Напевно, виходячи з назви статті, ви вже здогадалися, що сьогодні ми поговоримо про ефективність роботи з вкладками.

Управління вкладками в браузерах є однією з найбільш важливих завдань для тих людей, які працюють в Інтернеті. Хоча і звичайним користувачам доводиться стикатися з перемиканням між вкладками. Причому цей процес відбувається щодня, адже ми з вами постійно щось шукаємо в пошукових системах, відкриваємо різні посилання, дивимося фільми або відеоролики і багато іншого.

Відкриваючи «Диспетчер завдань» і перейшовши на вкладку «Процеси» ви, напевно, помічали безліч процесів пов’язаних з одним і тим же браузером. Кожен з цих процесів відповідає за конкретну, раніше відкриту вами вкладку у визначеному браузері. Але не варто забувати, що в цих процесах також можуть висвітлюватися і працюють при браузері програми або розширення.

На скріншоті нижче я навів приклад із запущеним браузером від Яндекса, а також відкритим в ньому трьома вкладками.

Виходячи з цього зображення, ви могли помітити, що кожна відкрита вам вкладка вживає певну частину ресурсу вашого комп’ютера. Тобто чим більше ви відкриєте вкладок в браузері, тим завантаження на центральний процесор буде більше, а також вживання оперативне пам’яті зросте. Ну і з цього слідую «глюки» і «лаги», оскільки процесору доводиться обробляти безліч операцій одночасно.

Тепер давайте перейдемо до розгляду безпосереднього вирішення цієї проблеми. Для цього нам знадобиться найпопулярніший браузер в світі – Google Chrome, а так само невелике, але дуже ефективне розширення – «The Great Suspender».

Це розширення призначений для автоматичного припинення невикористовуваних вами вкладок браузера. Іншими словами «The Great Suspender» переведе невикористовувані вкладки в режим сну, з якого ви можете їх вивести в будь-який момент.

Режим переведення вкладок в сон можна налаштувати і відрегулювати, щоб цей процес відбувався автоматично після закінчення певного проміжку часу. Для цього необхідно зайти в налаштування програми і …. Також в цьому вікні налаштувань «The Great Suspender» внести безліч інших змін, які дозволять більш ефективно управляти вкладками браузера Chrome.

Розширення «The Great Suspender» можна назвати таким собі невеличким інструментів для поліпшення продуктивності Google Chrome, тим самим поліпшити швидкість його роботи. Якщо ви працюєте з Chrome весь день, то це розширення повинно бути у вашому браузері. Спробуйте його, і поділитися своїми відгуками з нами в коментарях.