Помилка NTLDR is missing характерна для комп’ютерів Windows. Недосвідчені користувачі, вперше зустрічають таку проблему, впадають в паніку і єдиним рішенням бачать повне форматування диска. Але мало хто знає про справжні причини цієї помилки. Її можна виправити, зберігши при цьому всю важливу інформацію на пристрої.

Що означає помилка NTLDR is missing

В процесі завантаження при появі чорного екрану і написи NTLDR is missing користувачеві пропонується натиснути поєднання клавіш CTRL+ALT+DELETE для перезавантаження системи. Якщо це не допомогло і Windows не завантажується, то потрібно виявити причину виникає помилки і усунути її.

Операційна система не завантажиться, поки помилка не буде виправлена

«NTLDR» розшифровується як «New Technology Loader», тобто завантажувач операційної системи. Виникає помилка свідчить про те, що файли Ntldr і Ntdetect.com, які відповідають за завантаження Windows, не можуть бути доступні .

Помилка NTLDR is missing може виникнути на будь-якій операційній системі Windows: від версії XP до 10.

Причини виникнення і способи розв’язання проблеми

Збій у роботі апаратної частини

Найбільш неприємне — це несправність заліза. В цьому випадку може бути зламаний жорсткий диск або контролер материнської плати. Єдиним рішенням буде заміна зламаних частин.

Фізичне пошкодження жорсткого диска

Підключення додаткового жорсткого диска

Користувач підключає новий жорсткий диск з великим обсягом пам’яті, призначений для зберігання різних файлів і, звичайно ж, не містить операційної системи. При цьому змінюється пріоритетність дисків, і новий пристрій встає на перше місце, звідки комп’ютер і намагається здійснити завантаження.

В такому випадку для всіх операційних систем буде одне рішення:

 • Виконуємо перезавантаження комп’ютера і запускаємо BIOS за допомогою клавіші DELETE (найчастіше) або F2, або інший, в залежності від пристрою. Всі дії тут здійснюються тільки за допомогою клавіатури, миші можна сміливо прибрати в сторону.
 • Переходимо в розділ «Advanced» або «Boot» і шукаємо пункт «Hard Disk Boot Priority». На перше місце ставимо старий жорсткий диск, на якому міститься операційна система.
 • Зберігаємо зміни, натиснувши клавішу F10 (внизу справа буде підказка), і перезавантажуємо комп’ютер.
 • Вибір пріоритетності жорстких дисків в BIOS

  Конфлікт між двома встановленими операційними системами

  При використанні декількох операційних систем на одному комп’ютері вони можуть конфліктувати один з одним. У цьому випадку нам знадобиться завантажувальний диск з Windows. Вставляємо його в дисковод і чекаємо, поки система завантажиться.

  Для версії XP

 • При появі написи «Установка Windows» слід натиснути клавішу R. З’явиться консоль відновлення.
 • Натискаємо цифру, відповідну диска, на якому встановлена операційна система. Тепер командний рядок буде працювати виключно з цим завантажувальним розділом.
 • Для виправлення конфлікту потрібно ввести лише дві команди: спочатку — fixboot, а потім — fixmbr.
 • Для виправлення помилки слід ввести команди fixboot і fixmbr
  Виправлення помилки в Windows XP (відео)

  Для Windows 7, 8 і 10

 • При появі вікна установки в лівому нижньому кутку знаходимо напис «Відновлення системи», натискаємо на неї.Завантажувальний вікно останніх версій Windows
 • Вибираємо систему, яку хочемо відновити. З’являється вікно «Параметри відновлення системи», де пропонується декілька методів боротьби з виниклою помилкою. Вибираємо командний рядок і вводимо вже знайомі fixmbr і fixboot.Вибираємо в якості методу відновлення командний рядок
 • Перезавантажуємо систему. Витягаємо завантажувальний диск і змінюємо пріоритети носіїв.
 • Виправлення помилки в Windows 7 (відео)

  Пошкодження системних файлів

  Системні файли Ntldr і Ntdetect.com може пошкодити як сам користувач, так і шкідлива програма.

 • У першому випадку необхідно скористатися командним рядком і слідувати інструкціям з попереднього пункту.
 • У другому випадку введення команди fixmbr може призвести до того, що вірус зруйнує таблицю розділів. Тому перед відновленням буде правильно скористатися антивірусом. Зробити це можна, підключивши диск до іншого комп’ютера або зробивши завантаження зі спеціального диска від виробника антивірусного програмного забезпечення.
 • З помилкою NTLDR is missing може зіткнутися будь-який користувач операційної системи Windows. Якщо проблема криється не в апаратній частині, інструкції, наведені в цій статті, допоможуть вам відновити дані. Удачі!