Подвиг Народу пошук по прізвищах — сайт Міністерства оборони

Інтернет-проект Міністерства Оборони Росії «Подвиг Народу» покликаний полегшити бажаючим вивчення історії тих років. Адже в даному проекті зібрані десятки тисяч документів про нагороди за подвиги, скоєних простими радянськими людьми в часи ВВВ і війни з Японією. В даному матеріалі я опишу, як вести пошук за прізвищами в Подвиг Народу, розповім про функціоналі сайту Міністерства оборони, а також поясню, як ним користуватися.

Подвиг Народу пошук по прізвищах — сайт Міністерства оборони«Подвиг народу» — безпрецедентний проект Міністерства оборони РФ, присвячений нагород бійців РСЧА у ВВВ

Велика Вітчизняна Війна залишила незгладимий слід в історії нашого народу. Мільйони загиблих, тисячі зруйнованих міст і сіл, десятки тисяч знищених підприємств, колгоспів і радгоспів – ціна за Перемогу виявилася просто величезною. Минулі роки потроху стирають з пам’яті поколінь деталі тих років, всі смутнее виглядають абриси події, все менше залишається в живих безпосередніх учасників перемоги над нацизмом.

Значущість пошуку учасників ВВВ у «Подвиг Народу»

Інтернет-ресурс «Подвиг Народу» являє собою узагальнений банк даних про нагороди, отримані радянськими солдатами і командирами в часи Великої Вітчизняної Війни (а також Маньчжурської операції, яка закінчилася капітуляцією Японії). У даний склад даних входять відповідні відскановані документи з російських архівів ЦА МО і ЦВМА (кілька десятків мільйонів документів), що включають численні запису про нагородження медалями і орденами «За бойові заслуги», «За відвагу», «Вітчизняної війни» I і II ступеня), за оборону та визволення різних територій і так далі.

В першу чергу сайт Міністерства оборони спрямований на пошук інформації про нагороди та умов їх отримання, дозволяючи отримати деталізовані дані про вид нагороди, датою вчинення та обставини подвигу, місці служби військовослужбовця та інше.

Сайт розпочав роботу навесні 2010 року, і донині продовжує наповнюватися відповідними документами (останнє велике додавання документів відбулося в 2015 році). У загальній складності в базу планується внести більш ніж 30 мільйонів документів.

Технічну підтримку проекту забезпечила корпорація «ЭЛАР». Раніше існував на Flash ресурс нині переписаний на HTML5.

Подвиг Народу пошук по прізвищах — сайт Міністерства оборониПам’ятка ресурсу

Подвиг Народу пошук за прізвищем, нагородження і повернулися з війни

Для роботи з цим сервісом перейдіть на сайт podvignaroda.ru. На самому верху сайту представлені п’ять основних вкладок:

  • Вкладка «ЛЮДИ І НАГОРОДЖЕННЯ» (з її допомогою здійснюється пошук потрібних нам людей за прізвищем (ПІБ) у нагородних листах, наказах про нагородження, в картотеці);
  • Вкладка «НАГОРОДНІ ДОКУМЕНТИ» (у ній здійснюється пошук указів і наказів про нагородження);
  • Вкладка «ГЕОГРАФІЯ ВІЙНИ» (Подвиг Народу допомагає виконати пошук даних по місцю розташування і часу події);
  • Вкладка «РЕЗУЛЬТАТИ ПОШУКУ» (дозволяє отримати доступ до найновіших результатами виконаного вами пошуку);
  • Вкладка «ПОПЕРЕДНЯ ВЕРСІЯ» (переводить користувача на попередню Флеш-версію сайту).

    Подвиг Народу пошук по прізвищах — сайт Міністерства оборониПредставлені на ресурсі вкладки

Наприклад, бажаючи здійснити пошук за ПІБ вашого родича, перейдіть у вкладку «Люди і нагородження», і в контекстному відповідному вікні введіть ПІБ (як мінімум, прізвище) вашого родича, і натисніть на кнопку «Шукати».

Подвиг Народу пошук по прізвищах — сайт Міністерства оборониСкористайтеся вкладкою «ЛЮДИ І НАГОРОДЖЕННЯ» для пошуку потрібних вам людей

Вам буде виведений перелік знайдених людей, ПІБ яких співпадає з вказаним вами. Пошукайте у цьому списку потрібного вам людини, клікніть на його даних, і ви перейдете на іншу сторінку, де буде вказано перелік наказів та інших документів по даній особі.

Подвиг Народу пошук по прізвищах — сайт Міністерства оборониКлікнувши на ПІБ потрібну людину, ви потрапите в перелік документів про його нагороди

Вибравши який-небудь з перерахованих тут документів, ви отримаєте можливість ознайомитися з його цифровою формою, і наочно вивчити всю наявну на даному ресурсі документацію про отриману нагороду.

Подвиг Народу пошук по прізвищах — сайт Міністерства оборониЦифрова форма поданих документів

Робота по іншим внескам ресурсу проводиться схожим чином через функціонал рядка пошуку.

 Висновок

У даній статті мною був описаний ресурс «Подвиг народу», а також особливості його функціоналу. При цьому даний проект Міністерства оборони – не єдиний у своєму роді. Можна відзначити також проект «Пам’ять народу», в якому можна здійснити пошук даних за місцем проведення військових дій (є дані про понад двомстам військовим операціям), указами та іншими відповідними документами. Доступ до унікальних історичних даних дозволяє відтворити картину героїчного минулого нашого народу, тим самим сприяючи розвитку духовно-історичного зв’язку поколінь нашої країни.