Пошук по картинці з телефону Яндекс і Гугл

Нейронні мережі міцно увійшли в наше життя. В даний момент, на їх основі у Всесвітній павутині функціонує величезна кількість різних по призначенню сервісів, що спрощують пошук і обробку інформації. Одними з найбільш вагомих досягнень в області штучного інтелекту, на сьогоднішній день, є распознаватели зображень від Google і Яндекс, з десктопними версіями яких знайомі багато користувачів. Але мало хто обізнаний про те, що пошук схожих картинок з їх допомогою можна виконувати не тільки на ПК, але і на смартфоні. А це може виявитися потрібним в той момент, коли під рукою немає комп’ютера. Тому розглянемо в цій статті всі способи пошуку по картинці з телефону за допомогою Яндекс і Гугл. Також, в окремому розділі розглянемо принцип функціонування таких сервісів, що дозволить вам в загальних рисах зрозуміти, які саме зображення бажано завантажувати для пошуку схожих.

Пошук по картинці з телефону Яндекс і ГуглДумаю, багатьом знайома ця сторінка. Так працює десктопна версія сервісу з пошуку схожих картинок Google. Як функціонує мобільна версія — розглянемо докладніше в статті.

Зміст статті

 • Як функціонують сервіси пошуку по зображеннях
 • Способи пошуку схожих зображень на телефоні з допомогою Yandex і Google
 • Пошук по картинці з Android телефону в Гугл
  • Пошук схожих фотографій за допомогою «Kate Mobile»
 • Як шукати по фото через смартфон в Яндекс
  • Використання програми «Kate Mobile»
 • Висновок

Як функціонують сервіси пошуку по зображеннях

Якщо говорити про принцип їх роботи, то він досить простий — ви даєте на вхід зображення (воно може бути як завантажене з телефону, так і знайдено в результатах пошуку). Розпізнавач намагається відшукати зображення, максимально схожу на ту, яку надав користувач. Звідси випливає мета функціонування сервісу — швидкий пошук схожих зображень. Якщо відкинути докладні описи методів фільтрації, ранжирування зображень і навчання ШІ, то етапи розпізнавання зображень у загальних рисах виглядають приблизно так:

 • Попередня фільтрація зображення — тут розпізнавач від Гугл або Яндекс намагається знайти найбільш виділяються в зображенні риси, що дозволяють виявити загальні закономірності його будови, колірних характеристик та ін . Порівняти цей процес можна з написанням портрета, при якому художник намагається відшукати риси особи людини, надають йому індивідуальність;

  Пошук по картинці з телефону Яндекс і ГуглБінаризація по порогу — один із найкращих, на сьогоднішній день, методів фільтрації зображень. Працює він за принципом перекладу кольорового зображення в бінарне, тобто, що містить два кольори — білий і чорний. В залежності від порогу яскравості пікселя ІІ зараховує його до відповідного значення (0 — білий, 1 — чорний).

 • Логічна обробка — наступний етап, який дозволяє обробити отримані за допомогою фільтрації параметри фото. ІІ намагається зрозуміти, де знаходяться точні межі зображення, а також виявити його контури. Важливим подэтапом тут є знаходження так званих «особливих точок», які дозволяють порівняти отримане зображення з будь-яким класом об’єктів;
 • Об’єктна класифікація зображення на основі виявлених в результаті фільтрації і обробки ознак — на кінцевій стадії обробки відбувається виявлення відсотку схожості зображення з певним набором об’єктів. Результат оцінки потрапляє на аналіз класифікатором, який, використовуючи набір притаманних певному об’єкту ознак, вже точніше виявляє, що зображено на картинці.
 • Пошук по картинці з телефону Яндекс і ГуглОдин з головних етапів розпізнавання складних зображень — класифікація по діапазону. Приклад представлений на рисунку графік процесу аналізування класифікатором даного зображення.
  Для розуміння завершального етапу розглянемо наступний приклад. Припустимо, в процесі логічної обробки розпізнавачем був зроблений висновок, що, на 80% зображення, надане користувачем, має подібності з об’єктом «обличчя людини». Нехай класифікатор, в результаті вибірки та самонавчання отримав уявлення про основні ознаки даного об’єкта — два ока, два вуха, ніс, губи і т. д. Тоді він починає виявляти так званий «вага» кожної ознаки в зображенні. Припустимо, за ознакою «присутність двох очей» картинка лежить в діапазоні 0.7<x<1, за ознакою «наявність носа» в інтервалі 0.5<y<1. Отримавши ряд таких результатів класифікатора, розпізнавач визначає, чи дійсно зображено обличчя або обробник помилився.

  До речі, межі даних етапів досить умовні. Іноді буває достатньо двох кроків, щоб зрозуміти, що зображено на картинці і знайти схожі результати, або навіть одного етапу. Все залежить від складності наданого зображення.

  Способи пошуку схожих зображень на телефоні з допомогою Yandex і Google

  Отже, існують наступні способи пошуку схожих зображень у вищеперелічених сервісах зі смартфонів:

  Google:

  • Використання додатка Google Goggles»;
  • Пошук схожих зображень за допомогою програми «Kate Mobile».

  Яндекс:

  • Стандартний спосіб;
  • Використання «Kate Mobile».

  Розглянемо дані рішення докладніше.

  Пошук по картинці з Android телефону в Гугл

  Використовуємо додаток Google Goggles»:

  Отже, щоб знайти схоже зображення Google даними способом, потрібно:

 • Завантажити і встановити додаток Google Goggles» в Android маркеті — https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.unveil;
 • Запустити його, ознайомитися з короткою інструкцією, у міру чого натиснути «Далі»;
 • Відкривається віконце, в якому ми можемо сфотографувати об’єкт або натиснути наступну кнопку для завантаження зображення:

  Пошук по картинці з телефону Яндекс і ГуглПроцес завантаження зображення для аналізу додатком Google Goggles досить простий. Переконайтеся в цьому самі,послідовно виконавши кроки, показані на малюнку.

 • Вибираємо потрібну картинку і натискаємо на значок у вигляді «галочки» для завантаження фото в движок програми;
 • Починається аналіз картинки, по закінченню якого Google Goggles надасть схожі результати — ознайомитися з ними можна в нижній частині інтерфейсу додатка:
 • Пошук по картинці з телефону Яндекс і ГуглGoogle Goggles на п’ятірку впорався із завданням, визначивши, що зображено на малюнку і відшукавши схожі зображення Google Image.

  Пошук схожих фотографій за допомогою «Kate Mobile»

  Даний спосіб також не володіє якими-небудь «підводними каменями», все досить просто. Але для його застосування необхідно наявність профілю «ВКонтакте». Отже:

 • Завантажуємо і встановлюємо на телефон додаток «Kate Mobile» з Google Play Market — https://play.google.com/store/apps/details?id=com.perm.kate_new_6;
 • Запускаємо його, після чого проходимо процес авторизації в Vk допомогою введення логіна/пароля;
 • Вибираємо будь-яке зображення з альбому або завантажуємо вихідне, після чого знову виконуємо довгий тап по зображенню;
 • В результаті відкривається меню параметрів роботи з картинкою, де потрібно вибрати вкладку «Знайти це фото»:

  Пошук по картинці з телефону Яндекс і ГуглПроцес пошуку схожих картинок з допомогою Kate Mobile виглядає наступним чином: довгий тап по зображенню>вкладка «Знайти це фото»

 • На вибір буде запропоновано пошук схожих зображень від Yandex і Google, активуємо другий пункт натисканням по ньому:

  Пошук по картинці з телефону Яндекс і ГуглВибираємо «Google» для того, щоб знайти схожі картинки з допомогою Google Image.

 • Після цього відкриється браузер, в якому на сторінці сервісу з пошуку схожих картинок від Google будуть показані відповідні результати.
 • Як шукати по фото через смартфон в Яндекс

  Стандартний спосіб:

  Дане рішення дуже легка у виконанні. Для його реалізації не потрібні сторонні програми, досить сервісу з пошуку схожих картинок від Yandex:

 • Переходимо в сервіс Яндекс.Картинки на мобільному телефоні, натиснувши на відповідну вкладку під рядком пошуку Yandex:

  Пошук по картинці з телефону Яндекс і ГуглВибираємо вкладку «Картинки» для переходу на сервіс пошуку схожих зображень «Яндекс.Картинки».

 • Виконуємо довгий тап в поле вводу назви картинки і вибираємо з’явилася під ним вкладку «Запитати картинкою»:

  Пошук по картинці з телефону Яндекс і ГуглВиконуємо довгий тап (утримування пальця на тачпаді) в поле вводу, після чого натискаємо на інформацію, що з’явилася вкладку «Запитати картинкою».

 • Далі ми отримуємо можливість завантажити вихідне зображення в полі вводу або створити його за допомогою камери, після чого Яндекс.Картинки покаже всі результати за нашим запитом.
 • Використання програми «Kate Mobile»

  Цей спосіб аналогічний тому, що і при використанні даної програми для пошуку схожих зображень в Google, тому перші чотири кроки виконуємо точно так само, як зазначено в даному рішенні. У п’ятому ж кроці вибираємо сервіс не «Google», а «Yandex».

  Висновок

  У статті було розглянуто принцип роботи сервісів пошуку схожих зображень, а також показані алгоритми їх використання на телефоні. Насправді, краще, звичайно, використовувати пошук від Google Image. Так як ШІ, на якому функціонує сервіс, щодо розпізнавання від Яндекс, володіє набагато більшою кількістю метричних характеристик, використовуваних при фільтрації і обробки зображень. А отже, кінцеві результати будуть точніше.