розробника впроваджують в ігровий процес спеціальні програмні анти-чит модулі. Зокрема, таким є програмний продукт відомої американської фірми Even Balance, Inc — PunkBuster, аббривеатура якого іноді вводить в стан ступору «ігрового шахрая».

Звичайно ж, завзяті чітери знають, як обійти кордони чесності», але з кожною новою випущеної розробником «латкою», в ігровому коді все менше залишається вразливих місць. А це означає, що для «пересічних шустриков» наступають нелегкі часи, тому як отримати нові можливості стає неймовірно трудомістким заняттям, часто порівнянним з реальними зусиллями, які потрібно задіяти для того щоб отримати законний артефакт, броню або додаткові бали.

Проблеми чесної гри

Якщо з якоїсь незрозумілої причини і за умови, коли ви дотримуєтеся «ігровий кодекс честі», на моніторі все-таки з’являється повідомлення про помилку, що посилається на файл «Pnkbstra.exe», то цілком може бути, що програма клієнт вимагає оновлення або блокується антивірусною програмою (вбудованим фаєрволом).

  • Зробіть, так би мовити, ручним методом, оновлення PunkBuster(-а) або ж скачайте його актуальну версію звідси.

  • Вимкніть антивірусний софт і подивіться, чи зміниться ситуація. Якщо все «ОК!» — внесіть програму в список довірчого софта, ні — перевстановіть клієнт.
  • Можливо, файли гри пошкоджені, збережіть профільні налаштування та повторно інсталюйте ігрове додаток.

Іноді ігровий сервер перевантажений, і всі спроби увійти в ігровий режим зазнають невдачі. Як ви розумієте, при такому «розкладі» все, що від вас вимагається — це, набратися терпіння і почекати поки сервер розвантажиться і знову стане доступним.

Так, і до речі, не забудьте в опціях гри активувати PunkBuster.

Мораль цього оповідання така…

Однак, суть проблеми все ж в цьому: не варто даремно витрачати свій дорогоцінний час на впровадження «чудодійного коду», щоб потім гірко шкодувати про втрату прокачаної аккаунта! Будьте мудрі і чесні, насамперед, самі з собою. Так розкайтеся ж відбулися чітери і зодягніться вовсеоружие розуму!