Пошук по картинці – дуже корисний інструмент, який абсолютно безкоштовно надають пошукові системи Google і Яндекс. Про пошук по фотографіях в Гугл ми говорили в одній з минулих статей на нашому сайті, а сьогодні розглянемо Яндекс.

Навіщо потрібен пошук по картинкам?

Щоб відповісти на це питання я вдамся до прикладу. Припустимо, що ви відшукали в одному з інтернет магазинів плаття (або будь-який інший товар) і завантажили зображення з ним собі на комп’ютер. Потім скинули скаченное фото подрузі, щоб вона оцінила ваш вибір.

Нехай вона схвалила ваш вибір, але ви не можете придбати бажаний лот, а відклали покупку до зарплати, яка в свою чергу буде через тиждень.

І ось, настає довгоочікуваний день з/п. Ви приходите додому з роботи, включаєте свій комп’ютер, запускаєте браузер і … забули на якому сайті ви пригледіли бажане сукню. Довгих дві години парсинга сторінок сайтів не можуть привести вас до сторінки, на якій розташовувалася кнопка «Купити». Що робити в такій ситуації?

Перше – не впадати у відчаю. Друге – скористатися інструментом від Яндекс під назвою «пошук по картинках». Не даремно ж ви зберігали фото з сукнею собі на комп’ютер, а навіть якщо ви видалили його скачайте знову з листування з подругою.

Як скористатися пошуком по картинці?

Для того, що б знайти сторінку сайту по картинці в Яндексі необхідно:

1. Відкриваємо безпосередньо сам Яндекс ввівши в рядок url – https://www.yandex.ru/ або https://www.yandex.ua/.

2. Переходимо в розділ «Картинки».


3. Відшукайте кнопку «Пошук по картинці», яка знаходиться праворуч від рядка пошуку.


4. Верхнє вікно сторінки зміниться і поділиться на дві частини: пошук по картинці, завантажуючи саме зображення з комп’ютера або за їх url-адресою.


Щоб шукати за фото з ПК достатньо всього лише натиснути на першу (ліву) область, вибрати потрібне зображення на жорсткому диску і почекати буквально 10-20 секунд.

Використовуючи другу частину раніше розглянутого скрін можна відшукати сторінку сайту, використовуючи url-адреса зображення.

Вимоги до зображень

Пошукова система Яндекс встановила певні критерії на зображення, не виконуючи які у вас не вийде скористатися пошуком по картинках. До вимог належать:

• Фотографії повинні бути тільки формату .jpg, .gif, .png,
• Розмір фото не повинен перевищувати 8 Мб.

Чому не знайшло мою картинку?

Яндекс міг не надати результатів пошуку, якщо шукана сторінка сайту, через фотографію, ще не проіндексована самої пошуковою системою. Також помилка може статися, якщо сторінка сайту була видалена з бази пошукача або самим власником сайту.

Що робити в такій ситуації? Спробуйте скористатися аналогічним сервісом від Гугла.

Як працює пошук по картинкам?

Більш точно інформації з цього приводу вам не надасть ні хто, крім самих працівників Яндекса. Але серед користувачів Інтернету існують самі різні припущення з цього приводу.

Особисто я схильний до версії, що за основу сервісу береться інструмент з програми Фотошом, під назвою «Чарівна паличка». За допомогою цього інструменту виділяються основні і найбільш габаритні частини картинки, і по ним вже відбувається безпосередньо сам пошук по базі.

Також в структуру цього сервісу 100% входить ранжування по колірній гамі. Не дарма ж, якщо ви завантажите фото, наприклад з зеленою галявиною, то в результаті пошуку вам висвітиться безліч фотографій зі схожими зеленими галявинами.

Якщо трохи копнути, то серед доповідей працівників Яндекса можна відшукати кілька статей, які стосуються безпосередньо самої технології розпізнання картинок. Згідно з цими записами, сервіс працює таким чином: зображення ділиться на окремі рівні частини (швидше за все прямокутної форми – квадрати), знач відбувається пошук цих самих частин в базі. В результаті Яндекс видає нам ті зображення, які отримали найбільше збігів вищезазначених квадратів.