У цій статті ви дізнаєтеся, де скачати і як встановити останню версію найпопулярнішої операційної системи Windows 10.

1. Для початку, вам необхідно завантажити образ для установки Windows 10. Якщо ви цього не зробили, то зайдіть на сайт Microsoft і скачайте даний інструмент: ISO-файл Windows 10 Insider Preview (https://www.microsoft.com/uk-ua/software-download/windows10)

2. Необхідно записати завантажувальний DVD або ж можете створити завантажувальний USB-накопичувач.

3. Робимо завантаження комп’ютера з інсталяційного накопичувача.

4. Далі вибираємо мову, який нам потрібен і натискаємо «Далі».

Потім натискаємо кнопку «Встановити». Починається процес установки.

Далі приймаємо умови ліцензійної угоди. Можете почитати, якщо цікаво.

В наступному меню необхідно вибрати тип установки. Вибираємо другий «Вибіркова: тільки установка Windows (для досвідчених користувачів)».

Вибираємо розділ установки

 

Як встановити Windows 10 з флешки?

Установка Windows 10 з UEFI

Для початку необхідно видалити всі існуючі розділи на цільовому диску. Після чого натисніть кнопку «Створити» і виберіть весь простір, яке є для створення розділу.

Ви побачите, що будуть створені розділи:

1 розділ: Середа відновлення, що містить середовище відновлення.
2 розділ: Системний розділ (EFI), що містить сховище конфігурації завантаження (BCD) і файли, які потрібні для завантаження операційної системи.
3 розділ: MSR (зарезервовано системою). Цей розділ потрібен для службових операцій вбудованого і стороннього ПЗ (наприклад, конвертування простого диска в динамічний).
4 розділ: Система. На цьому розділі буде безпосередньо наша встановлена система.

 

Після того, як ви вибрали диск, почнеться процес установки Windows 10 на комп’ютер. Якщо під час установки екран вашого комп’ютера буде гаснути, моргати, а сам комп’ютер кілька разів перезавантажуватися напугайтесь, це так потрібно.

Після установки з’явиться повідомлення з пропозицією вибрати базові параметри розташування та персоналізації, а також можливість підключити звіти про помилки. Якщо ви не хочете в це вникати, а вже тим більше не розбираєтеся в цьому, то краще натиснути на кнопку «Використовувати стандартні параметри». Ці параметри стоять за замовчуванням.

Наступним етапом буде вибір режиму використання вашого комп’ютера в мережі. Тобто, якщо ваш комп’ютер вдома, то, відповідно потрібно вибрати пункт «Я володію цим комп’ютером». Якщо ваш комп’ютер потрібно під’єднати до доменної мережі, то пункт «Моя організація» для вас. В даному випадку використовується варіант «Я володію цим комп’ютером».

Далі: створення облікового запису.
1. Вхід в систему з обліковим записом Microsoft. Тут потрібно ввести адресу електронної пошти, а також пароль облікового запису Microsoft. Якщо у вас її немає, у цьому меню можете створити її.

2. Створення локального облікового запису. Цей варіант необхідний тоді, коли у вас немає інтернет підключення. Ви можете вибрати пункт «Пропустити цей крок» і направить вас до майстра створення локального облікового запису. В майбутньому ви зможете здійснювати вхід в обліковий запис Microsoft по локальній облікового запису.

3. Якщо ви все ж увійшли через обліковий запис Microsoft, то вам буде запропоновано авторизація в Windows за допомогою ПІН-коду. Ви можете авторизуватися, ввівши ПІН-код, а можете пропустити цей крок.

 

Для синхронізації з One Drive необхідно в наступному повідомленні натиснути кнопку «Далі». Якщо немає такого бажання, вибирайте варіант «За замовчуванням зберігати нові файли тільки на цьому ПК».

Після того, коли завантажиться ваш Робочий стіл, вам буде запропоновано вибрати режим доступу до комп’ютера по локальній мережі.