Помилка Disk boot failure: що робити?

При включенні комп’ютера з’являється помилка «Disk boot failure»? З нею стикаються багато юзери. І що найприкріше: вона завжди з’являється несподівано, без будь-яких на те причин. Хоча причина, зрозуміло, завжди є. Просто її ще треба визначити.

Що значить «Disk boot failure, insert system disk and press Enter»? У дослівному перекладі на російську – «Завантажувальний диск пошкоджений, підключіть інший системний диск і натисніть Enter. Тобто, вам кажуть, що є проблеми з вінчестером, але причини бувають куди банальніше. І це добре, адже їх простіше виправити.

Що робити з помилкою «Disk boot failure»? Існує маса способів вирішити її самостійно. І, перед тим як нести комп’ютер в сервісний центр, рекомендується їх спробувати – можливо, вийде виправити помилку своїми силами.

Як виправити помилку Disk boot failure?

Відразу зазначу, що помилка «Disk boot failure» з’являється на будь-якому ПК. Версія ОС теж може бути різною – Windows 10, 8, 7 або XP. Тому, якщо комп’ютер пише «Disk boot failure», можете пробувати будь-які способи. Адже вони є універсальними.

Існує кілька методів, як виправити Disk boot failure. Почнемо з простих:

 • Перевірте, чи немає диска в дисководі. Можливо, ви нещодавно копіювали з нього файли. Або встановлювали гру. Якщо диск знаходиться в приводі – дістаньте її і перезавантажте ПК. Після цього помилка може зникнути.
 • Вимкніть флешки і зовнішні жорсткі диски. Той же випадок, що і вище. Від’єднайте флешку і перезавантажити комп або ноутбук. Іноді це допомагає.
 • Вимкніть Floppy-дисковод для дискет (навряд чи сьогодні ви їм користуєтеся). Ця проблема стосується старих ПК на нові – він вже не ставиться. Щоб відключити його, зайдіть в БІОС і навпроти рядка Drive A виберіть пункт «None».
 • Помилка Disk boot failure: що робити?

  Інструкція для новачків – Як включити BIOS на Windows?

  Також у першу чергу необхідно перевірити працездатність HDD-диску. Для початку подивіться на екрані завантаження – визначається він чи ні. Якщо ні – це перший тривожний дзвіночок.

  Помилка Disk boot failure: що робити?

  Тут рекомендується перевірити жорсткий диск у друзів або знайомих. Якщо у них теж комп’ютер при включенні пише «Disk boot failure», то вінчестер вийшов з ладу (потрібно купувати новий). Якщо у друзів все нормально – значить, проблема на вашій стороні. Шукаємо далі.

  Дуже часто ця помилка з’являється з-за неправильних налаштувань в Біосі. Причому, вони могли збитися з-за розрядженої CMOS-батарейки. Зазвичай це відбувається із-за неправильного вимикання ПК.

  Помилка Disk boot failure: що робити?

  Також налаштування скидаються при різкому виключенні ПК з розетки. В даному випадку потрібно замінити батарею на нову.

  Якщо ви самі змінювали параметри BIOS, тоді скиньте їх вручну. Для цього вийміть CMOS-батарейку, зачекайте кілька хвилин і підключіть його знову.

  Іноді помилка Disk boot failure при включенні комп’ютера з’являється з-за проблем з шлейфом (кабель, що з’єднує вінчестер з материнською платою). Покрутіть його або вимкніть і знову підключіть. Якщо шлейф пошкодився – тоді замініть його на новий.

  Помилка Disk boot failure: що робити?

  Можливо, у вас вінчестер і DVD-дисковод приєднані по інтерфейсу IDE. Це ще одна причина, по якій пише при запуску комп’ютера «Disk boot failure». Рішення тут просте: від’єднайте пристрій читання DVD-дисків і увімкніть ПК. Якщо помилки більше немає, тоді треба поекспериментувати з відмичками SLAVE і MASTER (вони розташовані біля IDE-гнізда HDD-накопичувача і дисковода).

  Корисно знати – З’явився синій екран смерті: що робити?

  Перевірка та зміна пріоритету завантаження пристроїв

  Ще одна поширена причина, по якій з’являється повідомлення Disk boot failure при завантаженні ПК – неправильно виставлений пріоритет включення пристроїв. Тут треба зайти в БІОС і виставити налаштування таким чином, щоб HDD-диск завантажувався першим.

  У Award це робиться так:

 • Зайдіть в БІОС і виберіть пункт «Advanced…».Помилка Disk boot failure: що робити?
 • Виділіть рядок «First Boot Device», натисніть Enter і виберіть пункт «HDD-0» (ще він може називатися «Hard Disk»). А на друге місце поставте CDROM або флешку.Помилка Disk boot failure: що робити?
 • Збережіть налаштування і вийдіть з Біоса.
 • У AMI дана процедура виконується наступним чином:

 • Зайдіть в БІОС, перейдіть в розділ «Boot» (у верхньому меню) і виберіть пункт «Boot Device Priority».Помилка Disk boot failure: що робити?
 • Налаштуйте, щоб у першому рядку «1st Boot Device» відображався HDD-диск, а в другий – CD-дисків або USB-флешка.Помилка Disk boot failure: що робити?
 • Збережіть змінені параметри і вийдіть з Біоса.
 • Якщо у вас коштує 2 вінчестера, тоді на перше місце треба поставити той, на якому стоїть Windows. Якщо не знаєте – пробуйте обидва варіанти по черзі. У Award пріоритет завантаження двох вінчестерів налаштовується в розділі «Hard Disk Boot Priority», а в AMI – «Hard Disk Drives».

  Помилка Disk boot failure: що робити?

  Читайте також – Помилка при направленні команди додатком: як виправити?

  Ще кілька порад

  Що робити, якщо помилка «Disk boot failure» як і раніше з’являється? Наведу кілька порад, взятих з коментарів самих користувачів:

 • Перевірте блок живлення. Хоч на це нічого явним чином не вказує, проблема може бути саме в ньому. Якщо є можливість – позичте блок у друзів або знайомих і підключіть на своєму компі.
 • Відновлення Віндовс. Якщо HDD-диск визначається, працює на іншому ПК, з настройками BIOS все нормально, але помилка все одно з’являється – можливо, причина в тому, що системний диск був пошкоджений. Спробуйте відновити систему з контрольної точки (на той час, коли все нормально працювало). За умови, що вона є, зрозуміло.
 • Зверніться в сервісний центр або викличте майстра. Якщо ви перепробували все, але виправити помилку Disk boot failure не вийшло – зверніться за допомогою до професіоналів. Ви вже зробили все, що могли – нехай вони шукають причину.
 • На цьому все. Тепер ви в курсі, що означає «Disk boot failure» і що робити, якщо комп’ютер не включається і видає таке повідомлення. Пройдіться по описаним вище пунктів – один з них, напевно, повинен допомогти.